Skocz do zawartości

Spięcia z komputera?


forii

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak napisać tekst, próbować go zaznaczyć, skopiować wrazie czego ctrl +c lecz pomylić się, zapomnieć wcisnąć ctrl i wstawić sobie znak c i zrobić szybko temat co za tym idzie usunąć możliwośc cofnięcia.

No cóz piszę jeszcze raz, może lepiej dla was bo w skrócie.

 

 

Witam

Miałem dzisiaj 2 spięcia komputer, za 1 razem zgasł i od razu uruchomił się mój komputer lecz mignęły światła i wyłączył się także laptop mojej siostry, więc na pewno nie był to związek z samym komputerem, za drugim razem teraz, wyłączył i zresetował (uruchomił się sam) komputer lecz tylko on bo światła nie mignęły, czy może to być związek z jakimiś spięciami? Kiedyś czytałem że mój zasilacz to tzw. pikająca bomba? Jak sprawdzić czy nie mam żadnych związków ze spięciami? Na pewno nie mam wirusów w komputerze. Pokrywe miałem przez jakiś czas otwartą, teraz zamknąłem i wydmuchałem wcześniej kusz.

Moj zasilacz to modecom profesional line 580 W.

 

Sprzęt:

 

CPU: AMD Phenom II X6 1090T

Cooler: Zalman CNPS10X Performa

Karta graficzna: Gigabyte GTX 465 1GB RAM

Płyta główna: GA-890XA-UD3

RAM: 2x 2GB RAM Kingston DDR3-1333Mhz

Monitor: LCD LG 22

System: Windows 7 Home Premium 64 bit

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Daj no zdjęcie (przepisz) dokładnie model zasilacza.Dobra by była fotka tabliczki z napięciami i prądami na nim.

Nie bardzo rozumiem o czym piszesz :) pod pojęciem spięcie? korki w domu poleciały? światła przygasły?. Jeśli przygasły światła te na suficie to wskazuje na problemy z zasilaniem mieszkania/domu bo przeważnie światła i gniazdka są na osobnych korkach. Jeżeli wystąpił spadek napięcia wtedy komputer ma prawo się zresetować. Jak wystąpiło przepięcie czyli gwałtowny wzrost napięcia w sieci to pewnie zadziałało zabezpieczenie..tak czy siak sytuacja nie ciekawa i radzę używać minimum listwy przeciw przepięciowej do komputera albo małego taniego UPS-a (ale takiego linear-interactive)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...