Skocz do zawartości

Procesor obciążony w 100% - PresentationFontCache


Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz dla odmiany mój własny komputer... objaw jest prosty: zużycie procesora 100% bez przerwy. Koszmarne ilości zasobów pochłania proces PresentationFontCache.exe (50-98%). Wyczytałem, że to proces związany z frameworkiem i często ludzie mają ten problem. Zakończyć się go nie da (wraca),

 

Tyle że u mnie dodatkowo, nawet jak zużycie w tym procesie spadło w pewnym momencie to i tak CPU ani drgnęło od 100%. O ile jeszcze wczoraj rano dało się z tym pracować i po prostu komputer "mulił" tak teraz właściwie się nie da, bo wszystko tyle trwa. Zaczynam mieć wrażenie, że to coś więcej niż po prostu pamięciożerny presentation font cache.

 

Mam zainstalowaną Avirę + zaporę Comodo.

Konto administatora z hasłem używane tylko gdy konieczne.

Tydzień temu skan robiłem i Avira nic nie znalazła.

 

Pozdrawiam i dziękuję

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Przycisk nie reaguje na klik, a jak klikam prawym na proces i wybieram "wszystkie zadania" to wszystkie opcje (w tym zatrzymaj) są nieaktywne.

 

Są dwie mozliwości:

albo ja mam zaburzenia umysłowe, które powodują, że nie rozumiem tego, co niektórzy piszą (prawdopodobne) :)

albo ty robisz coś zupełnie innego niż to co podała Picasso

 

Rozpocznij od przeładowania bufora czcionek tej platformy:

 

1. Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > na liście wyszukaj Usługa buforowania czcionek platformy Windows Presentation Foundation, wersja 3.0.0.0 (może być także z końcówką 4.0.0.0) > zatrzymaj usługę przyciskiem.

 

2. Przejdź do folderu C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local. W środku jest plik FontCache3.0.0.0.dat (może występować także plik FontCache4.0.0.0.dat). Skasuj.

 

3. Zresetuj system.

 

Robiłeś to?

A w trybie awaryjnym Windows też nie mozesz klikac?

Odnośnik do komentarza

Robię dokładnie to.

 

zatrzymaj usługę przyciskiem.

 

Ten przycisk nie reaguje na klik. (dodatkowo zauważyłem, że a po prawokliku na usługę, opcja "zatrzymaj" jest nieaktywna.

 

W trybie awaryjnym aktywny jest guzik uruchamiania i on reaguje na klik (zwracając komunikat, że tej usłgi nie można włączyć w trybie awaryjnym)

Odnośnik do komentarza

Ok. Nie pomyślałem, żeby usunąć mimo że nie mogę zatrzymać. Pomogło dziękuje. Temat do zamknięcia, czy wręcz do usunięcia skoro już takie są.

Dla usprawiedliwienia założenia nowego tematu dodam tylko, że przez jakieś problem z łączeniem z forum wczoraj, wyszukiwarka nie zwróciła mi żadnych tematów.

Odnośnik do komentarza
Pomogło dziękuje. Temat do zamknięcia, czy wręcz do usunięcia skoro już takie są.

Dla usprawiedliwienia założenia nowego tematu dodam tylko, że przez jakieś problem z łączeniem z forum wczoraj, wyszukiwarka nie zwróciła mi żadnych tematów.

 

Poczekaj. Masz tam trochę śmieci. Pobierz AdwCleaner , wykonaj scan i przedstaw raport. Poczekaj na specjalistyczna ocenę przez Picasso lub Landusa.

http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...