Skocz do zawartości

Częste zawiechy kompa i przerywanie połączenia z internetem


Suchy203

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój probelm polega na tym ze komputer dość często się zawiesza, nawet przy głupim przełączaniu muzyki w winampie. Nie mozna wtedy nic zrobic, jedynie jak wcisne alt+ctrl+delete, to wtedy wszystkko sie 'odwiesza'. Drugi problem jest taki ze potrafi mnie wywalic z internetu na dluzszy czas. Mialem tez tak ze po wlaczeniu komputera musialem odczekac 20-30min na to az wlaczy sie internet (nigdy wczesniej tak nie bylo) Dzwonilem do uslugodawcy i powiedzieli ze u nich wszystko jest ok, tylko u mnie cos szwankuje... Z gg tez mnie czesto wywala i dopiero po dluzszym czasie moge sie wnowu zalogowac. Mam tez problem z klawiatura chyba, gdyz nie moge wylaczyc sprawdzania dysku dowolnym klawiszem podczas wlaczania komputera, ale to juz chyba inny dzial. Dodaje logi z OTL, GMER zas skanowal od godziny 12, o godzinie 16 musialem wyjechac ale nadal skanowalo i teraz jak przyjechalem to skaanowanie bylo zakonzcone, tyle tylko, ze nie moglem zapisac loga bo caly system sie zawiesil. Ewentualnie jutro dodam ten log z GMERA lub ten zastepczy. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

 

OTL- Mój link

Extras- Mój link

 

Zrobil sie log z GMERA, mam nadzieje ze dobrze to zrobiłem

GMER Mój link

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

"Niestety", nie widzę tu śladów czynnej infekcji. Pytaniem jest jednak czy osobiście montowałeś program KeyBoardWindow? W raporcie co najwyżej można obrabiać szczątki po byłych paskach narzędziowych (Crawler / DAEMON / Yahoo) + usuwać te dziwne numeryczne foldery:

 

[2009-03-25 11:51:16 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\102FD

[2009-04-23 16:55:23 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\1729F

[2009-03-27 23:34:33 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\2134B

[2009-04-04 19:54:34 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\222E

[2009-04-12 19:39:40 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\2831C

[2009-06-14 01:31:52 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\340

[2009-04-25 17:10:55 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\37186

[2009-04-05 10:08:08 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\8196

[2009-04-22 15:38:10 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\A2DE

[2009-03-28 17:36:15 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\F3C8

 

To nie powinno się wiązać z tym:

 

komputer dość często się zawiesza, nawet przy głupim przełączaniu muzyki w winampie. Nie mozna wtedy nic zrobic, jedynie jak wcisne alt+ctrl+delete, to wtedy wszystkko sie 'odwiesza'. Drugi problem jest taki ze potrafi mnie wywalic z internetu na dluzszy czas. Mialem tez tak ze po wlaczeniu komputera musialem odczekac 20-30min na to az wlaczy sie internet (nigdy wczesniej tak nie bylo) Dzwonilem do uslugodawcy i powiedzieli ze u nich wszystko jest ok, tylko u mnie cos szwankuje... Z gg tez mnie czesto wywala i dopiero po dluzszym czasie moge sie wnowu zalogowac.

 

1. Przeprowadź proces czystego rozruchu i sprawdź czy w takim środowisku także występuje problem zawieszeń.

2. Jeśli chodzi o problem sieci, podejrzanym jest Hamachi, które ingeruje w tych obszarach. Sprawdź jak wygląda sytuacja po wyeliminowaniu tego programu.

 

Mam tez problem z klawiatura chyba, gdyz nie moge wylaczyc sprawdzania dysku dowolnym klawiszem podczas wlaczania komputera, ale to juz chyba inny dzial.

 

Sprawdź czy działa anulowanie przez klawisz z flagą Windows. Inna sprawa, w Dzienniku zdarzeń jest zgłoszenie o uszkodzeniu systemu plików:

 

Error - 2010-06-23 05:40:34 | Computer Name = 4-738229A91A604 | Source = Ntfs | ID = 262199

Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku.

Uruchom

narzędzie chkdsk na woluminie D:.

 

To implikuje, że należy przeprowadzić sprawdzanie dysku do końca.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, i dziekuje Pani za odpowiedz.

Ta kontrole sam instalowalem, wczoraj ja wywalilem bo juz nie jest potrzebna.

Komputer przy czystym rozruchu smiga jak nowy, nic sie nie zacina i przegladarka tez sprawnie chodzi. Ale bardziej chodzi mi o to gg bo to z niego najczesciej korzystam...

Nie wiedzialem nawet ze mam cos takiego jak Hamachi w komputerze (pewnie to sprawka rodzenstwa). Problem w tym ze nie wiem gdzie go szukac, w Program Files go nie ma. A moze jest inaczej podpisany ? Jesli mozna to prosze o jakies propozycje, gdyz ja sie w ogole na tym nie znam :rolleyes: Klawiszem z flaga Windowsa tez nie moge wylaczyc. Nie wspomnialem o tym wczesniej ale to juz jest od jakiegos tygodnia gdy kupilem nowa klawiature, tak wiec od tego tygodnia sprawdzanie dysku jest prowadzone do konca bo nie moge tego wylaczyc. Mam nadzieje ze wszystko dobrze opisalem (stres). Dziekuje i czekam na dalesze porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Komputer przy czystym rozruchu smiga jak nowy, nic sie nie zacina i przegladarka tez sprawnie chodzi. Ale bardziej chodzi mi o to gg bo to z niego najczesciej korzystam...

 

1. Czysty rozruch to tylko test, czy w takim układzie startowym jest generowane środowisko zawieszeń. Jeśli w czystym starcie jest w porządku, to teraz zacznij się "cofać w tył" włączając w msconfig małymi grupami uprzednio wyłączone wpisy i restart, aż dojdziesz do obiektu który sprawia problem.

 

2. Co do samego Gadu, jest pamięciożerne out-of-box (reklamy flash). Sugeruję popatrzyć na alternatywny komunikator WTW, który w pełni obsługuje protokół Gadu (przesył plików / obrazów / konferencja / pisak / szyfrowanie / multilogowanie ....), a jednocześnie jest lekki i portable.

 

Nie wiedzialem nawet ze mam cos takiego jak Hamachi w komputerze (pewnie to sprawka rodzenstwa). Problem w tym ze nie wiem gdzie go szukac, w Program Files go nie ma. A moze jest inaczej podpisany ?

 

Uruchom AutoRuns i w karcie Drivers usuń:

 

DRV - [2009-03-12 21:48:51 | 000,025,544 | ---- | M] (LogMeIn, Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\hamachi.sys -- (hamachi)

 

Zrestartuj po tym komputer.

 

Klawiszem z flaga Windowsa tez nie moge wylaczyc. Nie wspomnialem o tym wczesniej ale to juz jest od jakiegos tygodnia gdy kupilem nowa klawiature, tak wiec od tego tygodnia sprawdzanie dysku jest prowadzone do konca bo nie moge tego wylaczyc.

 

To klawiatura USB? Checkdisk to wczesna faza. Problemem może być nie ładowanie sterowników USB. Wejdź do BIOS i sprawdź czy masz funkcję podobną do "USB Legacy Support".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Zrezygnowalem jednak z tego rozruchu poniewaz zawiechy sobie odpuscily. Zmienilem komunikator na WTW (dziekuje za polecenie).

Hamachi usunelem, internet chodzi dobrze, nie bylo jeszcze zadnego przerwania polaczenia. Co do tej nieszczesnej klawiatury, jest ona na USB a nazwa brzmi 'tracer ibiza'. Nie znam sie na komputerach tym bardziej na BIOSIE ale znalazlem cos takiego 'Legacy USB storage detect' i 'USB Keyboard Support' przy obu jest [enabled]. Chcialem jeszcze zapytac jak usunac te szczatki po paskach i te 'dziwne foldery numeryczne' ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam, Nadal mam problem z wyłączaniem sprawdzania dysku poprzez dowolny klawisz. Tak jak Pani Picasso pytała znalazłem w biosie tylko takie coś : 'Legacy USB storage detect' i 'USB Keyboard Support' przy obu jest [enabled]. Klawiatura to TRACER IBIZA model TRK-Z11. Jak to naprawić ? Ewentualnie, jak wyłączyć to sprawdzanie na stałe ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...