Skocz do zawartości

Blokowanie plików przez jakiś proces


wolsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zauwazylem ostatnio ciekawą przypadłość systemu, mianowicie nie mogę czasami usunąć plików / zmienić nazwę / przenieść itp.

 

Wyskakuje komunikat albo o braku uprawnien, albo, ze plik jest w użyciu.

 

Próbowałem wyłączyć AVG ale to nie pomoga.

 

Przykłady:

 

1. Wypakowuje program cpuz-z, uruchamiam go, zamykam, kasuje folder zawierajacy program.

 

Wyskakuje komunikat:

 

http://imageshack.us...s/571/cpzb.jpg/

 

2. Tworze plik h.bat, wpisuje jakas fraze zapisuje i zamykam, uruchamiam, zamykam, edytuje i dopisuje druga fraze, probuje zapisac ponownie wyskakuje blad:

 

http://imageshack.us...s/62/batsl.jpg/

 

W obu przypadkach po około minucie dostep do pliku / katalogu zostaje zwolniony.

 

Co i dlaczego blokuje pliki?

 

Monitor zasobów wskazuje w użyciu jedynie explorer.exe.

 

Będę wdzięczny za pomoc,

 

Pozdrawiam serdecznie

 

PS. System Windows 7 Proffesional 64 bit

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj Picasso,

 

bardzo dziękuje za pomoc, niestety deinstalacja AVG nic nie zmienila. Problem jest bardzo irytujący, zapisanie pliku na pulpicie, nie pozwala na pozniejsza prace z pulpitem...

Usunałem i wyłączyłem wszystkie antywirusy (wczesniej używałem też antywirusa windowsowskiego), zainstalowany jest tylko Malwarbytes, a nastepnie zrobilem skan OTL.

W załączeniu raporty, uprzejmie prosze o weryfikację.

 

Z pozdrowieniami

Piotr M.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Podwójne zestawy raportów nie są potrzebne, usuwam nadwyżkę. W raportach brak jawnego punktu zaczepienia. Przychodzi mi na myśl:

 

1. Wyłączona usługa Użytkowanie aplikacji (Application Experience). Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator i sprawdź Typ uruchomienia tej usługi. Domyślnie: Ręczny. Jeśli ustawienie jest już prawidłowe:

 

2. Procesy innych zainstalowanych aplikacji. Przetestuj czy objawy ujawniają się na czystym rozruchu: KB929135.

 

 

PS. Drobny (niepowiązany) nieszkodliwy błąd w Dzienniku zdarzeń:

 

Error - 2012-05-15 16:39:45 | Computer Name = pmol-Dell | Source = WinMgmt | ID = 10

Description =

 

Zlikwiduje go automat Fix-it z KB2545227. I zlikwiduj śmieć-wyszukiwarkę Facemoods z Firefox: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\searchplugins\fcmdSrchddr.xml.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...