Skocz do zawartości

Zapora systemowa deaktywowana przy starcie systemu


arkadas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój problem polega na tym, że za każdym razem, gdy włączę komputer, zapora systemowa windows firewall jest wyłączona.

Kiedyś na innym komputerze miałem podobny problem z MSE, ale wtedy wirus wyłączał usługę windows odpowiedzialną za MSE, teraz raczej nie chodzi o usługę.

 

Poza tym w niektórych miejscach dysku zaczęły pojawiać ukryte pliki konfiguracyjne desktop.ini

 

Mam Windows Vista 32bit.

 

Proszę zatem o sprawdzeniu logów.

Z góry dziękuję!

 

 

Nie wiem, czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale od mniej więcej tego samego czasu program Pidgin również zaczął sprawiać problemy - przy próbie uruchomienia automatycznie wyskakuje "brak odpowiedzi" tegoż programu.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie notuję infekcji, choć zabrakło tu obowiązkowego raportu z Gmer więc dobrze będzie kiedy to uzupełnisz.

 

Poza tym zrób poniższe zalecenia:

 

1. Wykonaj komendę sfc /scannow i za pomocą kolejnej komendy przefiltruj log do wystąpień znaczników [sR]: KLIK. Zaprezentuj wynikowy log.

 

2. Sporządź raport z Farbar Service Scanner (zaznacz wszystko do skanowania).

Odnośnik do komentarza

========== Win32 Services (SafeList) ==========

 

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\ekrn.exe -- (ekrn)

SRV - File not found [On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\EHttpSrv.exe -- (EhttpSrv)

 

========== Driver Services (SafeList) ==========

 

DRV - [2010-12-21 15:47:38 | 000,033,120 | ---- | M] (ESET) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\epfwndis.sys -- (Epfwndis)

 

Na początek wyczyść szczątki po ESET Smart Security (aplikacja deaktywuje zaporę systemową na korzyść swojej) za pomocą ESET Uninstaller.

 

 

To może coś źle robię, ale po wprowadzeniu komendy sfc /scannow i po zakończeniu skanowania wklejam powyższą komendę i sprawdzam pliki w folderze C:/Windows/Logs/CBS i są tam 3 pliki - CBS.log (49MB), CBS.persist.log (60MB) i FilterList.log (296kb).

 

Przecież komenda nie tworzy pliku sfc.txt w tej ścieżce. Komenda generuje plik w bieżącej ścieżce, która jest ustawiona w linii komend, oraz automatycznie otwiera log w Notatniku ...

 

 

Poza tym w niektórych miejscach dysku zaczęły pojawiać ukryte pliki konfiguracyjne desktop.ini

 

Uruchomiłeś skanowanie w OTL. Program tendencyjnie przełącza widoczność plików systemowych. Widocznością steruje opcja w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wyczyściłem pozostałości po Esecie, według instrukcji, jednak zapora nadal jest nieaktywna przy każdym restarcie komputera.

 

 

Przecież komenda nie tworzy pliku sfc.txt w tej ścieżce. Komenda generuje plik w bieżącej ścieżce, która jest ustawiona w linii komend, oraz automatycznie otwiera log w Notatniku ...

 

tak właśnie myślałem, ale po zakończeniu skanowania, notatnik nie otwiera się, poprostu nic się nie dzieje, to zacząłem szukać tego pliku na dysku, ale nie znalazłem

 

Jeżeli chodzi o desktop.ini, to rzeczywiście o to chodziło, dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Po prostu dochodzi do 100% i okno cmd się wyłącza.

 

To nasuwa pytanie: gdzie / w jaki sposób wpisujesz komendę sfc /scannow? Czy to na pewno komenda wpisana ręcznie w oknie cmd, a nie wklejenie komendy w wyszukiwanie i inicjacja przez "skrót"? Polecenia konsolowe, by okna się samoczynnie nie zamykały, należy wpisywać we wcześniej uruchomionym oknie cmd a nie bezpośrednio.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...