Skocz do zawartości

Niebieski ekran - spowolniony komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,dziś przy defragmentacji dysków zawiesił mi się komputer i ukazała się na niebieskim tle taka informacja

"Pojawił się problem i system windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu

komputera.

 

Jeżeli po raz pierwszym widzisz ekran błędu stop,

ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:"

Na końcu było napisane " zrzucanie pamięci fizycznej".

 

Niestety nie pamiętam dokładnie co tam było.

Czym to jest spowodowane ?

Dawno mi się tak nie działo,od ponad 7 miesięcy tego nie widywałem,co się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Tylko nie wiem czemu tam jest data 11.02 ,raport ten wyskoczył mi dnia 17.02.

 

To oznacza dokładnie to: plik z innego okresu i nie może być brany za odnośnik analizy. Skoro nie ma pliku DMP dopasowanego datą do najnowszego BSOD, to i nie można stwierdzić o co chodziło. Może to był jakiś przypadkowy BSOD i nie jest powtarzalny. Obserwuj pracę systemu i daj znać.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ObawiamSie, temat doklejam do poprzedniego z BSOD ... Logi były co dopiero sprawdzane i nie ma tu żadnych nowych danych zmieniających poprzednią diagnozę. O cóż Ci chodzi z "nie podobają mi się te opisy"? Jakie, gdzie? Chyba nie masz na myśli ... tego:

 

O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found

O4 - HKLM..\Run: [userFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -u File not found

 

Standardowy element Windows ujawniany przy wystąpieniu krytycznych błędów. Doświadczyłeś BSOD, toteż Windows uruchomił własny system raportowania błędów. Najedź sobie myszką na plik C:\WINDOWS\system32\dumprep.exe i popatrz na opis jaki się wyświetla (Windows Error Dump Reporting Tool)... Obecność wpisów typu KernelFaultCheck jest związana z tą konfiguracją: Start > Uruchom > sysdm.pl, w karcie Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > ustęp "Zapisywanie informacji o debugowaniu". Jeżeli ustawione na "Brak", wpis się nie tworzy, ale również nie tworzą się pliki DMP służące pomocą przy analityce BSOD.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...