Skocz do zawartości

Skróty klawiszowe - Lenovo


dontpanic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Mam duży problem z klawiaturą. czasem samoczynnie zdażają się dni kiedy pisanie nie sprawia większych trudności ale są dni kiedy praktycznie co drugi klawisz odpowiada za jakąś czynnośc (zciszanie, wyłączanie/włączanie dźwięku, minimalizowanie okien, przemieszczanie okien, itd)

Nie wiem czy to sprawa wirusa, czy uruchomienia jakiegoś programu w tle

Na obrazku przykładowa reakcja komputera podczas pisania

 

proszę o pomoc :(

post-340-0-39070300-1326874258_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na poczatek podepnij zewnetrzna klawiature. Nie wiemy o czym rozmawiamy (jaki model lapka).

 

Mam duży problem z klawiaturą. czasem samoczynnie zdażają się dni kiedy pisanie nie sprawia większych trudności ale są dni kiedy praktycznie co drugi klawisz odpowiada za jakąś czynnośc

 

To wskazywaloby na zawilgocenie lub brak prawidlowej komunikacji. Mozna sprawdzic polaczenie klawiatury z plyta.

 

kiedy pisanie nie sprawia większych trudności

 

Czy to oznacza, ze masz zawsze jakis problem?

 

Ta porada nie dotyczy teoretycznie Twojego problemu, ale sprawdz dla porzadku.

Jest włączony blok klawiszy numerycznych. Aby go wyłączyć, naciśnij klawisze Fn + F7/NmLK

Tu reszta http://imageshack.us...lawalenowo.jpg/

Odnośnik do komentarza

model Lenovo Y565

Raczej nie jest to problem klawiszy numerycznych, jaja sie dzieja najczesciej

przy takich klawiszach jak "m", "n", "j".

Są dni kiedy cały dzień moge pisac jak człowiek i nic sie nie dzieję, a są

takie że szlag mnie trafia po 10 sekundach. Nie wiem od czego jest to zależne

 

pousuwałem z komputera wszelkie aplikacje lenovo (albo tak mi się wydaje)

 

kompletnie nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza

Hmm... pytanie może głupie, ale: Czy zawsze używasz tego samego edytora tekstu? Czy możesz powiązać te anomalie z używaniem konkretnych programów (np. w Wordzie pisze się normalnie, a poprzez przeglądarkę już nie)? Bo to może być wcale nie wina klawiatury jako takiej, tylko jakieś skróty poustawiane w aplikacjach. Na przykład jakiś programik w stylu doku, który sobie działa gdzieś tam w tle a uruchamiany jest razem z jakimś innym programem i ma zapisane takie "ułatwienia".

Odnośnik do komentarza

Lenovo Y560, przepraszam za błąd

co do pisania, nieważne czy pisze w notatniku, tu na forum, w wordzie, czy wklepuje hasło żeby zalogowac się do systemu. problem niestety "globalny"

 

"Jeszcze inny pomysł to ustawienia zaawansowane dla karty graficznej. Często są z tym problemy (zaznaczona opcja - włącz skróty klawiaturowe).

Dodatkowo użyj autoruns i sprawdź czy nie ładuje się nadal jakiś składnik od Lenovo. "

 

z kartą graficzną już wcześniej były problemy, np. na laptopie nie jestem w stanie napisac literki "ć ", musze przeklejac. jak moge dopchac sie do tych zaawansowanych ustawien karty graficznej? gdzie i czego szukac?

Odnośnik do komentarza
np. na laptopie nie jestem w stanie napisac literki "ć ", musze przeklejac. jak moge dopchac sie do tych zaawansowanych ustawien karty graficznej? gdzie i czego szukac?

To jest akurat typowy temat związany z grafiką i sterownikami AMD. Pewnie uruchamia się CCC.

 

Aby wyłączyć -> PPM na pulpicie -> CCC -> prawy górny róg -> preferencje -> Klawisze dostępu -> Odptaszkuj Włącz funkcję klawisze dostępu + restart.

CCC może mieć inną nazwę np. AMD Vision Engine Control Center (zależy od wersji sterownika).

Jeżeli to W7 - we właściwościach w Menu Start - CCC - w tryb zgodności ustaw - Uruchom jako administrator bo nie będzie się uruchamiał.

Odnośnik do komentarza

na klawiaturze działa literka "ś" a to dobry znak :) na razie piszę i nic złego się nie dzieję,

dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam :)

 

no tak, prawie idealnie, jednak problem dotyczył literki ć która tak oto mi się wyświetla:

 

wczoraja udało mi się napisac tekst na 4 kartki A4 bez problemu. dziś już przy próbie logowania problem ze znakami wrócił ;/

post-340-0-31715400-1327612029_thumb.png

Odnośnik do komentarza
no tak, prawie idealnie, jednak problem dotyczył literki ć która tak oto mi się wyświetla:

Tego nie rozumiem. Chodzi o Italic?

 

wczoraja udało mi się napisac tekst na 4 kartki A4 bez problemu. dziś już przy próbie logowania problem ze znakami wrócił ;/

Czy sprawdzałeś w opcjach jaki jest stan aktywności klawiszy dostępu - zaznaczone czy nie?

Skoro wczoraj to pomogło to znaczy, że tu jest problem.

Dodatkowo pytałem o Lenovo ustawienia użytkownika - co tam jest. Ten soft też ma swoje skróty chociaż go nie znam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...