Skocz do zawartości

Myszka wariuje


Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym, że myszka się zacina, co jakiś czas kursor wariuje, lata po całym ekranie i włącza różne ikony, wyłącza i włącza różne okna...itd. Niekiedy jest też tak, że się całkiem zawiesza w miejscu i bez restartu komputera się nie obejdzie. Po restarcie jest ok na kilka godzin, może dzień, a następnie dzieje się to samo... To już druga myszka z którą się tak dzieje. Obie są z firmy A4Tech.

Poprzednia to A4Tech Opto Ecco 612D, a ta obecna to A4Tech Opto 315. Naprawdę nie wiem co robić, nie znam się na tym, w temacie jestem kompletnie zielona. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Kazano mi załączyć takie logi, więc załączam.

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz w systemie bardzo starą wersje Kasperskiego (resztki). Odinstaluj pozostałości korzystając z Kaspersky Removal Tool http://support.kaspersky.com/faq/?qid=208279463

 

MOD - [2000-11-27 20:43:30 | 000,005,632 | ---- | M] () -- C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus\ccloc.dll
MOD - [1998-10-28 04:00:00 | 000,032,256 | ---- | M] () -- C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus\Avpshlex.dll

 

Odinstaluj testowo Spyware Doctor.

Odnośnik do komentarza

PPM na Mysz zgodna z PS2 i podaj czyj to jest sterownik MS czy A4Tech.

Miałem kiedyś podobny objaw spowodowany podpięciem na stałe systemu alarmowego przez RS232.

Nawet nie miałem szans się zalogować bo myszka klikała wszędzie. Ale znalazłem powód.

Powodem było podłączenie klawiatury centrali SATEL typ Integra64.

To był ich błąd ale już jest usunięty.

 

Piszę to w tym celu abyś zobaczyła czy nie masz czegoś podobnego i niekoniecznie związanego z alarmem.

Odnośnik do komentarza

W takim razie uruchom kompa na tzw czystym rozruchu KB310353.

Zobacz czy problem nadal występuje.

Hej wieslaw531. Instrukcja podana w pomocy Microsoftu, do której link podałeś jest chyba niekompletna jeśli chodzi o Metode 1 (dla początkujących). Czy mógłbyś objaśnić nam, jak to wykonać?

 

Problem z myszką jest kłopotliwy, jednak autorka tego tematu i moja koleżanka nigdy sama nie dokonywała żadnych modyfikacji w systemie, nie uruchamiała na tzw "czystym rozruchu" i nie wie, jakie jest niebezpieczeństwo przy takich działaniach. A gdy się coś spsuje, to nie będzie już nikogo, kto mógłby jej pomóc :P

Odnośnik do komentarza

Ponieważ problem jest z kolejną myszką to są dwie możliwości:

1. Kolejna myszka jest wadliwa - w co wątpię.

2. Jest konflikt softu zainstalowanego na kompie.

 

Jeżeli nie występuje żadna sytuacja związana z dodatkowymi urządzeniami podpiętymi do kompa podobna do mojego postu #8 to problemem może być soft i aby wyeliminować jego wpływ należy wykonać tzw czysty rozruch.

Jest to sytuacja gdzie uruchamia się tylko procesy i usługi producenta systemu z wyłączeniem ewentualnego softu zewnętrznego.

To może skutkować nieaktywnością lub problemami z użyciem zainstalowanego softu dodatkowego ale tylko w czasie diagnostyki.

 

Skoro koleżanka ma obawy i nie czuje się pewnie proponuję wykonać kolejno następujące kroki (będzie za rączkę):

1. Zgodnie z linkowanym artykułem należy wykonać Metodę nr 2 ale wcześniej

2. Proszę zalogować się na konto administratora - przy starcie w oknie użytkownika wpisujemy administrator i hasło puste (tak podejrzewam).

3. Skoro tak się stanie to proponuję utworzyć konkretne hasło i je zapamiętać (konta użytkowników).

4. Zgodnie z linkowanym artykułem proszę uruchomić msconfig.exe i wykonać zrzuty ekranów ze wszystkich zakładek tak aby można było wrócić do pierwotnych ustawień i zaznaczeń.

5. Wykonać zalecenia z linku - krok 2 i 3 i poinformować czy problem zniknął.

 

Proszę podlinkować obrazki z zakładki - Uruchamianie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...