Skocz do zawartości

Mikro-zacięcia systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od nie dawna mam mały problem z systemem (dysk przetestowany, niby jest powolniejszy bo stary ale bad sektorów nie posiada), mianowicie system co jakiś czas zatrzymuje się na ułamek sekundy po czym pracuje dalej, najlepiej to widać przy oglądaniu filmu, staje na 0,5s dźwięk się zacina i leci dalej. Dodam że to zacięcie występuje w grach, filmach, przeglądaniu internetu co około 1,2h (czasem sporo mniej częściej rzadziej). System się zadławi na 0.5s i potem działa dalej jak trzeba.

W czym może leżeć problem ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z raportów nie nasuwają się żadne konkrety. Aczkolwiek pewne podejrzenia budzą:

 

1. Igraszki z powłoką i zaplanowany start niedomyślnych części interfejsu:

 

O20 - HKU\S-1-5-21-3159042149-2950905955-1520298940-1001 Winlogon: Shell - (expstart.exe) - C:\Windows\expstart.exe ()

 

Przy problemach kroki diagnostyczne przewidują w pierwszej kolejności uziemić wtórne nienaturalne modyfikacje.

 

2. Kombinacja NetLimiter + uTorrent lub jeden z nich. NetLimiter widzę instalowany dość niedawno. I sypie tu jakimiś okresowymi błędami:

 

Error - 2012-05-12 10:00:34 | Computer Name = Stacjonarny | Source = NetLimiter 3 Service | ID = 1000

Description = 1 Odmowa

dostępu. NetLimiter.Security.244

 

Error - 2012-05-12 10:00:34 | Computer Name = Stacjonarny | Source = NetLimiter 3 Client | ID = 1000

Description = 1 Odmowa

dostępu. NetLimiter.PlgLib.NVNode.1055

1

code='80070005'>Odmowa dostępu.

NetLimiter.Security.244

 

 

3. Dodatkowy komentarz. Twój nowy nabytek (świeżo utworzony sterownik) nawet się nie uruchamia poprawnie, a formuła błędów oczywista:

 

Error - 2012-05-14 14:59:06 | Computer Name = Stacjonarny | Source = Application Popup | ID = 1060

Description = Ładowanie sterownika \SystemRoot\SysWow64\Drivers\PortTalk.sys zostało

zablokowane z powodu niezgodności z tym systemem. Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania

w celu uzyskania zgodnej wersji sterownika.

 

Error - 2012-05-14 14:59:06 | Computer Name = Stacjonarny | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi PortTalk z powodu następującego błędu:

%%1275

 

To okropna staroć i nie jest natywnie 64-bitowa:

 

DRV - [2002-01-12 16:30:34 | 000,003,567 | ---- | M] (Beyond Logic "http://www.beyondlogic.org") [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\SysWOW64\drivers\PortTalk.sys -- (PortTalk)

 

Należy się tego grata pozbyć.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

O, właśnie Net Limiter był ostatnio instalowany ale zupełnie o nim zapomniałem, nie mniej nie widzę opcji odinstaluj nigdzie :( W sumie to właśnie około tego czasu zaczęły się problemy. Dzięki za nakierowanie, jak uda się tego pozbyć dam znać jak działa system teraz (dodam że przez NetLimiter komputer się sporo dłużej zaczął odpalać).

Odnośnik do komentarza
O, właśnie Net Limiter był ostatnio instalowany ale zupełnie o nim zapomniałem, nie mniej nie widzę opcji odinstaluj nigdzie

 

Ja natomiast widzę wpis deinstalacyjny aplikacji w rejestrze:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{913923AB-3AAB-4870-8910-627C4CD82789}" = NetLimiter 3

 

Jeśli ta pozycja nie jest dla Ciebie widoczna z poziomu Panelu sterowania, to być może klucz ma wartości blokujące widzialność. Na początek wykonaj punkt 1, gdy zaś do niczego nie dojdziemy to jazda w 2+3:

 

1. Zaprezentuj w/w dane do wglądu. Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku na klucz wyeksportuj go i wklej do posta zawartość:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{913923AB-3AAB-4870-8910-627C4CD82789}

 

2. Sprawdź czy ponowne pobranie instalatora NetLimiter i jego uruchomienie podstawia ekran z opcjami typu "Napraw" - "Odinstaluj". W FAQ jest taki wątek, tylko wspominają o wersji NetLimiter 2 a tu siedzi trójka: KLIK.

 

3. Skorzystaj z Revo Uninstaller, ale w wersji komercyjnej Pro, gdyż ta ma support dla natywnych aplikacji x64 a taką tu jest Netlimiter:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{913923AB-3AAB-4870-8910-627C4CD82789}" = NetLimiter 3

 

========== Win32 Services (SafeList) ==========

 

SRV:64bit: - [2011-03-21 16:19:16 | 001,845,248 | ---- | M] (Locktime Software) [Auto | Running] -- C:\Program Files\NetLimiter 3\nlsvc.exe -- (nlsvc)

 

========== Driver Services (SafeList) ==========

 

DRV:64bit: - [2011-03-21 16:44:30 | 000,033,416 | ---- | M] (Locktime Software) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\nlndis.sys -- (NLNdisPT)

DRV:64bit: - [2011-03-21 16:44:30 | 000,033,416 | ---- | M] (Locktime Software) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\nlndis.sys -- (NLNdisMP)

DRV:64bit: - [2011-03-21 16:44:28 | 000,088,200 | ---- | M] (Locktime Software) [Kernel | System | Running] -- C:\Program Files\NetLimiter 3\nltdi.sys -- (nltdi)

 

4. Jest jeszcze i ten diagnostyk + deinstalator MS: KLIK. Niemniej nie mam pewności do czego on właściwie się ogranicza, bo wyczyszczenie danych instalacyjnych aplikacji z pozostawieniem jej sterowników to nie to o co tu chodzi.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
1. Po odinstalowaniu NetLimitera, klucza który mi podałeś nie mam już.

 

Nie zrozumieliśmy się. Mówiłeś "nie widzę opcji odinstaluj nigdzie", toteż poprosiłam o eksport podanego klucza przed podjęciem jakichkolwiek akcji usuwających, by go oglądnąć czy nie ma zablokowanej deinstalacji. Poszedłeś w deinstalację (czyli jednak opcję znalazłeś), to oczywiste że tego klucza już nie będzie. Poza tym, te 4 punkty były stopniowane, nie miałeś ich wszystkich wykonać, miałeś zaprzestać na tym, który umożliwi deinstalację NetLimiter.

 

 

problem pozostał

 

Sprawdź pozostałe koncepcje, które zakreśliłam w swoim pierwszym poście (modyfikacja interfejsu + uTorrent). Ponadto, przetestuj zachowanie systemu w stadium czystego rozruchu: KB929135.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...