Skocz do zawartości

Spowolnienie WinXP po aktualizacjach


Diomedes

Rekomendowane odpowiedzi

Reinstalowałem (format) niedawno Windows XP SP2 Home (32 bit), zaktualizowałem do SP3, ręcznie wgrałem .Net Framework (1.1, 2.0, 2.5, 4). Do tej pory miałem wyłączone aktualizacje automatyczne, po ich uruchomieniu po którymś restarcie przestały mi działać aplikacje wymagające .Net (po prostu nie startują, nie wyświetlają się żadne okna z komunikatami o błędach).

System zaczął dziwnie "zamulać" - długi czas startu, powolne działanie, częste "mielenie" dyskiem, wolny przesył przez sieć.

Skan Malwarebytes, Avast i Emsisoft Anti-Malware nic nie wykazuje.

Użyłem .Net Framework Cleanup Utility, ręcznie usunąłem wpisy z rejestru i udało mi się przeinstalować pakiet .NET (tylko 1.1 i 2.0 - próba dołączenia wersji 3.5 powoduje nawrót dolegliwości)

Przepraszam, jeśli zawracam głowę fałszywymi alarmami, ale nie potrafię poradzić sobie z problemem- jeśli dział jest niewłaściwy, proszę postąpić z tematem wedle uznania.

Z góry dziękuję

 

Logi:

> GMER:

gmer.txt

 

> OTL:

OTL.Txt

Przepraszam, log zmieniłem na (mam nadzieję) poprawny.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Póki co, brak znaków infekcji i temat przenoszę do działu Windows XP. To nie jest kompletny log z OTL, brakuje Extras (opcja "Rejestr - skan dodatkowy" nie została ustawiona na "Użyj filtrowania"), który pokazałby mi spis zainstalowanych aktualnie wersji .NET:

 

 

ręcznie wgrałem .Net Framework (1.1, 2.0, 2.5, 4).

(...)

Użyłem .Net Framework Cleanup Utility, ręcznie usunąłem wpisy z rejestru i udało mi się przeinstalować pakiet .NET (tylko 1.1 i 2.0 - próba dołączenia wersji 3.5 powoduje nawrót dolegliwości)

 

Pytanie: po co instalujesz 1.1 (bardzo stare, czy w ogóle masz programy które tego wymagają?) oraz indywidualnie 2.0 (zawiera się w najwyższej wersji 3.5). Wystarczy instalacja .NET Framework 3.5 SP1 (podkreślam fragment "SP1"), która to instaluje również .NET 2.0 SP2 oraz .NET 3.0 SP2.

 

Do I need still need older versions of the .NET Framework on my system after installing .NET Framework 3.5 SP1?

 

 

Do tej pory miałem wyłączone aktualizacje automatyczne, po ich uruchomieniu po którymś restarcie przestały mi działać aplikacje wymagające .Net (po prostu nie startują, nie wyświetlają się żadne okna z komunikatami o błędach).

System zaczął dziwnie "zamulać" - długi czas startu, powolne działanie, częste "mielenie" dyskiem, wolny przesył przez sieć.

 

Proponuję w pierwszej kolejności obluzować ochronę, czyli znokautować rezydentne osłony Avast i COMODO, bo to może być przyczyna problemów instalacyjnych i innych. Po tym usunąć aktualne .NET i zainstalować tylko .NET 3.5 SP1.

 

 

 

PS. Flash Disinfector to program nieaktualizowany i wycofany z użytku. Zainteresuj się skuteczniejszą Panda USB Vaccine.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...