Skocz do zawartości

Documents and Settings - brak odmowy dostępu


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Niechętnie piszę kolejny temat, bo zdaję sobie sprawę, że może być kłopotliwy.

 

Przy próbie wejścia w folder Documents and Settings powinna pojawić się informacja o odmowie dostępu, u mnie on się nie pojawia, acz pojawiał się jakiś nieokreślony czas temu. Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, nie przypominam sobie, abym zmienał uprawnienia dla tego folderu. Opcje zmiany uprawnień są zszarzone.

 

Jedne co mi przychodzi do głowy to moja niefortunna instalacja Win 8 na tej samej partycji co Win 7, potem krótka walka z odkręcaniem tego. Po tej akcji zostały mi "odpadki" po Win 8 (rzecz jasna wszystko kasowałem brutalnie - ręcznie), były niekasowalne foldery, to miałem zabawę z przejmowaniem ich na własność, aż w końcu je usunąłem.

 

Dzisiaj sfrustrowany niemożnością dojścia jaka moja akcja spowodowała nieprawidłowe działanie narzędzia do Generowania raportu o kondycji systemu, przeglądałem folder Windows i natrafiłem (wcześniej jakoś mi umykał) na kolejny folder Windows, z jakimiś resztkami, niepowiązanymi z niczym - poszło do kasacji (nie udało mi się go całkowicie usunąć).

 

Nie mam pojęcia, co jeszcze może być nie tak w moim systemie, ale chciałbym (w miarę możliwości) wszelkie usterki dot. mojego systemu kontynuować w tym temacie.

 

Mam też kuriozalne pytanie: czy to normalne, że w C:\Users\Nazwa_konta widnieje prawie 50 plików ntuser.dat{ciąg_znaków}.TM[i tu różne opcje: .blf/ Container00000000000000000001 lub 2.regtrans-ms] ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przy próbie wejścia w folder Documents and Settings powinna pojawić się informacja o odmowie dostępu, u mnie on się nie pojawia, acz pojawiał się jakiś nieokreślony czas temu. Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, nie przypominam sobie, abym zmienał uprawnienia dla tego folderu. Opcje zmiany uprawnień są zszarzone.

 

To nadal jest link symboliczny, tzn. po wejściu w niego przekierowuje do zawartości zgodnej z C:\Users? Czy w cmd uruchomionym jako Administrator komenda DIR C:\ /A zwraca ten obiekt z opisem [JUNCTION]? Potwierdź to, bo rodzaj obiektu jest istotny, to nie jest folder, a może się w takowy przemienił, tzn. rozlinkował na skutek jakiś operacji. W takiej sytuacji należałoby zrobić z tego junkcję na nowo.

 

Jeżeli jednak formułą jest nadal przekierowanie, to uprawnienia odtworzysz za pomocą narzędzia SetACL. Umieść je dla wygody w jednym z folderów uwzględnionych przez Zmienne środowiskowe (np. C:\Windows), stwórz plik tekstowy fix.txt o zawartości:

 

"\\?\C:\Documents and settings",1,"O:SYD:PAI(D;;CC;;;WD)(A;;0x1200a9;;;WD)(A;;FA;;;SY)(A;;FA;;;BA)"

 

Uruchom cmd jako Administrator i wpisz komendę (ścieżkę do fix.txt przyjęłam pokazową, możesz użyć inną):

 

SetACL -on "C:\Documents and settings" -ot file -actn restore -bckp C:\fix.txt

 

 

Dzisiaj sfrustrowany niemożnością dojścia jaka moja akcja spowodowała nieprawidłowe działanie narzędzia do Generowania raportu o kondycji systemu, przeglądałem folder Windows i natrafiłem (wcześniej jakoś mi umykał) na kolejny folder Windows, z jakimiś resztkami, niepowiązanymi z niczym - poszło do kasacji (nie udało mi się go całkowicie usunąć).

 

Tzn. jaki jest problem z usunięciem do końca? Czy próbowałeś z poziomu środowiska WinRE (F8 przy starcie > Napraw komputer > Wiersz polecenia > rd /s /q folder)?

 

 

Mam też kuriozalne pytanie: czy to normalne, że w C:\Users\Nazwa_konta widnieje prawie 50 plików ntuser.dat{ciąg_znaków}.TM[i tu różne opcje: .blf/ Container00000000000000000001 lub 2.regtrans-ms]

 

To pliki menedżera transakcji (KLIK / KLIK). Ich liczba może być różna. Mam tu pod ręką akurat dwa Windowsy z dobitną różnicą: mój normalny użytkowy ma tylko 3 takie pliki, ale wirtualny do eksperymentów już 30.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie przekierowuje, stał się zwykłym folderem, co mnie zaciekawiło, zawiera plik dektop.ini, a np. folder Default ma większą ilość plików i folderów niż ten w C:\Users, jest też folder Default User, ale on zwraca błąd z odmową odstępu (i dobrze).

 

Po wpisaniu komendy jedynie potwierdziłem Twoje przypuszczenia tzn. przy Documents and Settings brak [JUNCTION].

 

Jeszcze podgląd z C:\Windows (chodzi mi o te 2 foldery oznaczone jako kropki) podgl%C4%85dWindows.JPG. Tak samo oznaczone foldery widniały w C:\Documets and Settings (data z września 2011).

Na razie nie wykonuję fix'a.

 

Co do "resztek": nie, nie próbowałem z poziomu WinRE. Spróbuję.

 

Dobrze wiedzieć od czego pochodzą te pliki z C:\Users\Nazwa_konta.

Odnośnik do komentarza
Nie przekierowuje, stał się zwykłym folderem, co mnie zaciekawiło, zawiera plik dektop.ini (...) Po wpisaniu komendy jedynie potwierdziłem Twoje przypuszczenia tzn. przy Documents and Settings brak [JUNCTION].

 

Junkcja po przemianie staje się pustym folderem. Usuń cały Documents and settings. Następnie w cmd uruchomionym jako Administrator wklep:

 

mklink /j "C:\Documents and settings" C:\Users

 

I po tym przez SetACL nałóż uprawnienia pierwotne.

 

 

a np. folder Default ma większą ilość plików i folderów niż ten w C:\Users, jest też folder Default User, ale on zwraca błąd z odmową odstępu (i dobrze).

 

Folder Default to inne zagadnienie. Jest to matryca używana przy zakładaniu nowych kont (system kopiuje z tego folderu pliki do nowego profilu). Zaś Default User to junkcja do Default.

 

 

Jeszcze podgląd z C:\Windows (chodzi mi o te 2 foldery oznaczone jako kropki)

 

Te "kropki" to normalna sprawa w CMD. W każdym katalogu DIR to pokaże. To jest oznaczenie dla: bieżącego katalogu (pojedyncza kropka) + katalogu matki (dwie kropki). Wpisz sobie w CMD przykładową komendę cd .. = zostaniesz przeniesiony "w górę".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wybornie, wykonałem wszystko i katalog Documents and Settings wrócił do normy.

 

Czy to normalne, że klikając prawym w katalogu głównym partycji systemowej (np. C:\) i wybierając opcję "Nowy" ma się do wyboru tylko "Folder"?

Mam jeszcze jeden mankament, pokażę na wycinkach, bo nie potrafię tego zgrabnie opisać.

dll.JPG

exe.JPG

 

tak samo jak z plikami .exe jest np. z .cat.

Odnośnik do komentarza
Czy to normalne, że klikając prawym w katalogu głównym partycji systemowej (np. C:\) i wybierając opcję "Nowy" ma się do wyboru tylko "Folder"?

 

Tak. Windows 7 posiada ograniczenia zapisu w root dysku systemowego.

 

 

Mam jeszcze jeden mankament, pokażę na wycinkach, bo nie potrafię tego zgrabnie opisać.

 

Czy masz na myśli, że podświetlenie plików EXE/CAT podaje mało estetyczną "starą" ikonę przy funkcji "Otwórz"? Też tak mam. Z kosmetycznego punktu widzenia możesz dla własnej satysfakcji przypisać tam ładniejszą ikonę wg kroków: KLIK. Instrukcje są tylko dla EXE, dla CAT z osobna proces musiałby zostać przeprowadzony, ale wzornik na tacy.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W takim razie, wszystko w porządku, jak dotychczas.

 

Dziękuję.

 

Wynalazłem jeszcze jedną "nieprawidłowość", chodzi o plik desktop.ini oraz katalogi użytkowników, które u mnie wyglądają na wycięte (górne okno: wirtualny system; dolne okno: mój system) u%C5%BCytkownicy.JPG

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
Wynalazłem jeszcze jedną "nieprawidłowość", chodzi o plik desktop.ini oraz katalogi użytkowników, które u mnie wyglądają na wycięte (górne okno: wirtualny system; dolne okno: mój system)

 

Te obrazki różni widoczność obiektów ukrytych o atrybucie "S" (Systemowy), toteż nasuwa się pytanie czy na pewno masz ustawione wszystkie opcje widoku? Wszystkie, czyli także odznaczone "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego".

Nawiasem mówiąc, All Users to również nie jest folder tylko link symboliczny do C:\ProgramData.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Cały czas, podczas wyszukiwania "błędów" (jakkolwiek to nazwać), mam włączone ukazywanie plików ukrytych oraz ukrytych plików systemowych.

Skoro All Users to link symboliczny, to czy nie powinien tam istnieć? Teoretycznie może utrudniać instalację aplikacji zaprojektowanych dla starszych systemów, których instalatory oferują instalację np. skrótów dla wszystkich użytkowników.

 

Tak samo, nie ma tam matrycy dla nowego konta (przetestuję czy da się w takim stanie utworzyć nowe konto).

 

EDIT: Konto utworzyłem bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Pokaż odczyt z komendy DIR /A C:\Users. Jeżeli na pewno nie ma tych linków symbolicznych, to może to jest z tej samej kolekcji co zdegradowany Documents and settings, a linki zostały nadpisane via. "moja niefortunna instalacja Win 8 na tej samej partycji co Win 7". W takiej sytuacji trzeba będzie od nowa te linki zmajstrować.

 

 

Tak samo, nie ma tam matrycy dla nowego konta (przetestuję czy da się w takim stanie utworzyć nowe konto).

 

EDIT: Konto utworzyłem bez problemu.

 

Mam niejasne wrażenie, że mylisz linki symboliczne symulujące starą strukturę folderów pre-Vista z folderami właściwymi. Matrycą jest katalog Default (na obrazku obecny), Default User to jest tylko link symboliczny kierujący właśnie do Default. I gdyby zawartość katalogu Default była naruszona, miałbyś problem z utworzeniem nowego konta.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czyli: null. Odtwarzaj:

 

1. Linki symboliczne:

 

Komendy do cmd (tak, jest różnica w przełącznikach, pierwszy to JUNCTION, drugi to SYMLINKD):

 

mklink /j "C:\Users\Default User" C:\Users\Default

 

mklink /d "C:\Users\All Users" C:\ProgramData

 

Zestawy do SetACL:

 

"\\?\C:\Users\Default User",1,"O:SYD:PAI(D;;CC;;;WD)(A;;0x1200a9;;;WD)(A;;FA;;;SY)(A;;FA;;;BA)"

 

SetACL -on "C:\Users\Default User" -ot file -actn restore -bckp C:\fix.txt

 

"\\?\C:\Users\All Users",1,"O:SYD:PAI(D;;CC;;;WD)(A;;0x1200a9;;;WD)(A;;FA;;;SY)(A;;FA;;;BA)"

 

SetACL -on "C:\Users\All Users" -ot file -actn restore -bckp C:\fix.txt

 

 

2. Plik desktop.ini. Do Notatnika wklej:

 

[.ShellClassInfo]

LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21813

 

Plik umieść gdzie należy i w cmd nałóż mu atrybuty:

 

attrib +H +S C:\Users\desktop.ini

 

Po tej akcji sprawdź czy zaczęła się wyświetlać nazwa C:\Użytkownicy zamiast C:\Users.

 

 

 

Swoją drogą, nie dam głowy czy szkód nie ma więcej ... Skoro zniknęły linki symboliczne z root i Users, to i może głębiej też .... Podaj skan na łącza symboliczne. Uruchom OTL, wszystkie opcje ustaw na Brak + Żadne, za to w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

C:\*. /RP /s

 

Klik w Skanuj. Podaj wynikowy log.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Punkt 1 - wykonany (czy te foldery nie powinny być zszarzone? w każdym razie posiadają kłódki)

 

Domyślnie owszem są ukryte. Nałóż atrybuty ukrywające:

 

attrib +H +S "C:\Users\Default User"

attrib +H +S "C:\Users\All Users" poprawka w poście nr. 16.

 

Default też powinien być ukryty (wg Twojego obrazka nie jest), ale on ma tylko atrybut H bez S, wystarczy że we Właściwościach folderu zaznaczysz ukrywanie.

 

 

 

Log przejrzę potem. Nie mam czasu w tym momencie.

 

EDIT:

 

Porównałam wyciągi. Jednak szkody obszerniejsze. Masz przetrzebiony cały katalog Default (coś w nim grzebało - ten zdjęty atrybut H sam nie zniknął), brak w nim jakichkolwiek łącz symbolicznych, co oznacza że każde nowo zakładane konto dziedziczy wadę. Na anglojęzycznym systemie (nawet jeśli doinstalowane MUI polskie) powinien być taki zestaw:

 

[C:\Users\Default\AppData\Local\Application Data] -> C:\Users\Default\AppData\Local -> Junction

[C:\Users\Default\AppData\Local\History] -> C:\Users\Default\AppData\Local\Microsoft\Windows\History -> Junction

[C:\Users\Default\AppData\Local\Temporary Internet Files] -> C:\Users\Default\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files -> Junction

[C:\Users\Default\Application Data] -> C:\Users\Default\AppData\Roaming -> Junction

[C:\Users\Default\Cookies] -> C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies -> Junction

[C:\Users\Default\Documents\My Music] -> C:\Users\Default\Music -> Junction

[C:\Users\Default\Documents\My Pictures] -> C:\Users\Default\Pictures -> Junction

[C:\Users\Default\Documents\My Videos] -> C:\Users\Default\Videos -> Junction

[C:\Users\Default\Local Settings] -> C:\Users\Default\AppData\Local -> Junction

[C:\Users\Default\My Documents] -> C:\Users\Default\Documents -> Junction

[C:\Users\Default\NetHood] -> C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Network Shortcuts -> Junction

[C:\Users\Default\PrintHood] -> C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Printer Shortcuts -> Junction

[C:\Users\Default\Recent] -> C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent -> Junction

[C:\Users\Default\SendTo] -> C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo -> Junction

[C:\Users\Default\Start Menu] -> C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu -> Junction

[C:\Users\Default\Templates] -> C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Templates -> Junction

 

Na polskim zestaw jest zwielokrotniony (co wykazuje Twój log w innych częściach), są jeszcze junkcje powielone na nazwy polskie. Ponadto, w katalogach C:\ProgramData i C:\Users\Public nie masz junkcji o polskich nazwach, jest tylko układ angielski. Tu porównawczo wyciąg z polskiego systemu:

 

[C:\ProgramData\Application Data] -> C:\ProgramData -> Junction

[C:\ProgramData\Dane aplikacji] -> C:\ProgramData -> Junction

[C:\ProgramData\Desktop] -> C:\Users\Public\Desktop -> Junction

[C:\ProgramData\Documents] -> C:\Users\Public\Documents -> Junction

[C:\ProgramData\Dokumenty] -> C:\Users\Public\Documents -> Junction

[C:\ProgramData\Favorites] -> C:\Users\Public\Favorites -> Junction

[C:\ProgramData\Menu Start] -> C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu -> Junction

[C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy] -> C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs -> Junction

[C:\ProgramData\Pulpit] -> C:\Users\Public\Desktop -> Junction

[C:\ProgramData\Start Menu] -> C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu -> Junction

[C:\ProgramData\Szablony] -> C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Templates -> Junction

[C:\ProgramData\Templates] -> C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Templates -> Junction

[C:\ProgramData\Ulubione] -> C:\Users\Public\Favorites -> Junction

 

[C:\Users\Public\Documents\Moja muzyka] -> C:\Users\Public\Music -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\Moje obrazy] -> C:\Users\Public\Pictures -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\Moje wideo] -> C:\Users\Public\Videos -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\My Music] -> C:\Users\Public\Music -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\My Pictures] -> C:\Users\Public\Pictures -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\My Videos] -> C:\Users\Public\Videos -> Junction

 

 

1. Upewnij się, że w katalogach Default + Public + ProgramData nie ma folderów o nazwach podanych wyżej (chodzi o pierwszą ścieżkę w ciągu), gdyż polecenie mklink nie może tworzyć łącza z już istniejącego materiału, a ewentualnie obecne usuń. W Notatniku wklej:

 

mklink /j "C:\Users\Default\Application Data" C:\Users\Default\AppData\Roaming
mklink /j C:\Users\Default\Cookies C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies
mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Music" C:\Users\Default\Music
mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Pictures" C:\Users\Default\Pictures
mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Videos" C:\Users\Default\Videos
mklink /j "C:\Users\Default\Local Settings" C:\Users\Default\AppData\Local
mklink /j "C:\Users\Default\My Documents" C:\Users\Default\Documents
mklink /j C:\Users\Default\NetHood "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Network Shortcuts"
mklink /j C:\Users\Default\PrintHood "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Printer Shortcuts"
mklink /j C:\Users\Default\Recent C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent
mklink /j C:\Users\Default\SendTo C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo
mklink /j "C:\Users\Default\Start Menu" "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu"
mklink /j C:\Users\Default\Templates C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Templates
 
mklink /j "C:\Users\Default\Dane aplikacji" C:\Users\Default\AppData\Roaming
mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moja muzyka" C:\Users\Default\Music
mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moje obrazy" C:\Users\Default\Pictures
mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moje wideo" C:\Users\Default\Videos
mklink /j "C:\Users\Default\Menu Start" "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu"
mklink /j "C:\Users\Default\Moje dokumenty" C:\Users\Default\Documents
mklink /j C:\Users\Default\Szablony C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Templates
mklink /j "C:\Users\Default\Ustawienia lokalne" C:\Users\Default\AppData\Local
mklink /j "C:\Users\Default\AppData\Local\Dane aplikacji" C:\Users\Default\AppData\Local
mklink /j C:\Users\Default\AppData\Local\Historia C:\Users\Default\AppData\Local\Microsoft\Windows\History
mklink /j "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy" "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs"
mklink /j "C:\ProgramData\Dane aplikacji" C:\ProgramData
mklink /j C:\ProgramData\Dokumenty C:\Users\Public\Documents
mklink /j "C:\ProgramData\Menu Start" "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu"
mklink /j "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy" "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs"
mklink /j C:\ProgramData\Pulpit C:\Users\Public\Desktop
mklink /j C:\ProgramData\Szablony C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Templates
mklink /j C:\ProgramData\Ulubione C:\Users\Public\Favorites
mklink /j "C:\Users\Public\Documents\Moja muzyka" C:\Users\Public\Music
mklink /j "C:\Users\Public\Documents\Moje obrazy" C:\Users\Public\Pictures
mklink /j "C:\Users\Public\Documents\Moje wideo" C:\Users\Public\Videos
 
pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT > z prawokliku Uruchom jako Administrator

 

2. Wszystkie nowe linki powinny mieć "Odmowę dostępu". Tu trzeba przez SetACL powtórzyć dla każdego linka (czyli w powyższych komendach mklink ścieżka numer jeden) plik o zawartości:

 

"\\?\C:\dokładna ścieżka w Default",1,"O:SYD:AI(D;;CC;;;WD)"

 

SetACL -on "C:\dokładna ścieżka w Default" -ot file -actn restore -bckp C:\fix.txt

 

"\\?\C:\dokładna ścieżka w ProgramData lub Public",1,"O:SYD:PAI(D;;CC;;;WD)(A;;0x1200a9;;;WD)(A;;FA;;;SY)(A;;FA;;;BA)"

 

SetACL -on "C:\dokładna ścieżka w ProgramData lub Public" -ot file -actn restore -bckp C:\fix.txt

 

 

3. Ponów skan w OTL na warunki podane wcześniej. Przypominam: masz wszędzie ustawić Brak+Żadne, poprzednim razem zapomniałeś odznaczyć opcji "Żadne", robiąc niepotrzebny skan na wyszukiwanie ostatnio tworzonych / modyfikowanych plików.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie wszystko z fix'a prawidłowo się wykonało

 

 

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Application Data" C:\Users\Default\AppData\Roaming

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\Application Data === C:\Users\Default\AppData\Roaming

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\Users\Default\Cookies C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\Cookies === C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Music" C:\Users\Default\Music

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Pictures" C:\Users\Default\Pictures

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Videos" C:\Users\Default\Videos

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Local Settings" C:\Users\Default\AppData\Local

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\Local Settings === C:\Users\Default\AppData\Local

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\My Documents" C:\Users\Default\Documents

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\My Documents === C:\Users\Default\Documents

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\Users\Default\NetHood "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Network Shortcuts"

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\NetHood === C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Network Shortcuts

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\Users\Default\PrintHood "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Printer Shortcuts"

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\PrintHood === C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Printer Shortcuts

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\Users\Default\Recent C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\Recent === C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\Users\Default\SendTo C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\SendTo === C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Start Menu" "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu"

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\Start Menu === C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\Users\Default\Templates C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Templates

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\Templates === C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Templates

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Dane aplikacji" C:\Users\Default\AppData\Roaming

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\Dane aplikacji === C:\Users\Default\AppData\Roaming

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moja muzyka" C:\Users\Default\Music

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moje obrazy" C:\Users\Default\Pictures

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moje wideo" C:\Users\Default\Videos

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Menu Start" "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu"

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\Menu Start === C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Moje dokumenty" C:\Users\Default\Documents

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\Moje dokumenty === C:\Users\Default\Documents

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\Users\Default\Szablony C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Templates

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\Szablony === C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Templates

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Ustawienia lokalne" C:\Users\Default\AppData\Local

Połączenie utworzone dla C:\Users\Default\Ustawienia lokalne === C:\Users\Default\AppData\Local

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\AppData\Local\Dane aplikacji" C:\Users\Default\AppData\Local

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\Users\Default\AppData\Local\Historia C:\Users\Default\AppData\Local\Microsoft\Windows\History

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy" "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs"

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\ProgramData\Dane aplikacji" C:\ProgramData

Połączenie utworzone dla C:\ProgramData\Dane aplikacji === C:\ProgramData

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\ProgramData\Dokumenty C:\Users\Public\Documents

 

Połączenie utworzone dla C:\ProgramData\Dokumenty === C:\Users\Public\Documents

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\ProgramData\Menu Start" "C:\ProgramData\Micros

oft\Windows\Start Menu"

Połączenie utworzone dla C:\ProgramData\Menu Start === C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\ProgramData\Pulpit C:\Users\Public\Desktop

Połączenie utworzone dla C:\ProgramData\Pulpit === C:\Users\Public\Desktop

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\ProgramData\Szablony C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Templates

Połączenie utworzone dla C:\ProgramData\Szablony === C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Templates

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\ProgramData\Ulubione C:\Users\Public\Favorites

 

Połączenie utworzone dla C:\ProgramData\Ulubione === C:\Users\Public\Favorites

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Public\Documents\Moja muzyka" C:\Users\Public\Music

Połączenie utworzone dla C:\Users\Public\Documents\Moja muzyka === C:\Users\Public\Music

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Public\Documents\Moje obrazy" C:\Users\Public\Pictures

Połączenie utworzone dla C:\Users\Public\Documents\Moje obrazy === C:\Users\Public\Pictures

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Public\Documents\Moje wideo" C:\Users\Public\Videos

Połączenie utworzone dla C:\Users\Public\Documents\Moje wideo === C:\Users\Public\Videos

 

C:\Windows\system32>pause

Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz . . .

 

 

Usunąłem jedną linijkę

mklink /j "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy" "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs"

U mnie nie nazywa się to "Start Menu", lecz "Menu Start", czyli jest spolszczone. U mnie brakowało wszystkich polskich odpowiedników folderów z nazwą angielską.

Fix.bat oczywiście uruchomiłem na uprawnieniach administratora. Do wszystkich nowych linków zastosowałem punkt 2 (oczywiście do tych, które powstały).

attrib +H +S "C:\Users\Default User"

attrib +H +S "C:\Users\All Users"

Niestety te atrybuty nie chcą się nałożyć (próbowałem również przez WinRe).

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Poprawiłam Twojego posta, bo ten CKEditor zrobił sieczkę w skopiowanych wynikach komendy. Doprawdy, już nie mogę się doczekać kiedy IPB przywróci działające menu w trybie BBCode.

 

 

Niestety te atrybuty nie chcą się nałożyć (próbowałem również przez WinRe).

 

No tak, coś mnie zaćmiło. Gdy to już jest link, atrybut nakładany z linii komend przez goły attrib idzie na punkt końcowy linka, czyli tutaj C:\Users\Default i C:\ProgramData. Należy zastosować przełącznik /L, który obrabia link a nie jego punkt docelowy. Natomiast oba katalogi docelowe C:\Users\Default i C:\ProgramData, poddane przypadkowo działaniu komend, powinny być owszem ukryte, ale mają tylko atrybut H bez S, toteż dla tych folderów aplikuje się ściąganie dodanego im nadwyżkowego S.

 

Zrób sobie nowego BATa, który załatwi to wszystko za jednym zamachem (dodałam wszystkie odtworzone tu linki, omijając te których robienie zwróciło błąd):

 

attrib -S C:\Users\Default
attrib -S C:\ProgramData
 
attrib +H +S /L "C:\Documents and settings"
attrib +H +S /L "C:\Users\Default User"
attrib +H +S /L "C:\Users\All Users"
attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Application Data"
attrib +H +S /L C:\Users\Default\Cookies
attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Local Settings"
attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Menu Start"
attrib +H +S /L "C:\Users\Default\My Documents"
attrib +H +S /L C:\Users\Default\NetHood
attrib +H +S /L C:\Users\Default\PrintHood
attrib +H +S /L C:\Users\Default\Recent
attrib +H +S /L C:\Users\Default\SendTo
attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Start Menu"
attrib +H +S /L C:\Users\Default\Templates
attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Dane aplikacji"
attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Moje dokumenty"
attrib +H +S /L C:\Users\Default\Szablony
attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Ustawienia lokalne"
attrib +H +S /L C:\Users\Default\AppData\Local\Historia
attrib +H +S /L "C:\ProgramData\Dane aplikacji"
attrib +H +S /L C:\ProgramData\Dokumenty
attrib +H +S /L "C:\ProgramData\Menu Start"
attrib +H +S /L "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy"
attrib +H +S /L C:\ProgramData\Pulpit
attrib +H +S /L C:\ProgramData\Szablony
attrib +H +S /L C:\ProgramData\Ulubione
attrib +H +S /L "C:\Users\Public\Documents\Moja muzyka"
attrib +H +S /L "C:\Users\Public\Documents\Moje obrazy"
attrib +H +S /L "C:\Users\Public\Documents\Moje wideo"
 
pause

 

 

Nie wszystko z fix'a prawidłowo się wykonało

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Music" C:\Users\Default\Music

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Pictures" C:\Users\Default\Pictures

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Videos" C:\Users\Default\Videos

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moja muzyka" C:\Users\Default\Music

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moje obrazy" C:\Users\Default\Pictures

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moje wideo" C:\Users\Default\Videos

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

W folderze Default upewnij się, że są katalogi Documents, Music, Pictures, Videos. Brakujące dorób. Ponów tworzenie łącz.

 

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\AppData\Local\Dane aplikacji" C:\Users\Default\AppData\Local

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

C:\Windows\system32>mklink /j C:\Users\Default\AppData\Local\Historia C:\Users\Default\AppData\Local\Microsoft\Windows\History

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

Tu podobnie, sprawdź czy istnieje folder C:\Users\Default\AppData\Local i jaka jest jego struktura. Folder Local powinien mieć następujące podfoldery (wszystkie są puste):

 

C:\Users\Default\AppData\Local

----Microsoft

--------Windows

------------GameExplorer

------------History

------------Temporary Internet Files

----Temp

 

 

U mnie nie nazywa się to "Start Menu", lecz "Menu Start", czyli jest spolszczone.

 

Po pierwsze: Powinieneś mieć angielskie "Start Menu", wyświetlane jako polskie sztuczką z desktop.ini. Na polskim systemie wszystkie ścieżki normalnych folderów są angielskie, dlatego linia komend + wklejanie ścieżek EN w pasku adresów idzie jak w masło, ich spolszczanie to oszustwo wizualne. Nazwa właściwa jest angielska nie polska. To wychodzi na jaw w programach, które ignorują działanie desktop.ini (np. alternatywne menedżery plików), lub gdy coś się stanie z desktop.ini.

Po drugie: Należy tu rozróżnić polskość nazw (co mnie się wydaje, że mylisz), tzn. nazwy fałszywe (robione przez desktop.ini) oraz nazwy czysto polskie (tylko dodatkowe linki symboliczne na polskim systemie, linki jak mówiłam podwójne EN + PL).

 

C:\Windows\system32>mklink /j "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy" "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs"

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

Ten błąd prędzej oznacza, że nie ma katalogu "Programs" do którego jest próba robienia linka. Podaj skan na zawartość całego katalogu Default. Uruchom OTL, wszysto ustaw na Brak+Żadne, zaś w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files

dir /a /s C:\Users\Default /C

 

 

U mnie brakowało wszystkich polskich odpowiedników folderów z nazwą angielską.

 

Nie rozumiem co masz na myśli. U Ciebie brakowało obu wersji językowych łącz symbolicznych.

 

 

 

 

Ogólnie zaś podsumowując całość historii w temacie szczerze powiem: tu jest tak zamataczone w katalogach (jako podejrzany nasuwa się oczywiście nadpis instalacją Windows 8 na Windows 7), że mam wątpliwości czy naprawy są kompletne i co się jeszcze podziało i gdzie. Na dokładkę męczy Cię jeszcze sławny raport kondycji systemu (a czy przypadkiem to się nie zaczęło dziać po owym nadpisie Windowsem 8?). Sugeruję rozważenie czystej instalacji Windows 7. Oczywiście mogę nadal ciągnąć temat odtwarzania elementów...

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
C:\Windows\system32>attrib +H +S /L C:\Users\Default\AppData\Local\Historia

Nie można odnaleźć ścieżki - C:\Users\Default\AppData\Local.

 

C:\Windows\system32>attrib +H +S /L "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu

\Programy"

Nie można odnaleźć pliku - C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy

 

Coś pewnie przeoczyłem, przy poprzedniej instrukcji i teraz mam zdublowane linki symboliczne w C:\Users\Grisza\Documents (Moja muzyka, Moje wideo, Moje obrazy, My music, My pictures /// te napisane kursywą to jedno z ich podwójnych wystąpień ma kłódkę i status ukrytego, a drugi jest linkiem symbolicznym, również ukrytym), wszystkie mają Junkcje do C:\Users\Grisza

 

 

W folderze Default upewnij się, że są katalogi Documents, Music, Pictures, Videos. Brakujące dorób. Ponów tworzenie łącz.

 

 

Tego nie mogę zrobić, bo po wprowadzeniu poprzedniej instrukcji te foldery po próbie wejścia dają "Odmowę dostępu". Przed wykonaniem instrukcji w folderze Default nie miałem żadnego folderu, były jedynie 3 pliki ntuser.

Tak samo nie mogę wykonać kolejnego polecenia.

 

 

Jestem ostatnio strasznie zamieszany i nie wiem czy z rozpędu nie wykonałem do poprzedniej instrukcji dla wszystkich folderów tych akcji:

 

"\\?\C:\dokładna ścieżka w Default",1,"O:SYD:AI(D;;CC;;;WD)"

SetACL -on "C:\dokładna ścieżka w Default" -ot file -actn restore -bckp C:\fix.txt

 

 

U Ciebie brakowało obu wersji językowych łącz symbolicznych.

 

Przepraszam, niejasno się wyraziłem, miałem na myśli kompletny fizyczny brak folderów z polskimi znakami. Tzn. wiem to nie są foldery, ale np. miałem te z angielską nazwą, tyle że nie były linkami symbolicznymi.

 

 

Sugeruję rozważenie czystej instalacji Windows 7.

 

Masz w tym rację, ale wizja instalacji wszystkiego na nowo, a potem konfiguracji, skutecznie mnie od tego odciąga.

 

Podsumowując, nie potrafię do końca rozróżniać Junkcji i łącz symbolicznych, ale to nieistotne.

 

 

Na dokładkę męczy Cię jeszcze sławny raport kondycji systemu (a czy przypadkiem to się nie zaczęło dziać po owym nadpisie Windowsem 8?).

 

EDIT: I w końcu sprawdziłem czy W8 mógł wpłynąć na uszkodzenie generowania raportu, wychodzi na to że tak (plik z 09.16.11)

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
EDIT: I w końcu sprawdziłem czy W8 mógł wpłynąć na uszkodzenie generowania raportu, wychodzi na to że tak (plik z 09.16.11)

 

Na to nie mam na razie pomysłu ...

 

 

Podsumowując, nie potrafię do końca rozróżniać Junkcji i łącz symbolicznych, ale to nieistotne.

 

Teraz to ja się gubię ... Tu w temacie potocznie używam "junkcja" wymiennie z "łączem symbolicznym" i nie wdaję się w szczegóły. Tylko przy odtwarzaniu linka "All users" odniosłam się do typu linka, by zaznaczyć, że jest inny parametr w komendzie.

 

 

Coś pewnie przeoczyłem, przy poprzedniej instrukcji i teraz mam zdublowane linki symboliczne w C:\Users\Grisza\Documents (Moja muzyka, Moje wideo, Moje obrazy, My music, My pictures /// te napisane kursywą to jedno z ich podwójnych wystąpień ma kłódkę i status ukrytego, a drugi jest linkiem symbolicznym, również ukrytym), wszystkie mają Junkcje do C:\Users\Grisza

 

Nie rozumiem skąd tu C:\Users\Grisza, skoro mówimy o C:\Users\Default. Grisza nie był ruszany i w nim zdawało się być wszystko w porządku, czyli podwójne linki (angielskie i polskie), jak prawi o tym pierwszy wyciąg z OTL ... Pokaż na zrzucie ekranu o co Ci chodzi.

 

I wygląda na to, że oglądałeś kompletnie inny katalog, bo w takiej sytuacji nie mogę do niczego podpasować tego: "U mnie nie nazywa się to "Start Menu", lecz "Menu Start", czyli jest spolszczone.". Jakim cudem mogłeś stwierdzić nazwę, skoro "Przed wykonaniem instrukcji w folderze Default nie miałem żadnego folderu". Obiekt nie istnieje.

 

 

Tego nie mogę zrobić, bo po wprowadzeniu poprzedniej instrukcji te foldery po próbie wejścia dają "Odmowę dostępu". Przed wykonaniem instrukcji w folderze Default nie miałem żadnego folderu, były jedynie 3 pliki ntuser.

Tak samo nie mogę wykonać kolejnego polecenia.

 

To omyłkowo wykonałeś komendę SetACL na odgórnym C:\Users\Default, który nie miał być zablokowany ... C:\ProgramData też zwraca Odmowę dostępu? Odblokuj foldery przez SetACL:

 

"\\?\C:\Users\Default",1,"O:BAD:AI"

 

SetACL -on "C:\Users\Default" -ot file -actn restore -bckp C:\fix.txt

 

"\\?\C:\ProgramData",1,"O:BAD:PAI(A;OICI;FA;;;SY)(A;OICI;FA;;;BA)(A;OICIIO;GA;;;CO)(A;OICI;0x1200a9;;;BU)(A;CI;DCLCRPCR;;;BU)"

 

SetACL -on "C:\ProgramData" -ot file -actn restore -bckp C:\fix.txt

 

 

Natomiast po katalogu C:\Users\Default przeszła kosiarka. Z tego co teraz widzę zaczynaliśmy od łysego folderu, który miał tylko rejestr (plik NTUSER.DAT) i nic poza tym .... Łącza prawie odtworzone (z wyjątkiem tych które się nie udały), ale brakuje w nim wszystkich folderów, które być powinny. Stąd też i były błędy tworzenia linków, nieistniejące katalogi do których miały prowadzić. Należy utworzyć w nim foldery:

 

- AppData

----Local

--------Microsoft

------------Windows

----------------GameExplorer

----------------History

----------------Temporary Internet Files

--------Temp

----Roaming

--------Media Center Programs

--------Microsoft

------------Internet Explorer

----------------QuickLaunch (ze skrótami i desktop.ini)

------------Windows

----------------Cookies

----------------Network Shortcuts

----------------Printer Shortcuts

----------------Recent

----------------SendTo (w środku skróty)

----------------Start Menu

--------------------Programs

------------------------Akcesoria (w środku skróty i desktop.ini)

----------------------------Narzędzia systemowe (w środku skróty i desktop.ini)

----------------------------Ułatwienia dostępu (w środku skróty i desktop.ini)

------------------------Konserwacja (w środku skróty i desktop.ini)

----------------Templates

- Desktop

- Documents

- Downloads

- Favorites

- Links

- Music

- Pictures

- Saved Games

- Videos

 

1. Przesyłam wszystkie brakujące foldery i pliki w nich zawarte: KLIK. Wstaw to do C:\Users\Default.

 

2. Nowy plik BAT kończący tworzenie brakujących linków:

 

mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Music" C:\Users\Default\Music

mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Pictures" C:\Users\Default\Pictures

mklink /j "C:\Users\Default\Documents\My Videos" C:\Users\Default\Videos

mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moja muzyka" C:\Users\Default\Music

mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moje obrazy" C:\Users\Default\Pictures

mklink /j "C:\Users\Default\Documents\Moje wideo" C:\Users\Default\Videos

mklink /j "C:\Users\Default\AppData\Local\Application Data" C:\Users\Default\AppData\Local

mklink /j C:\Users\Default\AppData\Local\History C:\Users\Default\AppData\Local\Microsoft\Windows\History

mklink /j "C:\Users\Default\AppData\Local\Temporary Internet Files" "C:\Users\Default\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files"

mklink /j "C:\Users\Default\AppData\Local\Dane aplikacji" C:\Users\Default\AppData\Local

mklink /j C:\Users\Default\AppData\Local\Historia C:\Users\Default\AppData\Local\Microsoft\Windows\History

mklink /j "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy" "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs"

 

attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Documents\My Music"

attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Documents\My Pictures"

attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Documents\My Videos"

attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Documents\Moja muzyka"

attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Documents\Moje obrazy"

attrib +H +S /L "C:\Users\Default\Documents\Moje wideo"

attrib +H +S /L "C:\Users\Default\AppData\Local\Application Data"

attrib +H +S /L C:\Users\Default\AppData\Local\History

attrib +H +S /L "C:\Users\Default\AppData\Local\Temporary Internet Files"

attrib +H +S /L "C:\Users\Default\AppData\Local\Dane aplikacji"

attrib +H +S /L C:\Users\Default\AppData\Local\Historia

attrib +H +S /L "C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy"

 

pause

 

3. Na wszystkie nowe ścieżki należy nałożyć "Odmowę dostępu" przez SetACL:

 

"\\?\C:\dokładna ścieżka w Default",1,"O:SYD:AI(D;;CC;;;WD)"

 

SetACL -on "C:\dokładna ścieżka w Default" -ot file -actn restore -bckp C:\fix.txt

 

Nie rąbnij się tu. Pod "C:\dokładna ścieżka w Default" po kolei idą ścieżki widzialne przy komendach attrib, czyli "C:\Users\Default\Documents\My Music" i tak dalej ...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Teraz to ja się gubię ... Tu w temacie potocznie używam junkcja wymiennie z "łączem symbolicznym" i nie wdaję się w szczegóły. Tylko przy odtwarzaniu linka "All users" odniosłam się do typu linka, by zaznaczyć, że jest inny parametr w komendzie.

Właśnie o tym pisałem, cały czas mylę pojęcia. Muszę się bardziej przyłożyć do zrozumienia tego (opornie mi idzie).

 

Pokaż na zrzucie ekranu o co Ci chodzi.

Dokumnty.JPG

 

Co do następnej kwestii, to bardzo prawdopodobne, że wszedłem w folder All Users, przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

Odblokowywanie wykonane pomyślnie.

 

Reszta również wykonała się bez oporów po stronie systemu (ja oczywiście wspaniałomyślnie wklejałem "\\?\C:\Users\Default",1,"O:BAD:AI" do cmd... i dziwiłem się czemu nie wychodzi, a jakoś wcześniej to robiłem bez problemu, chyba to jedne z gorszych moich dni).

Odnośnik do komentarza

Co do obrazka, wszystko zdaje się być w porządku pod kątem liczby przekierowań. Oglądasz wirtualizowany widok Biblioteki a nie C:\Users\Grisza. Oto z mojego systemu zestaw:

 

libraryp.th.png

 

W widoku Bibliotek są wspólnie zestawione ścieżki z dwóch różnych lokalizacji, czyli C:\Users\Grisza i C:\Users\Public. Pobierz Właściwości wszystkich "My", to zobaczysz w karcie Udostępnianie ścieżki. Ja mam podwójne, gdyż siedzę na angielskim systemie z doinstalowanym wtórnie polskim MUI, u mnie nie występują linki z polskimi nazwami, czyli mam po jednym linku anglojęzycznym na moim koncie i w Public:

 

[C:\Users\Aretuza\Documents\My Music] -> C:\Users\Aretuza\Music -> Junction

[C:\Users\Aretuza\Documents\My Pictures] -> C:\Users\Aretuza\Pictures -> Junction

[C:\Users\Aretuza\Documents\My Videos] -> C:\Users\Aretuza\Videos -> Junction

 

[C:\Users\Public\Documents\My Music] -> C:\Users\Public\Music -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\My Pictures] -> C:\Users\Public\Pictures -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\My Videos] -> C:\Users\Public\Videos -> Junction

 

Ty masz poczwórne, bo siedzisz na Windows z natywnym polskim MUI, czyli masz po dwa linki (polski + angielski) na każdy katalog:

 

[C:\Users\Grisza\Documents\Moja muzyka] -> C:\Users\Grisza\Music -> Junction

[C:\Users\Grisza\Documents\Moje obrazy] -> C:\Users\Grisza\Pictures -> Junction

[C:\Users\Grisza\Documents\Moje wideo] -> C:\Users\Grisza\Videos -> Junction

[C:\Users\Grisza\Documents\My Music] -> C:\Users\Grisza\Music -> Junction

[C:\Users\Grisza\Documents\My Pictures] -> C:\Users\Grisza\Pictures -> Junction

[C:\Users\Grisza\Documents\My Videos] -> C:\Users\Grisza\Videos -> Junction

 

[C:\Users\Public\Documents\Moja muzyka] -> C:\Users\Public\Music -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\Moje obrazy] -> C:\Users\Public\Pictures -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\Moje wideo] -> C:\Users\Public\Videos -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\My Music] -> C:\Users\Public\Music -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\My Pictures] -> C:\Users\Public\Pictures -> Junction

[C:\Users\Public\Documents\My Videos] -> C:\Users\Public\Videos -> Junction

 

Przy okazji: widok Bibliotek jest obcięty czy może nie masz tam wcale widocznego podwójnego desktop.ini?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czyli przez całe zamieszanie przewrażliwiłem się i przez to myślałem, że coś może być nie w porządku. Skoro tak ma być, to dobrze :)

 

Mam podwójny desktop,ini, to że tam jest ucięty ten widok to tylko, dlatego że tak uciąłem obrazek (posiadam ten lewy pas exploratora).

 

Jeszcze sprawdzę na maszynie wirtualnej jak namiesza instalacja W8 na tej samej partycji. Na pewno nie odtworzę sytuacji 1:1, ale przynajmniej dowiem się co mogło jeszcze ulec uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...