Skocz do zawartości

Easeus Todo Backup Workstation v 4.0


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

System W7 Pro x64 SP1.

 

Używam softu jak w temacie i regularnie wykonuję kopie dysku systemowego na innym dysku.

Po wykonaniu trzeciej kolejnej kopii usuwam pierwszą.

Soft posiada dwie możliwości odtworzenia dysku z pliku obrazu - przez Pre-OS (po włączeniu) lub bootowalny CD z WinPE (modyfikowany).

 

Po przeczytaniu helpa zapaliło mi się czerwone światełko. A oto cytat:

 

In Windows Pre-OS (which is also known as WinPE) for all paid editions, the version of WinPE that our product uses is 3.0 which is a simple Windows 7 environment. Nearly all features are available in this environment. For Free and Trial editions, you can also use this kind of Pre-OS after installing Windows AIK and creating a WinPE bootable disk or exporting a WinPE ISO file.

 

Device management

 

Note that the WinPE version of our product is based on Windows 7 32bit, which means you need to use the corresponding driver version.

 

I teraz pytanie:

 

Czy nie powstanie jakiś problem z przywróceniem obrazu w związku różnicą wersji?

 

Wydaje mi się, że nie ponieważ na starszej wersji softu 2.5 wykonywałem klonowanie dysku z obecnym systemem i jest OK.

Ale wolę poprosić o potwierdzenie czy mam rację.

 

Wiem o ograniczeniach związanych z wielkością partycji, której obraz utworzyłem i wielkością partycji na której chcę przywrócić obraz.

 

Pytanie związane jest z faktem, że poza włączonym Pre-OS dodatkowo chcę utworzyć płytę z WinPE przy pomocy Easeus na ewentualny wypadek całkowitego padnięcia dysku systemowego.

 

Temat dotyczy również drugiego kompa z tym samym systemem i podobną konfiguracją (ale tylko partycja systemowa na drugim dysku + Easeus Free).

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pytanie związane jest z faktem, że poza włączonym Pre-OS dodatkowo chcę utworzyć płytę z WinPE przy pomocy Easeus na ewentualny wypadek całkowitego padnięcia dysku systemowego.

Taka moja sugestia: Co zrobiłeś ze "starym" HDD z którego przeprowdzałeś aktualny system? Jeśli wala się w szufladzie, to wykorzystaj go do zrobienia na nim eksperymentalnej kopi systemu płytką z WinPE Easeus.

Odnośnik do komentarza
Soft posiada dwie możliwości odtworzenia dysku z pliku obrazu - przez Pre-OS (po włączeniu) lub bootowalny CD z WinPE (modyfikowany). Po przeczytaniu helpa zapaliło mi się czerwone światełko. A oto cytat:(...)

 

Note that the WinPE version of our product is based on Windows 7 32bit, which means you need to use the corresponding driver version.

 

I teraz pytanie:

 

Czy nie powstanie jakiś problem z przywróceniem obrazu w związku różnicą wersji?

 

To jest środowisko zewnętrzne i w tym przypadku bity nie grają roli, bo środowisko owe wykonuje zrzucanie obrazu dysku, nie uzyskuje dostępu do faktycznego systemu x64 w rozumieniu jego napraw. Dla porównania WinRE (to jest WinPE z graficznym interfejsem) musi być użyte w wersji x64, jeżeli uruchamiasz jakieś funkcje naprawcze 64-bitowego Windowsa (Przywracanie systemu / Narzędzie naprawy startu), ale do niszczenia zawartości dysku to równie dobrze wersja x86 się nadaje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...