Skocz do zawartości

Zanikanie połaczenia router PENTAGRAM dialog


adamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie nie wiem co jest grane ale juz od ok 3miesiecy mam problem netem mianowicie zanika połączenie próbując połączyć się np. z wp.pl laczy sie z 20-30 sec nieraz szybciej z 10,7 ,a nieraz to nie ma neta z 20 min i tak wkólko ,zglaszalem to do "wszechwiedzacych" z dialogu na infolini,ale oni wkolko formólka konfig diody itp. nic nie pomaga,nieraz jak nie bylo polaczenia u mnie to reset lini pomagal.Mam podlaczony router Pentagram cerberus p-6371na 3 kompy ,malo tego nie widze tych kompów w"moich miejscach sieciowych"montezy z dailogu tez nie wiedza o co chodzi,resety routera czy reinstal sieciowki nie pomaga,a nieraz reset moze i calkiem zblokowac polaczenie.Filmy zamiast 1 ,5mb .sec sciagac to sciaga 500kb./s i co z tego ze 12 mb jak wolniej chodz od 1mb,myslalem tez ze mozilla jest wolna ale zmiana jej configu tez nie pomogla.Kilka miesiecy temu koparka kolo domu zerwala kable,ale zlaczylem je wiec chyba tu tez nie przez to zaniki kable sa skrecone.Juz ,mam dosyc ,dlatego prosze o pomoc :)

System windows xp pro service pack 2inne kompy(laptopy) windows vista

 

Pozdrawiam i czekam na wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kilka miesiecy temu koparka kolo domu zerwala kable,ale zlaczylem je wiec chyba tu tez nie przez to zaniki kable sa skrecone.

Zacznij od tego tematu. Koparka zanim zerwała kabel to wcześniej spowodowała "wydłużenie" kabla. Prawdopodobnie popękała izolacja na drutach na dłuższym odcinku.

Nie wiem co to znaczy "złączyłem". Zajrzyj w to miejsce i sprawdź stan połączeń + stan kabla poza tym miejscem.

Były intensywne opady deszczu i to + uszkodzona izolacja może powodować upływności do ziemi.

Odnośnik do komentarza

Hey byli montezrzy i zaizolowali te kable dosztu,kowali,ale nie wymienili na długosci gdzie bylo zgiecie.Jak puszczali sygnał z słupka pod moj dom to marny był,internet smiga szybko,ale potrafi sie zacinac na kilkdziesiat sec a nawet min,jak bedzie tragicznie to beda musili z 4 m kabla wymienic.Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...