Skocz do zawartości

Usługa dziennik zdarzeń


qwerty1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w windows 7 usługę dziennik zdarzeń. Chciałem ją wyłączyć poniewaz nie korzystam z podgladu zdarzeń tak więc po co mi tak usługa :) ale zauważyłem iż w zależnosciach jest że harmonogram zadan wymaga tej usługi, tak więc mogę ją całkowicie wyłączyć czy nie :) Bo z tego co wiem usługa harmonogram zadań w windows 7 powinna działać.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie i sam sobie odpowiadasz na to pytanie, podając zależność między usługami. Harmonogram zadań to podstawa działania zbyt wielu funkcji systemowych. Wyłączenie Dziennika jest równoważne z padem wszystkich funkcji realizowanych Harmonogramem (m.in. instalacje aktualizacji / Przywracanie systemu + Kopia zapasowa / defragmentacja / walidacja oryginalności). Uruchom przystawkę taskschd.msc, by obejrzeć co padnie.

 

Przekombinowujesz. To już trzeci post (wcześniej: pytania o Harmonogram i Klient zasady grup) mający w zamiarze utrącić funkcjonalność Windows na bazie fałszywego przeświadczenia "nie korzystam z przystawki msc = nie potrzebuję". Podawałam już stronę BlackViper.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...