Skocz do zawartości

Aplikacje się nie uruchamiają i wolny system


up6np

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od pewnego czasu pewne aplikacje (np. gra Altaron) mi się nie uruchamiają. Klikam 2 krotnie na ikonkę i nic. W procesach proces Altaron.exe jest przez 1-2 sekundy i znika. To samo z kilkoma innymi aplikacjami. Dodaktowo ostatnio odczuwam długie ładowanie systemu, zawieszenia i myślę, że to znowu sprawka brata ^^. Tak więc wklejam tutaj wszystkie potrzebne logi oprócz GMER ponieważ po uruchomieniu albo restartował się komputer, albo wyskakiwał BSOD, a w trybie awaryjnym nie chciał się uruchomić tak więc zastosowałem alternatywne rozwiązanie, a mianowicie RootRepeal.

 

Edit.

Zapomniałem dodać, nie wiem czy to ważne, ale zawsze warto powiedzieć. Za pierwszym razem skanowanie OTL się zacieło na Scannig Device przez 2h zero odzewu zamknąłem otla przez zakończenie procesu, za drugim razem się zacięło na minutę, ale poszło.

 

Tutaj kod z Security Check

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.30

Windows XP Service Pack 3 x86

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

avast! Free Antivirus

Antivirus up to date! (On Access scanning disabled!)

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

CCleaner

Java™ 6 Update 29

Java version out of date!

Adobe Flash Player 11.1.102.55

Adobe Reader X (10.1.2)

Mozilla Firefox (9.0.1)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

AVAST Software Avast AvastSvc.exe

AVAST Software Avast avastUI.exe

``````````End of Log````````````

RootRepeal report 02-01-12 (18-39-15).txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach nie widzę żadnych oznak infekcji. Jednakże w RootRepeal nie można wierzyć święcie, jest to program od długiego czasu nieaktualizowany. Na wszelki wypadek wykonaj skan za pomocą Kaspersky TDSSKiller, a przy wykryciu obojętnego zagrożenia przyznaj akcję Skip i tylko wygeneruj raport do oceny. jeżeli narzędzie nic nie wykryje, nie dołączaj raportu.

 

Rozumiem, że problemy nie są zbieżne z instalacją Avast (wygląda na co dopiero wykonaną) i jest zweryfikowane, iż antywirus nie ma nic do rzeczy? Ponadto, pełny skan całego dysku za jego pomocą wykonany?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kaspersky TDSSKiller nic nie wykazał, a Avast! był tylko reinstalowany i to nie jego wina, system był skanowany. Spróbowałem wykonąc to skanowanie GMER niby ok ale w pewnej chwili zniknął pasek zadań i ikonky z pupitu, GMER zeskanował jednak nie mogłem zapisać logu po skopiowaniu i zamknięciu GMER pozostawała sama tapeta, żadnych oznak życia i wyskakiwały błedy typu:

 

System Windows nie mógł zapisać wszystkich danych dla pliku Device\HarddiskVolume3\$Extend\$UsnJml$I. Dane zostały utracone. Błąd mógł być spowodowany awarią sprzętu lub sieci [...] Spróbuj zapisać dane w innym miejscu. Pozostał mi jedynie restart. Jednaj więcej programów zaczyna się nie włączać. AlSong, Google Chrome, Gimp. Już nie wiem co mam robić, a to nie jest wada sprzetu wszystko praktycznie wymieniłem i to samo. Chyba czeka mnie format, ale też mam dużo ważnych rzeczy i bym musiał wszystko pozgrywać co trochę zajmie. Czy jest jeszcze jakieś wyjście?

Odnośnik do komentarza
Już nie wiem co mam robić, a to nie jest wada sprzetu wszystko praktycznie wymieniłem i to samo. Chyba czeka mnie format, ale też mam dużo ważnych rzeczy i bym musiał wszystko pozgrywać co trochę zajmie. Czy jest jeszcze jakieś wyjście?

 

"Wszystko" tzn. co? Czy przypadkiem nie była tu wymieniana płyta główna? Ten typ wymiany zwykle wymaga reinstalacji Windows, by warstwa sprzętowa została uzgodniona od nowa. Niektóre wymiany płyt są "bezbólowe", ale może być i tak, że system się nie zgodzi z sytuacją i występują różne dziwne zdarzenia.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko tzn ważne rzeczy, a masz rację płyta główna została wymieniana na tą co kiedyś korzystałem bo nowa została uszkodzona i może od tego system ciągle się zacina i mam problemy. Nie myślałem, że trzeba reinstalować system. A tak jeszcze jedno co do tych aplikacji - bo kiedyś miałem podobny problem od razu po reinstalacji, że aplikacja działa a kilka godzin później już nie klikam 2 razy i nic, a przedtem nie było nic wymieniane i robione więc teraz jak zrobię formata możliwe, że też takie coś może odwalić system i czy może wiesz czym to jest / może być spowodowane?

 

@Edit

 

Przypomniałem sobie, że po wymianie płyty był robiony format więc chyba nie w tym problem. Wyczytałem, że to może być wirus sality, który infekuje pliki .exe i czy użycie salitykiller jest bezpieczne w moim przypadku jeżeli nie mam pewności, że owy wirus się znajduje?

Edytowane przez up6np
Odnośnik do komentarza
Wyczytałem, że to może być wirus sality, który infekuje pliki .exe i czy użycie salitykiller jest bezpieczne w moim przypadku jeżeli nie mam pewności, że owy wirus się znajduje?

 

W logach nie ma żadnych znaków działania Sality, ani OTL ani RootRepeal nie mają wpisów identyfikujących tę infekcję. Zadawałam też pytanie: "Ponadto, pełny skan całego dysku za jego pomocą wykonany?". Jeżeli antywirus jest sprawny, to tę infekcję zobaczy, inna sprawa, że sobie z nią nie poradzi (wykrycia coraz większej liczby zainfekowanych i niemożność przerwania cyklu). SalityKiller to sobie możesz zastosować, do niczego to nie doprowadzi w przypadku braku infekcji, narzędzie po prostu nic nie namierzy. Zakładając, że nie wierzymy Avastowi, możesz zrobić skan przez Kaspersky Virus Removal Tool (skaner ogólny a nie specjalizacja w jednym tylko zagadnieniu).

 

 

A tak jeszcze jedno co do tych aplikacji - bo kiedyś miałem podobny problem od razu po reinstalacji, że aplikacja działa a kilka godzin później już nie klikam 2 razy i nic, a przedtem nie było nic wymieniane i robione więc teraz jak zrobię formata możliwe, że też takie coś może odwalić system i czy może wiesz czym to jest / może być spowodowane?

 

Jakbym wiedziała czym to spowodowane, to moje prowadzenie tematu miałoby całkiem inny charakter. Ale na razie infekcja jako przyczyna tu nie jest w ogóle potwierdzona.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Avast! był reinstalowany bo skończyła się licencja, po ponownym zainstalowaniu system był skanowany Avastem (pełne skanowanie systemu). A test zaraz wykonam gdy skończę skanować kasperskym

 

@Edit

 

Bo jak czytam to tutaj jest:

 

Kliknij, aby wyczyścić pole wyboru Załaduj elementy startowe.

Uwaga Pole wyboru Użyj oryginalnego pliku Boot.ini jest niedostępne.

 

a u mnie jest dostępne pole użyj oryginalnego pliku boot.ini, a nie jest dostępne użyj zmodyfikowanego czy to nie przeszkadza? (Lepiej zapytać niż później żałować). Dodatkowo wyskoczyła informacja

 

Porada dotycząca systemu

Ten artykuł dotyczy innej wersji systemu Windows niż używana przez Ciebie. Zawartość tego artykułu może nie być odpowiednia dla Ciebie. Odwiedź Centrum rozwiązań oprogramowania Windows XP

 

dodatkowo mam opcję Uruchamianie diagnostyczne

post-3744-0-16279000-1328202734_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Odnosząc się do tego co zedytowałeś (nie widziałam tego):

 

"Ten artykuł dotyczy innej wersji systemu Windows niż używana przez Ciebie." = nie szkodzi, metoda wykonania czystego rozuchu jest nieomal identyczna dla wszystkich systemów. Jeżeli chcesz mieć interpretację tego artykułu 1:1 dla XP, to tu proszę: KB310353. Co masz wykonać: w karcie Ogólne zaznaczyć "Uruchamianie selektywne" zostawiając tam puste pola "Załaduj elementy startowe" / System.ini / Win.ini, w karcie Usługi ukryć te od Microsoftu, zaś wszystkie pozostałe po tej operacji zbiorowo zdeaktywować i restart systemu. Podaj rezultaty czy ma to jakiś skutek.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wykonałem. Tylko szybszy start i mała poprawa w szybkości systemu tzn już się tak nie tnie lecz problem z aplikacjami nadal występuje. Removal Tools nic nie wykrył więc tutaj chyba nie ma infekcji, ale zastanawia mnie co może być przyczyną niedziałających programów. Reinstalacji aplikacji też próbowałem, nic nie dało.

 

@Edit.

 

Win XP Manager naprawił problem, windows już chodzi normalnie, jednak chciałem podziękowac za pomoc i cierpliwośc włożoną w pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...