Skocz do zawartości

lvmm.exe, mnóstwo dziwnych procesów w menedżerze zadań i przekierowania w mozilli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio mam pewien problem, gdyż co jakiś czas chcąc wejść na jakieś strony w firefoxie zostaje przekierowywana na zupełnie inne strony (zazwyczaj te same). Co jakiś czas Avira krzyczy, że znalazła jakieś malware i daje je do kwarantanny. Tak więc dzisiaj postanowiłam coś z tym zrobić. Po uruchomieniu hijack-this zauważyłam kilka podejrzanych rzeczy i je usunęłam. Po zrestartowaniu komputera zobaczyłam, ze nie tylko te dziwne rzeczy wróciły, ale także system zrobił mi jakieś dziwne kopie niektórych plików. Postanowiłam się więc zwrócić o pomoc do specjalistów. Oto logi z OTL.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Po uruchomieniu hijack-this zauważyłam kilka podejrzanych rzeczy i je usunęłam. Po zrestartowaniu komputera zobaczyłam, ze nie tylko te dziwne rzeczy wróciły, ale także system zrobił mi jakieś dziwne kopie niektórych plików.

 

HijackThis to nie jest dobra aplikacja dla Windows 7 w wersji 64-bit. Program nie ma w ogóle zgodności z 64-bitami, nieprawidłowo przedstawia komponenty natywne. Pozbądź się go. Ponadto, HijackThis ogólnie to słabeusz, nie adresuje połowy istotnych miejsc atakowanych aktualnie przez malware.

 

 

Prócz infekcji, widzę także szkody. Dziennik zdarzeń wskazuje, że jest skasowana usługa Windows Podstawowy aparat filtrowania (BFE), jestem także przekonana, że nie ma usługi Zapora systemu Windows:

 

Error - 2012-02-13 18:18:27 | Computer Name = kasiulek-lapek | Source = Service Control Manager | ID = 7003

Description = Usługa Moduły obsługi kluczy IPsec IKE i AuthIP zależy od następującej

usługi: BFE. Ta usługa może nie być zainstalowana.

 

Error - 2012-02-13 18:18:27 | Computer Name = kasiulek-lapek | Source = Service Control Manager | ID = 7003

Description = Usługa Agent zasad IPsec zależy od następującej usługi: BFE. Ta usługa

może nie być zainstalowana.

 

Error - 2012-02-13 18:19:23 | Computer Name = kasiulek-lapek | Source = Service Control Manager | ID = 7024

Description = Usługa Usługa nasłuchująca grup domowych zakończyła działanie; wystąpił

specyficzny dla niej błąd %%-2147023143.

 

Ponadto, są liczne odpadki po ArcaBit, Dziennik zdarzeń uparcie męczy:

 

[ System Events ]

Error - 2012-02-13 18:18:27 | Computer Name = kasiulek-lapek | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi ArcaBit.Core.Configurator z powodu następującego

błędu: %%2

 

Error - 2012-02-13 18:18:27 | Computer Name = kasiulek-lapek | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi ArcaBit Control z powodu następującego

błędu: %%2

 

Error - 2012-02-13 18:18:27 | Computer Name = kasiulek-lapek | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi ArcaBit Backup Service z powodu następującego

błędu: %%2

 

Error - 2012-02-13 18:18:27 | Computer Name = kasiulek-lapek | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi ArcaBit Tasks Service z powodu następującego

błędu: %%2

 

Error - 2012-02-13 18:18:27 | Computer Name = kasiulek-lapek | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi ArcaBit Update Service z powodu następującego

błędu: %%2

 

Error - 2012-02-13 18:18:27 | Computer Name = kasiulek-lapek | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = Usługa ArcaBit Main Service zależy od usługi ArcaBit.Core.Configurator,

której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: %%2

 

Error - 2012-02-13 18:18:41 | Computer Name = kasiulek-lapek | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

lub systemowego: ABTDI

 

Widać i martwe sterowniki ArcaBit:

 

DRV:64bit: - [2009-12-01 19:14:40 | 000,040,528 | ---- | M] (ArcaBit) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\abndis.sys -- (ABndisMP)

DRV:64bit: - [2009-12-01 19:14:40 | 000,040,528 | ---- | M] (ArcaBit) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\abndis.sys -- (ABndis)

 

Wpisów tych nie wolno usunąć, dopóki nie zostaną zdjęte komponenty ArcaBit z połączenia, w przeciwnym wypadku padnie sieć.

 

 


Wstępnie usuwanie infekcji, naprawami innych szkód i eliminacją szczątków ArcaBit zajmę się potem.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-292228670-542819534-2386341042-1001\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: "ProxyEnable" = 1
IE - HKU\S-1-5-21-292228670-542819534-2386341042-1001\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: "ProxyServer" = http=127.0.0.1:64182
FF - prefs.js..network.proxy.http: "127.0.0.1"
FF - prefs.js..network.proxy.http_port: 64182
FF - prefs.js..network.proxy.type: 1
O4 - HKU\S-1-5-21-292228670-542819534-2386341042-1001..\Run: [AE2.exe] C:\Users\kasiulek\AppData\Roaming\Microsoft\D3F6\AE2.exe ()
F3:64bit: - HKU\S-1-5-21-292228670-542819534-2386341042-1001 WinNT: Load - (C:\Users\kasiulek\AppData\Roaming\1B474\lvvm.exe) - C:\Users\kasiulek\AppData\Roaming\1B474\lvvm.exe ()
F3 - HKU\S-1-5-21-292228670-542819534-2386341042-1001 WinNT: Load - (C:\Users\kasiulek\AppData\Roaming\1B474\lvvm.exe) -C:\Users\kasiulek\AppData\Roaming\1B474\lvvm.exe ()
 
:Files
C:\Users\kasiulek\AppData\Roaming\Microsoft\D3F6
C:\Users\kasiulek\AppData\Roaming\1B474
C:\Users\kasiulek\AppData\Roaming\62A1B
C:\Users\kasiulek\AppData\Roaming\Readar_sl.exe
C:\ProgramData\TunesHelper.exe
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
 
:Commands
[emptytemp]

 

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany, automatycznie otworzy się log z wynikami usuwania (jeśli nie, znajdziesz go w katalogu C:\_OTL).

 

2. Wykonaj komendę sfc /scannow, następnie za pomocą kolejnej komendy automatycznie przefiltruj log do wystąpień znaczników [sR]: KLIK.

 

3. Logi do oceny: log z usuwania z punktu 1, log z SFC z punktu 2, nowy log z OTL zrobiony opcją Skanuj (Extras po raz drugi już nie potrzebuję) i log z Farbar Service Scanner (zaznacz wszystkie opcje).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, plik lvvm.exe i inne podobne nie tworzą się już automatycznie i nie ma ich w działających procesach.

 

Załączam logi o które prosiłaś. Po uruchomieniu komendy sfc /scannow nie było żadnych błędów, ale wklejam to co się wygenerowało.

 

A co do hijack'a to jak ostatnio (sto lat temu) miałam problemy z dziwnymi wirusami to wtedy się z tego korzystało i stąd przyzwyczajenie ;)

OTL.Txt

FSS.txt

sfc.txt

02142012_004939.Txt

Odnośnik do komentarza

Zadanie skryptowe pomyślnie wykonane, ale proxy Internet Explorer nadal stoi:

 

IE - HKU\S-1-5-21-292228670-542819534-2386341042-1001\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: "ProxyEnable" = 1

IE - HKU\S-1-5-21-292228670-542819534-2386341042-1001\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: "ProxyServer" = http=127.0.0.1:64182

 

Zgodnie z moimi podejrzeniami jest również skasowana usługa Zapory, ponadto Centrum zabepieczeń i Windows Defender. Przechodzimy do kolejnych zadań:

 

 

1. Usunięcie proxy z Internet Explorer: Opcje internetowe > Połączenia > Ustawienia LAN > wymaż wszystkie wypełnione pola proxy i przestaw na "Automatycznie ..."

 

2. Odtworzenie usług Windows:

  • Rekonstrukcja usług firewalla: KLIK. Odtwarzasz dwie usługi (BFE i MpsSvc) a nie trzy i omijasz sfc /scannow już tu wykonany.
  • Rekonstrukcja usługi Centrum zabezpieczeń: KLIK.
  • Rekonstrukcja usługi Windows Defender: KLIK.

3. Usunięcie odpadków ArcaBit (częściowe):

  • Niezbędny krok to zdjęcie komponentów ArcaBit z połączeń. Panel sterowania > Sieć i Internet > Centrum sieci i udostępniania > Zmień ustawienia karty sieciowej. W oknie połączeń z prawokliku na każde pobierasz Właściwości. W karcie Ogólne sprawdzasz jakich komponentów używa połączenie. Szukaj wpisów w rodzaju ABndis Driver, znalezione podświetl i odinstaluj.
  • Start > w polu szukania wpisz devmgmt.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. W menu Widok włącz pokazywanie ukrytych urządzeń. Na liście "Sterowników niezgodnych z Plug and Play" wyszukaj pozycję ABTDI oraz spełniające warunek ABndis*, podświetl i odinstaluj.

4. Restart systemu. Zgłoś się tu z podsumowaniem akcji oraz nowymi logami: Farbar Service Scanner + Autoruns w formacie TXT. Log z Autoruns przedstawia serwisy w nieco inny sposób niż OTL, chcę zweryfikować czy notuje te martwe usługi ArcaVir niewidoczne w OTL (a Dziennik zdarzeń mówi, że chcą się uruchamiać).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

A coś mi się właśnie wydawało, że bardzo mało wpisów Internet Explorer. Zapewne usunęłaś go poprzez "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows". To nie jest stricte "deinstalacja" w pełnym znaczeniu tego słowa, Windows chowa dostęp do IE we własnych flakach. OK. Wykonaj pozostałe kroki, a ja podam instrukcje jak usunąć proxy z rejestru.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Co do Rekonstrukcja usług firewalla: w obu przypadkach jest ten sam efekt: "Nazwa SetACL nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne program wykonywalny lub plik wsadowy"

 

Start > w polu szukania wpisz devmgmt.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. W menu Widok włącz pokazywanie ukrytych urządzeń. Na liście "Sterowników niezgodnych z Plug and Play" wyszukaj pozycję ABTDI oraz spełniające warunek ABndis*, podświetl i odinstaluj.

 

Mam jedynie ArcaBit Network Driver - rozumiem, że odinstalować?

Odnośnik do komentarza
"Nazwa SetACL nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne program wykonywalny lub plik wsadowy"

 

Przy założeniu, że plik SetACL.exe został skopiowany do katalogu C:\Windows, to sugeruje problem ze Zmiennymi środowiskowymi. Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Zaawansowane ustawienia systemu > Zmienne środowiskowe > w sekcji Zmienne systemu sprawdź czy widnieje zmienna Path równa:

 

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\

 

Jeśli jest, ale ma inny ciąg, zedytuj. Jeśli w ogóle jej nie ma, opcją Nowa... utwórz.

 

 

Mam jedynie ArcaBit Network Driver - rozumiem, że odinstalować?

 

Tak.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
A błąd był dlatego, że byłam w katalogu c:/Windows/system32 i musiałam przejść katalog wyżej, żeby poszło

 

Ale to nie zmienia tego co mówiłam, a obejść celowo nie podałam (nie naprawią problemu podstawowego). Oczywiście, że przy uszkodzonych Zmiennych środowiskowych Twoja operacja z przejściem w katalog wyżej zadziała, bo tam siedzi SetACL. Jeżeli jednak Zmienne środowiskowe są poprawne, to nie ma znaczenia gdzie jest ustawiona linia komend, nie jest wymagane ani podanie pełnej ścieżki dostępu do pliku, ani ustawianie linii komend na ścieżkę gdzie siedzi narzędzie. W Twoim systemie jest coś nie w porządku, a uszkodzone Zmienne sugerują także inne rzeczy (np. niektóre wyciągi z OTL / Autoruns z "not found" w miejscu gdzie to się nie powinno pokazać). Proszę wykonaj podane wyżej instrukcje tyczące Path.

 

 

Oto i logi.

 

Do usunięcia są następujące szczątki ArcaBit z poziomu Autoruns:

 

Karta Drivers

 

"HKLM\System\CurrentControlSet\Services"	""	""	""

+ "ABFLT" "" "" "File not found: C:\Program Files\ArcaBit\ArcaVir\ABFLT.sys"

+ "ABndis" "" "" "File not found: system32\DRIVERS\abndis.sys"

+ "ABndisMP" "" "" "File not found: system32\DRIVERS\abndis.sys"

+ "ABTDI" "" "" "File not found: C:\Program Files\ArcaBit\ArcaVir\ABTDI.sys"

 

Karta Services

 

"HKLM\System\CurrentControlSet\Services"	""	""	""

+ "ABMainSV" "Kontroluje dostęp do plików i dane przesyłane przez sieć" "" "File not found: C:\Program Files\ArcaBit\ArcaVir\ArcaMainSV.exe"

+ "ArcaBit.Core.Configurator" "" "" "File not found: C:\Program Files\ArcaBit\Common\arcabit.core.configurator2.exe"

+ "ArcaBit.Core.LoggingService" "" "" "File not found: C:\Program Files\ArcaBit\Common\arcabit.core.loggingservice.exe"

+ "ArcaRemoteService" "ArcaBit Control Service" "" "File not found: C:\Program Files\ArcaBit\ArcaAgent\ArcaRemoteSvc.exe"

+ "AVBackup" "ArcaBit packages backup module" "" "File not found: C:\Program Files\ArcaBit\ArcaTools\arcabackup\ArcaBackupService.exe"

+ "AVTasks2" "ArcaBit packages tasks module" "" "File not found: C:\Program Files\ArcaBit\Common\ArcaTasksService.exe"

+ "AVUpdate" "ArcaBit packages update module" "" "File not found: C:\Program Files\ArcaBit\ArcaUpdate\update.exe"

 

Karta Explorer

 

"HKLM\Software\Classes\*\ShellEx\ContextMenuHandlers"	""	""	""

+ "ArcaVirShell" "" "" "File not found: \arcavir\avshell.dll"

 

"HKLM\Software\Classes\Folder\ShellEx\ContextMenuHandlers" "" "" ""

+ "ArcaVirShell" "" "" "File not found: \arcavir\avshell.dll"

 

Dodatkowo, Autoruns nie widzi rozszerzenia w Internet Explorer, które widzi OTL:

 

O9:64bit: - Extra Button: ArcaVir >> - {40525A66-DB98-480D-BCF9-7AF88C1AF438} - Reg Error: Key error. File not found

O9:64bit: - Extra 'Tools' menuitem : ArcaVir >> - {40525A66-DB98-480D-BCF9-7AF88C1AF438} - Reg Error: Key error. File not found

 

To załatwię razem z pozostałym proxy. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Extensions\{40525A66-DB98-480D-BCF9-7AF88C1AF438}]
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings]
"ProxyEnable"=-
"ProxyServer"=-

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > z prawokliku Scal

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli Path poprawione i reszta zadań zrobiona, możemy przejść do czynności końcowych:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, co zlikwiduje z dysku OTL wraz z jego kwarantanną. Funkcja wymaga restartu.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: INSTRUKCJE.

 

3. Wykonaj pełne skanowanie za pomocą Malwarebytes' Anti-Malware i przedstaw wynikowy log, o ile coś zostanie wykryte.

 

 

.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wyniki infekcyjne z tej samej kolekcji. Usunęłaś, czy MBAM ponownie uruchomiony nic nie wykrywa? Jeżeli nie, wyczyść ponownie foldery Przywracania systemu. I zabierz się za aktualizację Windows i aplikacji, wg logów z OTL system nie posiada SP ani najnowszej wersji IE:

 

64bit- Professional  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...