Skocz do zawartości

BAD SYSTEM CONFIG INFO


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy rozruchu systemu pojawia się błąd BAD SYSTEM CONFIG INFO.

Nie mogę przywrócić systemu do daty kiedy było wsio OK. Sprawdziłem już dysk (Analiza Smart) i jest OK, test pamięci Ram (memtest 4.20) również wynik pozytywny. Wykonałem już skanowanie poleceniem chkdsk c: /R nie pomogło. Z tego co ustaliłem to uszkodzony rejestr i aby system ruszył trzeba skopiować pliki tylko jakie ?

 

Sprzęt:

Satellite C660-1C8

Procesor Intel® Core™ i3-380M 2.53 GHz

Ram 3GB

Win 7 32

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Przy rozruchu systemu pojawia się błąd BAD SYSTEM CONFIG INFO.

 

Co było ostatnim działaniem w systemie przed wystąpieniem usterki? Czy nie manipulowałeś aby w msconfig na danych tyczących pamięci i ustawień procesora? Rozumiem, że nie można wejść w Tryb awaryjny ani użyć Ostatniej poprawnej konfiguracji?

 

Zastartuj do WinRE, wybierz Wiersz polecenia i wklep komendę bcdedit. Zrób z tego zdjęcie, by pokazać co jest zapisane jako parametry rozruchowe. Względnie przepisz 1:1 z ekranu co tam widać.

 

 

Nie mogę przywrócić systemu do daty kiedy było wsio OK.

 

Objaśnij z jakiego powodu: brak właściwych punktów Przywracania, Przywracanie było wyłączone, czy może funkcja w ogóle nie działa (określony błąd)?

 

 

Z tego co ustaliłem to uszkodzony rejestr i aby system ruszył trzeba skopiować pliki tylko jakie ?

 

Niestety, ale kopie rejestru są częścią punktów Przywracania systemu. Skoro nie możesz użyć Przywracania, to i nie ma zapasowych plików rejestru. System nie posiada żadnej fabrycznej kopii rejestru, tak jak to było w Windows XP. Ostatnia szansa na kopię to katalog sesyjny C:\Windows\system32\config\RegBack. Jeżeli pliki mają tam datę modyfikacji starszą niż wystąpienie usterki, można spróbować nimi podstawić główne pliki rejestru w C:\Windows\system32\config. Porównawczo temat: KLIK. Jak mówię: warunek to odpowiednio stara data modyfikacji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Co było ostatnim działaniem w systemie przed wystąpieniem usterki? Czy nie manipulowałeś aby w msconfig na danych tyczących pamięci i ustawień procesora? Rozumiem, że nie można wejść w Tryb awaryjny ani użyć Ostatniej poprawnej konfiguracji?

Z racji tego, że to nie jest mój komputer to ciężko określić, natomiast nic nie było grzebane w msconfigu, Nie mogę wejść w Tryb awaryjny : (

 

Zastartuj do WinRE, wybierz Wiersz polecenia i wklep komendę bcdedit. Zrób z tego zdjęcie, by pokazać co jest zapisane jako parametry rozruchowe. Względnie przepisz 1:1 z ekranu co tam widać.

20120215174510.th.jpg

 

Oto błąd jaki wyskakuję podczas próby przywrócenia systemu.

20120215175031.th.jpg 20120215175113.th.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...