Skocz do zawartości

Bardzo powolny start systemu windows xp + sp2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem przy starcie systemu Windows XP+sp2. Uruchamia się ociężale, tak jakby cały czas dogrywał jakieś dane(świeci się klapsydra)Trwa to ok. 3 min, zaczym system zacznie działać jak należy. Nie wiem, czy nie jest to spowodowane jakąś infekcją, czy może to błąd, więc zamieszczam ten temat wstępnie w tym dziale.Załączyłem logi z OTL-a.

Uprzejmie proszę o analizę.

 

Pozdrawiam.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Windows XP+sp2.

 

Ten trup ma krótkie nogi i jest zbanowany od systemu aktualizacji. Wymagana aktualizacja do statusu SP3 + IE8 + wszystkie aktualizacje wydane po: KLIK. Duuuużo tego będzie.

 

 

uruchamia się ociężale, tak jakby cały czas dogrywał jakieś dane(świeci się klapsydra)Trwa to ok. 3 min, zaczym system zacznie działać jak należy.

 

1. W logu widzę oprogramowanie HP, toteż sprawdź czy nie ma tu typowej usterki z usługą HP CUE Device Discovery: KLIK.

 

2. Przy zdiagnozowaniu braku związku z HP sprawdź czy nie wadzi Ad-aware.

 

3. Ponadto, męczy takie błędy w Dzienniku zdarzeń:

 

Error - 2012-03-04 08:27:21 | Computer Name = MIZIA-B8C489523 | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.

 

Na wszelki wypadek do wykonania diagnostyka dysku za pomocą MHDD.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No tak ale to może być jeszcze długa lista autostartu :)

I tu przede wszystkim jeżeli masz antywirusa odpalającego się w pełni przy starcie pcta to z pół minuty dłużej wychodzi od razu.

Do tego jeżeli nie defragmentowałeś dawno dysku tzn z rok to może najwyższa pora byłoby to zrobić bo to też zamula w końcu.

I z tego co wiem to nie warto wszystkich aktualizacji robić bo potem system kilkanaście giga potrafi zajmować.

Np i ponoć wyłączenie niektórych funkcji w xpeku np. hibernacji leciutko przyśpiesza kompa ale to i tak niezauważalne zmiany zazwyczaj

 

No i przede wszystkim pani u góry zna się trochę bardziej więc na początek to co ona mówi a ja nie sprawdzałem logów więc nie wiem

Odnośnik do komentarza

sam może objaśnisz tę oto mętną wypowiedź:

 

No tak ale to może być jeszcze długa lista autostartu

 

W kontekście:

 

 

ja nie sprawdzałem logów więc nie wiem

 

Toteż właśnie. Nie sprawdzałeś logów. Racz je sprawdzić, to zobaczysz tę "długą listę autostartu". Po to właśnie są raporty, by nie wymyślać rzeczy nieistniejących.

 

 

I z tego co wiem to nie warto wszystkich aktualizacji robić bo potem system kilkanaście giga potrafi zajmować.

 

Jeżeli ktoś nie potrafi wyczyścić kopii / cache to tak.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

I z tego co wiem to nie warto wszystkich aktualizacji robić bo potem system kilkanaście giga potrafi zajmować.

 

A z ilu aplikacji korzysta zwyczajny użytkownik że naprawdę potrzebne mu są aktualizacje większości nieużywanych programów?

 

co do autoranu mojego to rzeczywiście nie ma go tam wiele

 

już nic nie mówię

Odnośnik do komentarza

Smart to potwierdza - Atryb 197.

Wykonaj jeszcze dla porównania SMART przy pomocy CrystalDiskInfo i pokaż obrazek.

Jest również sygnał o problemie z kablem sygnałowym ale go narazie nie ruszaj. Zrób powyższy test.

 

Dodatkowo po zaproponowanych działaniach konieczne lepsze chłodzenie - dysk ma 48 st C. Ale wcześniej potrzebuję obrazek SMART.

Pokaż również obrazek z Sensors z HWInfo.

 

============================================================

Ponieważ będę musiał zniknąć to proponuję wykonanie działań dokładnie tak:

 

1. Obowiązkowo pokaż obrazki o które proszę wyżej.

2. Wyłącz kompa również z odłączeniem zasilania.

3. Sprawdzasz kabel sygnałowy dysku metodą wypnij i wepnij z obu stron (dysk i płyta) lub ewentualnie wymień go.

4. Jeżeli to lapek (bo nie jestem pewien) sprawdzasz podłączenie dysku w gnieździe.

5. Sprawdzasz ewentualnie inne wtyki i karty.

6. Uruchamiasz kompa i cmd + Enter.

7. W oknie poleceń wklepujesz: chkdsk c: /f /r + Enter + restart.

8. Po restarcie pokazujesz skutki działania chkdsk korzystając z tutka @picasso KLIK (Gdzie są logi chkdiska).

9. Pokazujesz obrazek ze Smartem z Crystala do porównania.

Jestem pewien, że ktoś to oceni.

 

A dalsze działanie to obowiązkowo aktualizacja SP3 XP oraz IE8 + duuużo poprawek w ramach WU.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Problem udało się rozwiązać..:)

 

Po sprawdzeniu przez chkdsk i podmienieniu uszkodzonych klastrów XP-ek zaczął pracować normalnie.

 

Na twardziela założyłem dodatkowo solidny wentylator i będę monitorował temperaturę. :)

 

Pozostaje aktualizacja tego staruszka i będzie raczej ok.

 

Dzięki za wszelką pomoc :))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...