Skocz do zawartości

Chat - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...


deFco247

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od czasu do czasu zerkając na listę obecnych na forum widzę moderatora/administratora używającego chatu (Using chat). Wchodząc w link prowadzący do niego, czyli klikając w lokalizację użytkownika dostaję info o braku uprawnień.

Dodatkowo sobie przypominam, że przez pewien czas link ten też znajdował się w górnym menu forum.

 

Hmm... czyżby to jakieś tajne testy?:lol:

A jeśli tak, to czy chat będzie udostępniony szerszej grupie użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chat jest komercyjnym modułem. Z IPB wchodzi darmowa próbka na 5 osób. I ta próbka została uaktywniona przez technika do komunikacji moderacjaadministracja, w zakresie ograniczonym, bo nasza liczba jest większa niż liczba próbki. Przydaje się do rozważań bez nabijania postów jak postępować w sprawie A czy B.

Wątpliwe, by czat został przerobiony na publiczny (aka: kupuję unlimited). Mam liczne powody by tego nie robić, w pierwszej kolejności = utrzymanie porządku i uniknięcie ruchów tektonicznych "od spodu" + odkierowanie próśb o pomoc do właściwej sfery. Z podobnych powodów nie ma tu Shoutboxa.

Odnośnik do komentarza

No to sprawa wyjaśniona.

 

Mam liczne powody by tego nie robić, w pierwszej kolejności = utrzymanie porządku i uniknięcie ruchów tektonicznych "od spodu" + odkierowanie próśb o pomoc do właściwej sfery. Z podobnych powodów nie ma tu Shoutboxa.
No nie wiem czy to jest aż tak straszne. To jest chat udostępniany na osobnej podstronie, więc w razie czego można tam skrobnąć krótki regulamin bądź wstawić odnośnik do sekcji głównego regulaminu dotyczącej tego jednego miejsca.

Wszelakiego typu treści niepożądane też można szybciej usuwać niż ma to miejsce w przypadku forum z postami (takie mam przynajmniej wrażenie).

 

No ale to już zależy od punktu widzenia. Dla jednych jest to główne miejsce prowadzenia konwersacji z innymi użytkownikami, a dla innych zwyczajny spambox, którego by nawet nie chcieli oglądać.

To czy czat byłby przydatny zależałoby raczej od mentalności userów. Ze swoich obserwacji zauważyłem, że w chatach/SB częściej się udzielają młodsze osoby, by prowadzić różne gadki-szmatki.

Odnośnik do komentarza

W sumie to wydaje mi się, że chat to rzecz zbędna.

 

Problemów na pewno nikt na nim rozwiązywać nie będzie, a przecież taka jest idea FixItPc. Shoutboxy również najczęściej traktowane są jako pudełka do spamu. Jak na mój gust to na razie nic na "FiP" nie trzeba dodawać.

 

Tutaj chodzi o zawartość merytoryczną a nie o robienie "onetu".

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...