Skocz do zawartości

Gigabyte GA-G31M-ES2L - panel przedni


olwu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam w komputerze panel przedni, który niestety, nie działa

( słuchawki, mikrofon ), karta dźwiękowa Realtek, wiem, że można włączyć panel przedni jeżeli ma się zainstalowane kodeki ( Realtek HD Audio ), wiem jak to zrobić, ale denerwuje mnie strasznie, że panel ten nie działa od razu tylko za każdym razem trzeba się bawić, a i kodeki nie są mi właściwie potrzebne, a instaluję je tylko dlatego aby działał mi panel przedni, co jest bardzo męczące, dlatego chciałabym się dowiedzieć jak podpiąć panel przedni do płyty głównej, nie otwierałam jeszcze kompa w celu sprawdzenia jakie mam kabelki ( jakie nazwy ).

Posiadam płytę główną Gigabyte GA-G31M-ES2L - tutaj Manual do niej: http://tiny.pl/hjvkw strona 26 / 27

A i jeszcze jedno, jak już podepnę kabelki do płyty głównej to panel przedni będzie działał od razu? Tylko skoro panel działa po włączeniu go w Realtek HD Audio to przewody są chyba podłączone, cóż im więcej o tym myślę tym mniej wiem :D

 

PS. Pytanie może troszkę głupie, ale nie robiłam tego więc wolę się upewnić.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

komputer czyściłam dwa tygodnie temu, więc jest czyściutki ( czyszczę mniej więcej raz na dwa miesiące ).

A co do panelu przedniego to nie działał on od nowości, zaczynał działać właśnie dopiero po zainstalowaniu sterowników, ale od pewnego czasu bardzo mnie to drażni i chciałabym to zmienić...

Odnośnik do komentarza

Co Ty chcesz zobaczyć na tej płycie?

Gdyby nie był podłączony to przecież by nie działał. A po zdjęciach raczej nie ocenisz jego stanu. No ale ok, czekaj na foty, może coś wypatrzysz. :)

 

A co do panelu przedniego to nie działał on od nowości, zaczynał działać właśnie dopiero po zainstalowaniu sterowników, ale od pewnego czasu bardzo mnie to drażni i chciałabym to zmienić...

IMHO inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza

oba usb na przednim panelu dobrze działają?

 

Tak, nie ma z nimi problemu

 

Jak może poprawnie działać dźwięk bez zainstalowanych sterowników bo nie ogarniam problemu ?

 

Nie chodzi o to, że dźwięk jest niepoprawy, tylko o to, że wcale go nie ma jak nie ustawię włączenia panelu przedniego w Realtek HD Audio, a panel przedni powinien działać od razu... zresztą samo wgranie sterowników też nic nie daje, trzeba ustawiać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...