Skocz do zawartości

Brak ikon programów w obszarze powiadomień


ichito

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem...a właściwie ma problem mój syn, który prosił żeby coś poradzić. Niestety nie znam W7, więc opisuję rzecz tutaj. Win7 to wersja Professional 32-bitowa...całkiem legalna pozyskana z uczelni. Problem polega na tym, że syn coś grzebał w ustawieniach pulpitu, paska zadań i obszaru powiadomień. Efekt jest taki, że programy, które stale tam były widoczne (pole rozwijane ze strzałki) nie są tam obecne - znaczy się ich ikony (chodzi o Bullguarda, Immunet Protect i Zemanę). Do tego dochodzi problem z uruchomieniem internetu - trzeba uruchomić Bullguarda z jakiejś ikony (pulpit lub menu start) i dopiero po jego uruchomieniu wyskakuje komunikat, że zapora "zezwoliła" na ruch sieciowy. Podobnie "z ręki" muszą być uruchamiane 2 pozostałe programy.

To wszystko jest o tyle dziwne, że jak sprawdzał syn, to te trzy programy ładują się normalnie w autostarcie, a ich procesy są uwidocznione wśród działających procesów...tylko samych programów jakby nie było. Syn mówił, że próbował zmiany konfiguracji obszaru powiadomień, ale żadne nie przywracają stanu poprzedniego na stałe - po restarcie wciąż jest to dziwne zachowanie. Wygląda mi to, jakby zostały skasowane jakieś pliki czy ustawienia związane z tym obszarem, albo stale kasowała się pamięć obszaru powiadomień.

Będę wdzięczny za jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Typowym postępowaniem na zdefektowanym obszarze powiadomień Vista i Windows 7 jest wyzerowanie w rejestrze zapisów relatywnych do tej sfery.

 

1. Start > w polu szukania wpisz regedit > z PPM Uruchom jako Administrator > przechodzisz do klucza:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

 

W tym kluczu skasuj wartości IconStreams + PastIconsStream.

 

2. Edycja ta jest niewidoczna, dopóki nie zostanie w jakiś sposób przeładowany cały shell (albo kill explorer.exe i jego wznowienie z Menedżera zadań, albo restart systemu).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

 

W tym kluczu skasuj wartości IconStreams + PastIconsStream.

 

2. Edycja ta jest niewidoczna, dopóki nie zostanie w jakiś sposób przeładowany cały shell (albo kill explorer.exe i jego wznowienie z Menedżera zadań, albo restart systemu). .

Dopiero teraz odpisuję, ponieważ nie bardzo miałem dostęp do komputera syna. W każdym razie podane klucze usunąłem, ale widzę że odtwarzają się...tak ma pewnie być? Restart procesu explorer.exe czy komputera też nie wpływa na zachowanie obszaru powiadomień. Za każdym razem objaw jest ten sam z wyjątkiem jednego...nie trzeba już uruchamiać z ręki zapory i połączenia sieciowe pracują normalnie zaraz po załadowaniu z systemem - to działa w porządku. Jest jeszcze jakiś sposób, czy zwyczajnie mam się przyzwyczaić, że tak ma być? :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...