Skocz do zawartości

Nowe pliki po ich przeniesieniu lub usunięciu tworzą swe nieusuwalne kopie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu zauważyłem iż system (Windows XP SP3 Home x86) dziwnie zachowuje się, gdy pobiorę poprzez Mozilla Firefox jakiś plik tj. instalator programu (przeważnie pochodzący z dobreprogramy.pl) Jeśli zdecyduję przenieść ten plik w inną lokalizację na tej samej partycji, na inną partycję lub usunąć plik to jest to możliwe. Lecz czasami tworzy się "kopia" tego pliku w miejscu gdzie pierwotnie był pobrany (u mnie jest to pulpit). Dziwne jest to iż nie można jej w żaden sposób usunąć ani też zmienić nazwy czy przenieść, bo natychmiast wyskoczy komunikat: Nie Można Usunąć pliku. Plik jest aktualnie używany przez inną osobę lub program. Sprawdź czy dysk nie jest przepełniony lub chroniony przed zapisem. - Bodajże taki to był komunikat

 

Przykładowo, wczoraj pobrałem instalkę Mozilla Firefox 3.6.4 na pulpit i przeniosłem ją na inną partycję. Wszystko pięknie cacy, lecz chwilę po tym pojawiła się nieusuwalna kopia tego pliku z objawami wyżej opisanymi. Dopiero po restarcie komputera plik ten samoczynnie znikł. Czasami w takiej sytuacji pomaga wylogowanie się z systemu i zalogowanie się ponownie.

 

Kaspersky Internet Security 2010 z aktualnymi bazami nic nie wykrył, nie wchodzę na podejrzane stronki, nie ściągam plików niewiadomego pochodzenia. Jedyne co pobieram to aktualne wersje programów, tapety i muzyka. Jednak wygląda mi to na jakąś niewykrywalną infekcję.

 

Log z GMER

Logi z OTL

OTL

Extras

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach nie ma podstaw do szukania infekcji. Temat migruję do działu XP.

 

Przykładowo, wczoraj pobrałem instalkę Mozilla Firefox 3.6.4 na pulpit i przeniosłem ją na inną partycję. Wszystko pięknie cacy, lecz chwilę po tym pojawiła się nieusuwalna kopia tego pliku z objawami wyżej opisanymi. Dopiero po restarcie komputera plik ten samoczynnie znikł. Czasami w takiej sytuacji pomaga wylogowanie się z systemu i zalogowanie się ponownie.

 

Czy na pewno to "kopia"? Z opisu raczej wynika, że Twój Pulpit się nie aktualizuje / nie odświeża w prawidłowy sposób, pokazując widok już nieobecnego pliku. Taki objaw występuje przykładowo przy niskim zakresie zasobów systemowych, gdy system działa dłużej. "Korekcja" to właśnie przeładowanie systemu. Możliwe, że także wchodzą w paradę jakieś rozszerzenia powłoki. I mam podejrzanego = RemoveFocusRect.dll widzialny w modułach OTL oraz w GMER, czyli to co dawałam Ci w poprzednim miejscu do tweakowania wizualnego aspektu fokusu. Na próbę bym zlikwidowała to wszczepienie DLL przez jego derejestrację z systemu i poddała system obserwacji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że także wchodzą w paradę jakieś rozszerzenia powłoki. I mam podejrzanego = RemoveFocusRect.dll widzialny w modułach OTL oraz w GMER, czyli to co dawałam Ci w poprzednim miejscu do tweakowania wizualnego aspektu fokusu. Na próbę bym zlikwidowała to wszczepienie DLL przez jego derejestrację z systemu i poddała system obserwacji.

 

OK, wyrejestrowałem to, teraz będę obserwować uważnie system czy nic się nie dzieje. A tak poza tym rozumiem, że logi są czyste??

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...