Skocz do zawartości

Jak usunąć powtarzajace się kreski w menu kontekstowym Win XP


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
przy niektórych skrótach

 

Co to za rodzaje skrótów? Po obecności opcji "Sortuj wg nazwy" wygląda na to, że chodzi o menu kontekstowe skrótów w Menu Start. Czy tak? A jeśli, to czy to ujawnia się tylko dla określonego rodzaju rozszerzeń (np. skrót LNK do programu lub odnośnik CHM lub ...)? I grzebałeś ostatnio w obszarze menu kontekstowych .... Spróbuj sobie przypomnieć co usuwałeś i gdzie. Także czy nie było tu aby jakiejś modyfikacji bezpośrednio w plikach systemowych?

 

Omawiając osiągnięty efekt: na moje oko to wygląda jakbyś w sposób rzeźniczy / nie do końca prawidłowy usunął jakąś pozycję z wyświetlania w menu kontekstowym. Ewentualnie nastąpiło tu przypadkowe dodanie do menu jakiegoś obiektu "pustego", albo wyłączenie nazwy, która się nie wyświetla, ale obiekt jest aktywny. Zakładając, że nie przywrócisz wyświetlania tego czegoś co było między dwoma separatorami (no ja nie wiem co tam mogło być), nie znam sposobu na likwidację extra separatora w menu kontekstowym w sposób bezbolesny, bo separatory nie siedzą w rejestrze tylko w bibliotece shell32.dll. Wstępnie, prócz odpowiedzi na wyżej zadane pytania, nasuwa mi się punkt numer jeden:

 

1. Może przerejestrowanie biblioteki shell32.dll coś pomoże: Start > Uruchom > regsvr32 /i shell32.dll

 

2. Gdyby zaś chodziło o ręczne usuwanie separatorów.... To już robota dla edytora zasobów. Teoretycznie akcja tego typu, w praktyce nie wiem czy to w ogóle tu wykonalne:

 

1. Skopiować plik shell32.dll, kopię otworzyć w Resource Hacker

2. Przejść do sekcji Menu i zacząć tam szukać po wszystkich podliczbach zestawu opcji pasującego do menu, które Ty widzisz (to jest w kawałkach), i miejsca gdzie potencjalnie następuje powielenie separatorów. Jeśli byś znalazł to konkretne miejsce, wyciąć dodatkową linię zawierającą słowo SEPARATOR.

3. Klik w Compile Script. Z menu File > Save.

4. Pliki zamienić przez Replacer.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Mam tak od początku instalacji XP i wszystkich programów.

 

W takim razie zrób test przez ShellExView: ułóż wszystkie różowe (niedomyślne) w bloku, z PPM wyłącz je za jednym zamachem, zresetuj komputer. Po restarcie sprawdź czy nadal zachodzi zjawisko powielania separatorów w menu kontekstowym. Jeśli nie, wtedy w tych wyłączonych jest obiekt negatywny. Jeśli tak, problem leży w czym innym.

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...