Skocz do zawartości

Notoryczne bsody na Windows 7


drive

Rekomendowane odpowiedzi

Notorycznie mi od 1,5 roku wyskakują bsody o kodach 0x00007e 0x10007e 0x000050 0x00000A.Nie dawno oddałem swoje ramy (2x2gb geil ddr3 1333) do naprawy myśląc że to przez to.Po miesiącu oddano mi je i powiedziano że wszystko jest z nimi w porządku.Na zamianę dano mi 2gb goodrama 1333 na której nic nie wyskakiwało i to mnie zdziwiło.Po powrocie geila i włożeniu ich zaczeły na nowo wyskakiwać bsody

Co już próbowałem:

formatów,zmian napięcia ram,zmienianie taktowania ram,aktualizacji do win 7,instalacji sp1,skanowania antywirusem który nic nie wykrył(avira),zmiany slotów ram (na wszystkich jest tak samo),skanowałem dysk w poszukiwaniu bad sectorów jednak nic nie znalazło

Na pewno wykluczam:

uszkodzoną karte graficzną (brak żadnych artefaktów podczas grania,nie przegrzewa się)

uszkodzony dysk (screeny wszystko wyjaśniają)

post-3954-0-20812200-1330459615_thumb.jpg

post-3954-0-91737200-1330459624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Koniecznie muszę sprawdzać te ramy?W serwisie to już sprawdzali a oni mają wiekszę obeznanie z tym.
Przyszedłeś tu podyskutować na temat zasadności pytań i próśb ?

 

Nie dawno oddałem swoje ramy (2x2gb geil ddr3 1333) do naprawy
modułów ram się nie naprawia.

 

Co już próbowałem: formatów,zmian napięcia ram,zmienianie taktowania ram
w takim razie wklej zrzuty ekranów z:

 

1. HWiNFO - "system summary"

 

2. HWiNFO - "sensors"

 

oraz ściągnij, wypal na CD program MHDD, przetestuj dysk i wklej ekran z wynikami skanu/testu.

Ściąga: http://www.fixitpc.p...5263#entry55263

 

W przypadku gdyby nie chciało ci się/uważasz, że to bez sensu wykonać któregoś z punktów, zgłoś problem do serwisu, bo tu o pomoc będzie ciężko, nie mamy tu wróżbitów a zrzuty pamięci są na tyle różne, że sugerują problem właśnie w pamięciach ram.

 

Pamięci do sprawdzenia przy pomocy Memtest (bootowala płyta) przynajmniej w jednym cyklu a najlepiej każdą osobno i obie razem.
test powinien trwać co najmniej kilka godzin lub do pierwszego błędu. Edytowane przez marekW
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...