Skocz do zawartości

Niepoprawna reinstalacja XP Home


jareo

Rekomendowane odpowiedzi

Hellow. Mam komputer znajomego, który zrobił reinstalację windowsa XP Home z płyty, która miała serwis paka 2 a Windows serwis paka 3. Teraz podczas logowania do pulpitu wywala komunikat, że wersja windowsa jest niezarejestrowana i należy to zrobić natychmiast. Ale jak zgadzam się na jej aktywację to komunikat znika i pojawia się pulpit, ale bez ikon i nic się nie dzieje. W trybie awaryjnym jest to samo. Może ktoś spotkał się z was już z takim problemem i rozwiązał go bez konieczności robienia formatu? Bo wydaje mi się że jest to tylko jakaś kolizja na plikach systemowych.

 

Ps. Ponowna reinstalacja nic nie dała jak i chkdsk /r z konsoli.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Teraz podczas logowania do pulpitu wywala komunikat, że wersja windowsa jest niezarejestrowana i należy to zrobić natychmiast.

 

Reperacja degraduje aktywację. Przed reperacją należało zrobić kopię zapasową plików WPA, by tego uniknąć.

 

 

Ale jak zgadzam się na jej aktywację to komunikat znika i pojawia się pulpit, ale bez ikon i nic się nie dzieje. W trybie awaryjnym jest to samo.

 

Wygląda na problem z explorer.exe. Zainstaluj SP3, który nadpisze pliki ponownie, m.in. wymieniając i explorer.exe.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem SP3 ale problem jest nadal. Tryb awaryjny mozna włączyć tylko bez obsługi sieci bo jeżeli uruchomie go z kartą sieciową to rząda aktywowania systemu a w awaryjnym nie da się tego zrobic :unsure: Błędne koło. Na dysku są dość warzne programy i jeżeli przegrał bym cały Program Files (tam znajdują się wszystkie programy), zrobił kopie rejestru, zformatował dysk i po przeżuceniu danych z powrotem ca C:\ oraz podmienieniu rejestru działały by mi one bez ponownego instalowania ich? No chyba że masz jeszcze jakiś pomysł picasso :)

Odnośnik do komentarza
Zainstalowałem SP3 ale problem jest nadal. Tryb awaryjny mozna włączyć tylko bez obsługi sieci bo jeżeli uruchomie go z kartą sieciową to rząda aktywowania systemu a w awaryjnym nie da się tego zrobic :unsure: Błędne koło.

 

To może to jest coś w ten deseń: KLIK. Czy przed Reperacją figurował IE8? Reperacja cofa do stanu IE6, co mniej więcej równa się uszkodzeniu instalacji IE oraz tworzy problem z dialogiem aktywacji. Jeżeli tak było, to pobierz instalator IE8 i spróbuj go uruchomić, by nadpisać aktualny stan.

 

 

Na dysku są dość warzne programy i jeżeli przegrał bym cały Program Files (tam znajdują się wszystkie programy), zrobił kopie rejestru, zformatował dysk i po przeżuceniu danych z powrotem ca C:\ oraz podmienieniu rejestru działały by mi one bez ponownego instalowania ich?

 

Nawet nie myśl o wstawianiu pełnej kopii rejestru z systemu przed formatem po formacie. Co najwyżej można zrobić kopię zapasową ustawień programów z folderów "Dane aplikacji", a po formacie programy zainstalować od nowa i podstawić im częściowo stare ustawienia. Ale pełna kopia rejestru odpada, konfiguracja sprzętowa czy stan aktualizacji Windows nie będą się zgadzać....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaka była poprzednia ver. IE ale instalacja IE8 pomogła i pokazało się okienko z możliwością aktywacji windy. Tak że wszystko jest OK i bardzo dziękuję za pomoc. Oraz chylę czoło za wiedzę jaką posiadasz z informatyki :D. Jak by w Polsce politycy mieli taką wiedzę o normalnym rzadzeniu jaką ty posiadasz o systemach itp. to by się żyło jak w niebie :D . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...