Skocz do zawartości

Zielony ekran z napisem Brontok.A[10] w przeglądarce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znajomy ma następujący problem z laptopem. Po jakimś czasie od uruchomienia systemu podczas pracy w internecie pojawia się w przeglądarce strona o zielonym tle na której są napisy:

 

 

BRONTOK.A[10]

-- Hentikan kebobrokan di negeri ini --

 

1. Penjarakan Koruptor, Penyelundup, Tukang Suap, & Bandar NARKOBA

( Send to "NUSAKAMBANGAN")

 

2. Stop Free Sex, Aborsi, & Prostitusi

( Go To HELL )

 

3. Stop pencemaran lingkungan, pembakaran hutan & perburuan liar.

 

4. SAY NO TO DRUGS !!!

 

 

-- KIAMAT SUDAH DEKAT --

 

Terinspirasi oleh:

Elang Brontok (Spizaetus Cirrhatus) yang hampir punah

[ By: HVM31 ]

-- JowoBot #VM Community --

!!! Akan Kubuat Mereka (VM lokal yg cengeng & bodoh) Terkapar !!!

 

Widać tą stronę w załączniku:

post-65-0-94299000-1334948710_thumb.jpg

 

Oto wymagane logi:

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

 

Proszę o pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Files
C:\WINDOWS\eksplorasi.exe
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\winlogon.exe
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\smss.exe
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\services.exe
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\lsass.exe
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\inetinfo.exe
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\csrss.exe
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Update.12.Bron.Tok.bin
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Bron.tok.A12.em.bin
C:\Documents and Settings\User\Menu Start\Programy\Autostart\Empty.pif
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"="explorer.exe"
[HKEY_USERS\S-1-5-21-1202660629-1409082233-839522115-1001\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"Tok-Cirrhatus"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"KernelFaultCheck"=-
 
:Commands
[reboot]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL

Odnośnik do komentarza

Skrypt wykonuje się do momentu jak pojawi się informacja że robi emptytemp. Po chwili pojawia się niebieski ekran z napisem:

 

STOP: c000021a {Blad krytyczny systemu}

Proces systemowy Windows Logon Process zakonczyl się niespozdziewanie ze stanem 0x00000001 (0x00000000 0x00000000).

System został zamknięty.

 

i trzeba zrestartować komputer.

 

Po ponownym uruchomieniu nie pojawia się log z wykonania skryptu. Nie ma go także w _OTL na dysku c, chociaż pliki chyba przeniosło.

 

Wcześniej zanim napisalem na forum próbowałem oczyścić temp za pomocą TFC. To jest chyba program autorstwa tej osoby co OTL prawda? I też wyrzuciło ten sam błąd na niebieskim tle.

 

Oto nowe logi z OTL:

 

OTL.Txt

Extras.Txt

 

Póki co nie wyskoczyła żadna strona z tym Brontokiem.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Teraz poszlo bez problemu bez pojawienia się niebieskiego ekranu ale to dalej siedzi gdzies. Pojawiła się znowu ta zielona strona. Log z wykonania skryptu się stworzył, ale wszedłem w ten folder skąd skrypt usuwał pliki i one dalej tam są.

 

W załączniku podaję screen jak wygląda folder Dane aplikacji.

 

post-65-0-24340800-1335092365_thumb.jpg

 

Oto log z wykonania skryptu:

 

04222012_110125.txt

 

A to nowe logi z OTL

 

OTL.Txt

Extras.Txt

 

Zauważyłem jeszcze coś takiego, że nie ma w menu Narzędzia opcji Opcje folderów bo chciałem włączyć, żeby pokazywało rozszerzenia i pokazywało ukryte pliki ale nie ma w ogole tej opcji. Ale to może wina modyfikowanego wyglądu windowsa na Vistę.

Odnośnik do komentarza
Zauważyłem jeszcze coś takiego, że nie ma w menu Narzędzia opcji Opcje folderów bo chciałem włączyć, żeby pokazywało rozszerzenia i pokazywało ukryte pliki ale nie ma w ogole tej opcji. Ale to może wina modyfikowanego wyglądu windowsa na Vistę.

 

Tak tu widać, że jest to modyfikowany system i to może być właśnie tego skutek. Pewne elementy zostały zmienione, usunięte.

 

Jeśli zaś chodzi o logi to nic się nie zmieniło i infekcja nadal aktywna. W takiej sytuacji uruchom w trybie awaryjnym ComboFix i zaprezentuj z niego raport. Nowe logi z OTL po jego działaniu też wykonaj i załącz.

Odnośnik do komentarza

Tym razem infekcja usunięta w całości. Możesz zająć się drobnostkami na koniec.

 

1. W Start > Uruchom > wklej i wywołaj polecenie "c:\documents and settings\User\Pulpit\naprawa\ComboFix.exe" /uninstall

 

2. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

3. Opróżnij folder przywracania systemu: KLIK

 

4. Masz nieaktualny system. Należy zainstalować Service Pack 3 i zaktualizować wymienione programy:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

 

Internet Explorer (Version = 7.0.5730.11)

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160030}" = Java 6 Update 3

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

Odnośnik do komentarza

Skomentuję:

 

Zauważyłem jeszcze coś takiego, że nie ma w menu Narzędzia opcji Opcje folderów bo chciałem włączyć, żeby pokazywało rozszerzenia i pokazywało ukryte pliki ale nie ma w ogole tej opcji. Ale to może wina modyfikowanego wyglądu windowsa na Vistę.

 

Przyczyną była blokada NoFolderOptions, przy okazji jeszcze dostęp do rejestru też był odcięty:

 

O7 - HKU\S-1-5-21-1202660629-1409082233-839522115-1001\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoFolderOptions = 1 [2012-04-21 09:22:00 | 000,000,000 | ---D | M]

O7 - HKU\S-1-5-21-1202660629-1409082233-839522115-1001\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: DisableRegistryTools = 1 [2012-04-21 09:22:00 | 000,000,000 | ---D | M]

 

Mówię "była", gdyż ComboFix usunął te blokady. Te polisy nie były wynikiem modyfikowanego Windows, tylko elementem infekcji Brontok.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście opcja teraz się pojawiła.

 

Po za tym chyba wszystko ok. Zielona stronka się nie pojawia.

 

System i programy zaktualizowałem.

 

Przeskanowałem jeszcze Kaspersky Virus Removal Tool to znalazł trochę plików z takimi samymi nazwami jak katalogi np w moje obrazy itp. Wszystkie dotyczące Brontoka ale usunął je ładnie i po ponownym skanowaniu jest czysto. Zainstalowałem Avasta. Mam nadzieję, że na jakiś czas będzie spokój.

 

ps. Skąd znajomy mógł złapać tego brontoka?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...