Skocz do zawartości

SubEdit Player - Instalacja na Windows Vista


DawidS28

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Instaluję, po przymusowym formacie, SubEdit Player. Przechodzi bez problemów. Instaluję Vista WMP Patch i zonk!

 

vistawmppatch.png

 

No dobra, da się pewnie obejść. Klikam ignoruj, próbuję zarejestrować przy pomocy regsvr32 msdxm.ocx, restartuję komputer... nic, SubEdit przy starcie zwraca błąd "Klasa niezarejestrowana" i natychmiast się wykrzacza. Bez rezultatu przetestowałem wszystkie tryby zgodności zainstalowanych exe-ków i samych instalatorów.

 

Zaczynam więc grzebać po zasobach sieci, znajduję ten wpis: http://forum.purepc.pl/Microsoft-Windows-f34/Subedit-Windows-7-t282702.html&st=90&p=3609994#entry3609994

 

Próbuję odnaleźć, z różnym skutkiem, te CLSID pod Vistą, zmiany uprawnień nic nie dają. Odpalam więc, zgodnie z jakąś poradą na StackOverflow, resetowanie zabezpieczeń: secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

 

Przy próbie instalacji vistowego patcha pojawia się dalej ten sam błąd, a SubEdit wciąż wita mnie komunikatem:

 

5714404beaf58f96.jpg

 

Pod Windows 7 da się to obejść wyłączając funkcje multimedialne, ale Vista tego nie oferuje, a nie znam żadnej humanitarnej metody usuwania, zupełnie mi niepotrzebnego, Windows Media Player.

 

System: Windows Vista Ultimate SP2 PL x86.

 

Tak, wiem, że SubEdit jest przestarzały i korzysta z WMP 6.4 (czyli gdzieś tak 2004 r.), ale nie ma chyba lepszego programu do edycji napisów.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zastanawiam się, czy gdybyś spróbował mojego "sportablowanego" Subedita, to by działał? Onegdaj zainstalowałem go na viście czy siódemce przed servicepackiem, spatchowałem i tak sobie siedzi na drugiej partycji i ciągle działa.

Poczęstuj się, rozpakuj i sprawdź:

subedit.zip:thumb_zip.png

Nie wiem tylko, jak się polubi z twoimi filtrami czy kodekami.

Odnośnik do komentarza

Przy pomocy jakichś pseudolosowych kombinacji działań udało mi się SubEdita odpalić i, jak na razie, działa. Muszę wykonać backup tego, bo pewnie nie uda mi się tego więcej powtórzyć. Dzięki wielkie za wersję przenośną, jutro ją przetestuję dokładniej.

 

Z kodeków mam aktualnie najnowszą mega-paczkę K-Lite, korzystam od paru lat i nie miałem żadnych problemów. Do tego VLC z własnymi filtrami/kodekami.

 

Mam ochotę napisać do autora z prośbą o udostępnienie kodu źródłowego programu, żeby go przepisać przy wykorzystaniu czegoś lepszego, niż ośmioletni WMP. Niestety, cała operacja będzie uzależniona od mojego wolnego czasu (ostatnio narzekam na jego ciągły brak), wiedzy i walki z lenistwem... :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...