Skocz do zawartości

"zamulenie" kompa - W7


PeJo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu mój komp stał się bardzo powolny, a przede wszystkim strony WWW b.długo się ładują - na różnych przeglądarkach. Jak do tej pory nie miałem z tym większych problemów. Przeprowadziłem wiele prób "czyszczenia" różnymi programami i niestety nic to nie dało, a przynajmniej nic zauważalnego.

Uruchomiłem wczoraj ComboFix-a i dostałem raport (w załączniku+info).

Czy mógłby ktoś pomóc mi w przeanalizowaniu tego raportu i dalszego ewentualnego "naprawiania" systemu?

Paweł, gg 3918914

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Posty sklejam do oczekiwanej formy. Ostrzeżenie na temat używania ComboFix już otrzymałeś. Teraz go odinstaluj w prawidłowy sposób, klawisz z flagą Windows + R i w Uruchom wklej:

 

C:\Users\Janik\Downloads\ComboFix2012.exe /uninstall

 

Dodatkowo, naśmieciłeś sobie wątpliwą wtyczką vShare. Wprowadzone adware w system (VshareComplete + przejęcie konfiguracji przeglądarki przez śmiecia startsear.ch). Usuwanie w spoilerze:

 

 

 

1. Po kolei w Firefox i Google Chrome w ich menedżerach rozszerzeń odinstaluj VshareComplete. Następnie wejdź do Panelu sterowania i tradycyjnie odinstaluj to bagno. Przy okazji też i główne vShare.

 

2. Firefox nie może być czynny, uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://startsear.ch/?aff=1&cf=1fa957e0-14da-11e1-97fa-002522d8e2e2"
FF - prefs.js..browser.search.defaultengine: "Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine: "Web Search"
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://startsear.ch/?aff=1&src=sp&cf=1fa957e0-14da-11e1-97fa-002522d8e2e2&q="
[2011-07-11 19:04:02 | 000,000,633 | ---- | M] () -- C:\Users\Janik\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\cuvfkjx3.default\searchplugins\startsear.xml
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. Po tym użyj opcję Sprzątanie.

 

3. Popraw przez AD-Remover uruchomiony w trybie Clean.

 

 

 

 

 

od dłuższego czasu mój komp stał się bardzo powolny, a przede wszystkim strony WWW b.długo się ładują - na różnych przeglądarkach.

 

1. Z Dziennika zdarzeń:

 

Error - 2012-01-26 14:19:29 | Computer Name = ADMIN-W7 | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.

 

Error - 2012-01-26 14:19:35 | Computer Name = ADMIN-W7 | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.

 

Error - 2012-01-26 14:19:38 | Computer Name = ADMIN-W7 | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.

 

Error - 2012-01-26 14:19:47 | Computer Name = ADMIN-W7 | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.

 

To sugeruje problem z bad sektorami dysku jako przyczyną dla spowolnienia ogólnego. Do wykonania diagnostyka via MHDD. Dostarcz wyniki skanu + SMART.

 

2. Natomiast bardzo powolne ładowanie stron: narzuca się jako pierwszy podejrzany ESET z osłoną web. Testy do wykonania: zdjęcie rezydenta, a przy braku jawnych rezultatów deinstalacja oprogramowania. Zresztą tylko deinstalacja jest gwarantowanym testem, wyłączanie rezydenta dostępne w opcjach nie znosi wszystkich aktywności aplikacji.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje bardzo za pomoc, wszystkie sugestie i uwagi skrupulatnie zastosowałem - sytuacja kompa i systemu polepszyła się, strony WWW otwierają się zdecydowanie szybciej (wyczysciłem wszelkie śmieci z cache'u) i sam komp zachowuje się o wiele lepiej. Pozostało mi jeszcze zbadanie bad sektorów dysku i "rozgryzienia" MHDD.

 

W załączniku podaje wynik skanu + SMART

Edytowane przez PeJo
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...