Skocz do zawartości

Dźwięk przestał działać po awarii internetu


slimowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po krótkiej awarii internetu niestety nie mam w komputerze dźwięku (sprzęt nie należy do mnie, a taką informację uzyskalem od użytkownika).

Pojawia się komunikat nieprawidłowy sterownik DirectSound. Kod błedu 88780078.

Płyta główna to Gigabyte GA-K8NS, próbowałem przeinstalować sterowniki do płyty jak i dźwięku niestety nic nie pomogło.

Zamieszczam dodatkowo logi z OTL i bardzo proszę o pomoc.

Załączam logi z OTL

Z góry dziękuje za pomoc!

 

 

++

sorry za literówkę w temacie.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Po krótkiej awarii internetu niestety nie mam w komputerze dźwięku (sprzęt nie należy do mnie, a taką informację uzyskalem od użytkownika).

Pojawia się komunikat nieprawidłowy sterownik DirectSound. Kod błedu 88780078.

 

Łącząc sieć z audio to można się dopatrzyć związku usługowego, usługi sieciowe i audio są hostowane na tym samym wystąpieniu svchost.exe. Może sprawdź w pierwszej kolejności podstawę: Start > Uruchom > services.msc, jaki status ma usługa Windows Audio? Usługa powinna mieć Typ uruchomienia "Automatyczny" i Status "Uruchomiona". Dodatkowo, Panel sterowania > Dźwięk i urządzenia audio > co jest ustawione jako domyślne urządzenie?

 

 

sorry za literówkę w temacie

 

Mogłeś sam poprawić. Edytor otworzony w trybie pełnym i pole tytułu do edycji....

 

 

.

Odnośnik do komentarza
W samym panelu sterowania wygląda to trochę dziwne, bo tak jak by dźwięk nie był wogóle za instalowany.. Jest "brak urządzeń do odtwarzania audio"

 

Mówisz o sterownikach:

 

próbowałem przeinstalować sterowniki do płyty jak i dźwięku niestety nic nie pomogło.

 

Czy próbowałeś deinstalacji karty dźwiękowej wprost w menedżerze?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...