Skocz do zawartości

Problemy z sterownikami do karty graficznej geforce gts 450


kolo123

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy komputer z wyżej nadmienioną kartą. Zainstalowałem standardowe sterowniki do karty , ale gdy chciałem odpalić bf3 musiałem je zaktualizować. Jednak podczas gry na wszystkim (żołnierzach,otoczeniu,pojazdach itp.) wyskakują różnego rodzaju bugi, przykładowo z głowy żołnierza wyrasta jakiś dziwny pręt. Co więcej, w innych grach, które działały bez zarzutu na starych sterownikach, mam ten sam problem proszę o szybką odpowiedź.

 

System: Windows 7 Home Premium 64-bitowy

Sterowniki: NVIDIA Windowas display drivers 296.10 (najnowsze ściągnięte z oficjalnej strony nvidia)

Płyta główna: H6MXV

Zasilacz: 550W R-LPM16-25 PFC

Procesor: Core I5 2300

Karta graficzna: PCI-E 1GB GForce 450

Dysk: 1 Tb

Pamięć: DIMM 2GB x2

 

post-4400-0-04238000-1335694213_thumb.png

post-4400-0-42698300-1335720122_thumb.png

post-4400-0-85845200-1335867662_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Prosiłbym o screena z HWMonitor na którym będzie widać temperaturę karty graficznej oraz podanie modelu zasilacza. Oprócz tego warto spróbować czy na starszych sterownikach gra nie pójdzie (te nowe trzeba usunąć Driver Sweeperem http://www.guru3d.co.../driversweeper/ i zainstalować np http://www.nvidia.pl...-driver-pl.html

Deinstalacja sterowników nie pomogła tu daje link do screena https://picasaweb.google.com/112754987265248703940/28Kwietnia2012#5736556580207685714

bardzo bym był wdzięczny gdybyś wiedział co z tym zrobić

Odnośnik do komentarza

Link nie działa u mnie, pamietaj że mały screen możesz wstawić prosto do postu, Czy sterowniki usuwałeś zgodnie z instrukcją na stronie driver sweppera (odinstalować sterownik z poziomu menadżera urządzeń, potem zaraz restart do trybu awaryjnego w którym usunął przy pomocy DS NVidia-Display, potem restart i instalacja sterownika który wskazałem)? Możesz też spróbować z nowymi sterownikami w wersji Beta http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-64bit-301.24-beta-driver-pl.html

 

EDIT

Poprawiony link. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza

To nie jest problem sterowników.

W pierwszym poście na obrazku widać jakieś bzdury w wartościach napięć itp.

Tam nawet napięcie baterii jest o połowę zaniżone (a komp nowy - chyba, że sprzedany jako nowy :P ).

Pokaż obrazek z HWINFO64 z zakładki Sensors.

Zalecam sprawdzenie napięć przy pomocy miernika.

 

A karta może ma uwaloną którąś kość pamięci. Do sprawdzenia na innym kompie. (M).

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Widze wieslaw, ze masz jeszcze zapal do pomocy. Szkoda, ze ten dzial juz pada.

 

 

Kupiłem nowy komputer z wyżej nadmienioną kartą
czytales zasady dzialu. Nie szkoda Ci czasu na [Filtr wulgaryzmów]..nie farmazonow?

To , ze nie ma tu moderatorow i kazdy moze pisac glupoty to tylko strata czasu i dolowanie calego forum jako takiego. Naprawde kaszana w kazdym temacie hard. Wstyd. Zadnych zasad, bzdurne porady wynikajace z braku informacji. To jest dzial hardware. Dane , info, logi ku....wa podawac.

Odnośnik do komentarza

W dziale hardware jest kaszana ale jak Wy wierzycie wskazaniom sensorów pokazujących napięcie to to jest wspaniałe mimo że wszyscy mówią że sensory kłamią. Zgodzę się że kartę dobrze by było przetestować bo być może pada chłodzenie albo karta jest uszkodzona. Wydaje mi się że dane o tym jakie jest nadzienie w kompie podał HWMonitor a w odczytywaniu informacji z czujników HWInfo nie jest lepszy od HWMonitora czy SpeedFana. Prosiłbym autora o dokładne opisanie jak karta chodziła na starych sterownikach - w co grał, jak długo, czy puszczał 3D Marka. Jak chce i mu się śpieszy to zawsze może przeinstalować Windowsa i sprawdzić ze starymi sterownikami co się dzieje kiedy włączony FurMark - w sensie czy są błędy czy ich nie ma. Jak są karta do reklamacji, jak nie będzie błędów przez 4h to raczej coś sterownika psują. Zresztą może tak zrobić nawet teraz, bez przeinstalowywania systemu. W trakcie testu FurMarkiem dobrze mieć włączony HWMonitor w tle i patrzeć na temperaturę karty graficznej (NVidia GeForce 450 sekcja Temperatures jak się słusznie domyślamy). Jak przekroczy 90 stopni to wyłączamy FurMarka i piszemy posta na forum po jak długim czasie się to stało i czy były wcześniej błędy. I niech autor tematu poda jaki ma zasilacz. Trzeba zdjąć bok obudowy i zrobić zdjęcie tabliczki znamionowej. Ten ruch można zrobić jako pierwszy i wstawić zdjęcie tutaj. Jak sa plomby na boku obudowy to jest lekki problem ale może sprzedawca wie albo w dokumentach z kompem jest jakaś informacja?

Odnośnik do komentarza

W dziale hardware jest kaszana ale jak Wy wierzycie wskazaniom sensorów pokazujących napięcie to to jest wspaniałe mimo że wszyscy mówią że sensory kłamią. Zgodzę się że kartę dobrze by było przetestować bo być może pada chłodzenie albo karta jest uszkodzona. Wydaje mi się że dane o tym jakie jest nadzienie w kompie podał HWMonitor a w odczytywaniu informacji z czujników HWInfo nie jest lepszy od HWMonitora czy SpeedFana. Prosiłbym autora o dokładne opisanie jak karta chodziła na starych sterownikach - w co grał, jak długo, czy puszczał 3D Marka. Jak chce i mu się śpieszy to zawsze może przeinstalować Windowsa i sprawdzić ze starymi sterownikami co się dzieje kiedy włączony FurMark - w sensie czy są błędy czy ich nie ma. Jak są karta do reklamacji, jak nie będzie błędów przez 4h to raczej coś sterownika psują. Zresztą może tak zrobić nawet teraz, bez przeinstalowywania systemu. W trakcie testu FurMarkiem dobrze mieć włączony HWMonitor w tle i patrzeć na temperaturę karty graficznej (NVidia GeForce 450 sekcja Temperatures jak się słusznie domyślamy). Jak przekroczy 90 stopni to wyłączamy FurMarka i piszemy posta na forum po jak długim czasie się to stało i czy były wcześniej błędy. I niech autor tematu poda jaki ma zasilacz. Trzeba zdjąć bok obudowy i zrobić zdjęcie tabliczki znamionowej. Ten ruch można zrobić jako pierwszy i wstawić zdjęcie tutaj. Jak sa plomby na boku obudowy to jest lekki problem ale może sprzedawca wie albo w dokumentach z kompem jest jakaś informacja?

Jeśli chodzi o prace na starych sterownikach , Grałem w gry typu Crysis 2 czy Mass Effect 2 pierwszy raz gdy go testowałem grałem maks 6 h i żaden błąd nie wyskakiwał , dopiero po wgraniu nowszych te same gry zaczęły się bugować jak bf3 po 15-60 minutach albo czasami od razu po włączeniu , a jeśli chodzi o 3D Marka nie włączałem . Raz nawet gdy udało mi się włączyć bf3 na starych sterownikach (nie wiem jakim cudem) to nie było ani jednego buga , a gdy grając na nowych w tym miejscu gdzie go nie było był . Nie wiem czy te informacje się przydadzą ale warto napisać . Model zasilacza podałem w głównym poście a FurMark aktualnie pracuje i nie wykazuje żadnych błędów . Gdy zakończy prace podam odpowiednie wyniki . W jakim czasie powinien poprawnie dojść do pożądanej temperatury ?

Odnośnik do komentarza

Możesz zrobić fotkę tabliczki znamionowej zasilacza? Z tego co znalazłem ma jedną linie +12V 22A LINK.

Trochę słabo jak na 550W w dodatku karta też jest niczego sobie jeśli chodzi o pobór mocy.. Czy masz możliwość pomiarów napięć woltomierzem na wtyczkach?? Mogę się mylić ale ten zasilacz jest za słaby na te konfigurację (za tani!! tandeta)

Odnośnik do komentarza

Możesz zrobić fotkę tabliczki znamionowej zasilacza? Z tego co znalazłem ma jedną linie +12V 22A LINK.

Trochę słabo jak na 550W w dodatku karta też jest niczego sobie jeśli chodzi o pobór mocy.. Czy masz możliwość pomiarów napięć woltomierzem na wtyczkach?? Mogę się mylić ale ten zasilacz jest za słaby na te konfigurację (za tani!! tandeta)

Jeśli chodzi o pomiary to nie mam zbytnio czym ale tą tabliczkę to też nie za wesoło , ale niedługo i tak muszę jechać do serwisu więc czy mógłbyś polecić ewentualnie jakiś zasilacz który był wystarczający do tej karty ??

Odnośnik do komentarza

Do takiego configu wziąłbym http://www.komputron...80_SLI_PSU.html albo http://www.komputron..._SLI_120mm.html Jest duża szansa że po zmianie zasilacza problemy ustąpią chociaż może się stać inaczej. Ale nawet gdyby tak było zasilacz trzeba koniecznie zmienić bo masz mocny komp i szkoda żeby coś spaliło przez ten badziewny zasilacz. Co do poprzednich postów - jak długo działał FurMark bez błędów i jak możesz wrzuć ten screen o który prosił Wiesław bo sumie zobaczylibyśmy czy jest różnica w odczycie przez oba programy. I do czasu zmiany zasilacza nie testuj już kompa FurMarkiem ani niczym takim.

Odnośnik do komentarza

Po trzech dniach laskawie doproszono sie o info zasilacza. To granda. Ten komp moze byc juz pieknie podpieczony w calosci. Moze tak moze nie, teraz to tylko zalezy od szczescia. Nastepnym razem MatiK troche wiecej logiki zamiast

W dziale hardware jest kaszana ale jak Wy wierzycie wskazaniom sensorów pokazujących napięcie to to jest wspaniałe mimo że wszyscy mówią że sensory kłamią
Nie bez powodu zacytowalem (post13)pierwsze zdanie z 1-go posta. Komp smierdzial "tesko-podobnym sklepem" na kilometr.

Zaden test nie powinien byc polecony przed szczegolowymi informacjami o podzespolach. Granda i zenada. Niszczycie lub pomagacie niszczyc sprzet nic nie kumajacym userom i za to administracja tez jest ODPOWIEDZIALNA.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za fatygę i za naświetlenie problemu. Do kompa ma przyjechać człowiek z serwisu i wtedy się okaże o co biega . Dopytam się go co trzeba zrobić by te błędy nie wyskakiwały. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuje za porady i sugestie , gdyż jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprawy związane z komputerami , a zwłaszcza z tym co mają w środku ;) napisze gdy rozwiąże problem .

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Witam Kupiłem nie dawno nowy komputer i mam taki problem w grach i na stronach internetowy mam rozmazany obraz na rozdzielczości 1280 x 960 wszystko zaczeło sie psyć jak sciągnołem sterowniki z NVIDI wcześniej przed tymi sterownikami było wszystko normalnie i jeszcze mam częstotliwość odświeżania monitora 75 Hz na rozdz. 1280 x 960 i nie moge zaznaczyć ukryj tryby których ten monitor nie może wyświetlić proszę o jakieś rozwiązanie

 

System: Windows 7 Home Premium 64 - bitowy

Procesor:Intel ® Cor i3 CPU 540 @ 3.07 GHz 3.07

Monitor: LG 21,5 cala Full HD

Karta graficzna: GeForce GTS 450

Pamięć (RAM) GB dostępne (6,92)

Sterowniki: NVIDIA sciągnięte ze strony NVIDIA

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...