Skocz do zawartości

Brak połączenia z internetem


rafek1241

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat do sprawdzenia od kolegi:

 

Witam! Wszystko było w porządku, dopóki nie przyszła mi wiadomośc na fejsie w stylu:

 

Hi! <link>

 

Nic nie otwierałem. Po chwili zanikł internet. Co dziwne, przeglądarki nie otwierają stron, gg się nie łaczy (oraz inne aplikacje potrzebujące dostępu do sieci), jednak Skype działa. Wykonałem logi OTL. Zasięgnąłem po combofixa - nie pomogło (tak, wiem, że jego używanie może okazać się padem komputera, jednak nie widziałem żadnych przeciwskazań). W trybie awaryjnym sytuacja taka sama. Niemożliwym przecież jest, aby przez samo odebranie wiadomości wystąpiły takie objawy. W załącznikach logi.

 

Oczekiwałbym w imieniu kolegi o jak najszybszą odpowiedź

1.txt

2.txt

3.txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ComboFix użyty bez potrzeby. Odinstaluj poprawnie program:

 

Wciśnij klawisz z flagą Windows + R wklej i wywołaj polecenie "C:\Users\x\Desktop\ComboFix.exe" /uninstall

 

Jesli chodzi o logi to nie widać tu infekcji, temat zostaje przeniesiony a na teraz drobny skrypt do wykonania w spoilerze:

 

 

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
FF - prefs.js..browser.search.defaultengine: "Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Web Search"
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://startsear.ch/?aff=2&src=sp&cf=d5c1e390-1e0a-11e1-9803-6cf04912e0ea&q="
[2011-07-11 19:04:02 | 000,000,633 | ---- | M] () -- C:\Users\x\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\taxuqupi.default\searchplugins\startsear.xml
 
:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Następnie uruchamiasz AdwCleaner z opcji Search a następnie Delete.

 

 

Jeśli chodzi o problem z siecią to na początek zrób jej reset - wklej do notatnika ten tekst:

 

reg delete HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network /v Config /f

ipconfig /flushdns

netsh winhttp reset proxy

netsh advfirewall reset

netsh winsock reset

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

pause

 

Z menu Notatnika >>> Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >>> Zapisz jako FIX.BAT >>> uruchom ten plik z prawokliku przez "Uruchom jako Administrator"

 

Sprawdź efekty.

Odnośnik do komentarza

Wątek założony na moją prośbę. Na chwilę obecną jest tak samo - nawet po wykonaniu skryptu resetu sieci. Pomoc potrzebna na 'już', dzisiejszego dnia wypadałoby, aby wszystko wróciło do normy. W związku z tym proszę podać instrukcje ze wszystkimi możliwościami uszkodzenia sieci (odpisywanie i wyczekiwanie na odpowiedź będzie zajmować zbyt dużo czasu, którego nie mam. Dodając do tego, że wszystko odbywa się przez osobę trzecią). Proszę też o pomoc picasso. Podkreślam też, że Skype normalnie łączy się z siecią, więc jest to pewnie problem czegoś, co blokuje połączenie, nie samej sieci (czyste przypuszczenia). Nie mam tez zielonego pojęcia, co ze sobą może mieć wspólnego gg, przeglądarki i aktualizacje w antywirusie, a czego nie ma skype.

 

#marekW

Doskonale to wiem, jednak obecnie nie jestem na swoim komputerze, a dopiero dzisiaj zauważyłem, że wątek został przeniesiony. Logi uzupełnię w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...