Skocz do zawartości

Wolny start / zamykanie - Problemy instalacyjne - BSOD


Tadzio

Rekomendowane odpowiedzi

I mamy przyczynę dla niegenerowania plików DMP. Pamięć wirtualna jest źle skonfigurowana, zrzuty DMP nie mogą zostać wykonane przy bardzo małym lub zerowym pliku pagefile.sys. Ten aspekt również jest zaznaczony w ogłoszeniu na forum (link do artykułu jak się oblicza potencjalne zapotrzebowanie dla DMP określonego rodzaju).

 

Panel sterowania > System > Zaawansowane > w sekcji Wydajność klik w Ustawienia > Zaawansowane > Pamięć wirtualna > Zmień > ustaw na "Kontrolowane przez system" i zresetuj Windows. Bogatszy opis do wglądu na później w tym artykule: KLIK.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Błędnie przeprowadzone debugowanie ("Your debugger is not using the correct symbols"). Ustawiłeś złą ścieżkę kierując na paczkę symboli której przeznaczeniem jest ręczne wypakowanie na dysk:

 

Symbol search path is: "http://msdl.microsoft.com/download/symbols/packages/windowsxp/WindowsXP-KB936929-SP3-x86-symbols-full-ENU.exe"

 

W ogłoszeniu jest podane wszystko co należy. Serwer symboli to specjalny link o konstrukcji:

 

SRV*Ścieżka*http://msdl.microsoft.com/download/symbols

 

Pod "ścieżka" podstawiasz dowolny folder na dysku, do którego będą pobierane symbole, np.:

 

SRV*C:\Symbole*http://msdl.microsoft.com/download/symbols

 

Przekonfiguruj debugger na poprawną ścieżkę symboli i wykonaj debugowanie raz jeszcze. Póki co, jest zwrot "Probably caused by : nv4_disp.dll" sugerujący problem sterowników grafiki.

 

 

Cytat
Gra jest zainstalowana na partycji F:, może to też ma jakiś wpływ na to co sie dzieje?

 

Wątpię.

 

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Picasso, czy tak ma wyglądać wpisanie ścieżek w Debugging Tools for Windows?

Pogubiłem się już w tym :)

 

post-1889-0-38542200-1337326897_thumb.jpg

 

Cytat
Przekonfiguruj debugger na poprawną ścieżkę symboli i wykonaj debugowanie raz jeszcze. Póki co, jest zwrot "Probably caused by : nv4_disp.dll" sugerujący problem sterowników grafiki.

Problem w tym, ze w Minidump nie ma już pliku.

Zniknął.

Muszę chyba czekać na następny błąd?

 

Tak, to na pewno ze sterownikiem nVidii.

Wczoraj miałem całkowitą blokadę pulpitu, po kliknięciu na którykolwiek skrót otwierało mi się okno własciwości zamiast programu.Przeglądarka szalała.

Nawet w awaryjnym miałem to samo.

Udało mi się zrobić jakimś cudem przywracanie systemu do dnia poprzedniego.

Dopiero co instalowałem sterowniki.

Odnośnik do komentarza

Tadzio, pierwszy link to jest schemat, który każdy wypełnia swoim folderem. Czyli zostawiasz tylko drugi link, a założeniem jest, że ręcznie utworzyłeś na dysku folder C:\Symbole.

 

 

Cytat
Problem w tym, ze w Minidump nie ma już pliku.

Zniknął.

Muszę chyba czekać na następny błąd?

 

Następnym razem skopiuj plik np. na Pulpit i otwórz w debuggerze.

 

Odnośnik do komentarza

Tadzio, pierwszy link to jest schemat, który każdy wypełnia swoim folderem. Czyli zostawiasz tylko drugi link, a założeniem jest, że ręcznie utworzyłeś na dysku folder C:\Symbole.

Przepraszam, ze tak marudzę.

Czy mam utworzyć teraz ten folder Symbole, a jeżeli tak to w którym miejscu?

Nie widzę go na dysku.

Następnym razem skopiuj plik np. na Pulpit i otwórz w debuggerze

Oczywiście, ze tak zrobię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Cytat
Czy mam utworzyć teraz ten folder Symbole, a jeżeli tak to w którym miejscu?

Nie widzę go na dysku.

 

Cytuję co napisałam: "założeniem jest, że ręcznie utworzyłeś na dysku folder C:\Symbole". Oczywiście, że go nie widzisz, bo to nie utworzyłeś. Wpisałeś ścieżkę C:\Symbole w konfiguracji, a pytasz się mnie "w którym miejscu"? Wchodzisz na C, prawy klik na tło > Nowy folder > nazwa Symbole.

 

Odnośnik do komentarza

Tadzio, nic z tego. Debugger twierdzi, że plik jest uszkodzony (THIS DUMP FILE IS PARTIALLY CORRUPT) i nie może być prawidłowo odczytany, z wyników nici (ANALYSIS_INCONCLUSIVE). Poza tym, otwierasz C:\WINDOWS\MEMORY.DMP, a umawialiśmy się na rekonfigurację w opcjach na "Mały zrzut pamięci", czyli mniejsze pliki DMP seryjnie produkowane w katalogu C:\WINDOWS\Minidump.

Odnośnik do komentarza

Czarny ekran z migającym kursorem to nie BSOD i tego nie będzie nagranego w Minidump. Przeprowadziłeś skróconą analizę, tzn. nie uruchomiłeś !analyze -v. Niemniej wszystkie dostarczone odczyty pokazują to samo co już było wytypowane, czyli sterowniki nVidia. Nasuwają się pytania:

 

 

Cytat
Tak, to na pewno ze sterownikiem nVidii. (...) Dopiero co instalowałem sterowniki.

 

Objaśnij kiedy aktualizowałeś sterowniki: przed założeniem tematu czy w trakcie prowadzonej diagnostyki? Pytanie stąd, że być może wersja sterowników nie leży i należy powrócić do ostatniej nie sprawiającej problemów. O ile to nie jest problem stricte sprzętowy ...

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.05.2012 o 09:10, picasso napisał:

Objaśnij kiedy aktualizowałeś sterowniki: przed założeniem tematu czy w trakcie prowadzonej diagnostyki?

Witam.

Wysyłam spakowany Minidump.

 

Raczej przed założeniem tematu, chociaż 5 i 6 pozycja na screenie pokazuje datę 16 maja.

Dziwna ta instalacja.

 

Robiłem kilka razy instalację i deinstalację, próbowałem różnych wersji, był z tym kłopot.

Pozostałem przy wersji 295.73

Korzystałem z programów:Revo Uninstaller., Driver Cleaner Pro, Driver Sweeper.

Być może źle przeprowadziłem instalację.

 

post-1889-0-88330300-1337504411_thumb.jpg

 

 

Edycja 20.05.2012

 

Kolejny wieczorny DMP

 

http://wklej.org/id/756984/

Odnośnik do komentarza

Ostatni Minidump mówi to samo = kontekst sterowników nVidia.

 

 

Cytat
Robiłem kilka razy instalację i deinstalację, próbowałem różnych wersji, był z tym kłopot.

Pozostałem przy wersji 295.73

 

Jakie wersje były próbowane? Na czym polegał "kłopot" z nimi? Czy BSODy występowały na poprzednich wersjach sterowników?

 

 

Cytat
Korzystałem z programów:Revo Uninstaller., Driver Cleaner Pro, Driver Sweeper.

Być może źle przeprowadziłem instalację.

 

A być może to nie jest kwestia sterowników tylko sprzętu. Diagnostyka tego rodzaju to już w innym dziale, czyli Hardware, dział ma inne zasady i inne typy raportów należy podać (patrz w przyklejone).

 

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Picasso, kłopot był z instalacją sterowników.

Często miałem informację, że nie zainstalowano tego a tego składnika.

 

Począwszy od wersji 270.xx. aż po najnowszy 296.xx.

 

Występował tez komunikat o błędzie aktualizacji.Dokładnie nie pamiętam.

Może źle odinstalowuję i pozostają jakieś śmieci po tym sterowniku?

Czasem miałem kilka Folderów a w nich nawet trzy podfoldery nVidii.

 

Problem zaczął się jakieś dwa tygodnie temu, gra online WoT zaczęła się zacinać, ekran martwy i natychmiast bluescreen.

 

Problem sprzętowy raczej odpada, jest prawie nowy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...