Skocz do zawartości

Thomson TWG870UG - Jak odblokować port


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nastąpiła wymiana łącza internetowego na te z UPC.

Przyszedł magik i podłączył router Thomson TWG870UG no i internet jest.

Chciałem odblokować sobie port w utorrent ale nie wiem jak.

Nie mam płyty cd-rom do tego routera a na linii pomocy powiedzieli aby się zalogować na stronie 192.168.0.1 i tam to zrobić.

Tak też zrobiłem, wszedłem na podany adres ale kompletnie nie wiem, gdzie to się robi.

Przypuszczam, że chyba w zakładce firewall ale co i jak ?

Bardzo proszę użytkowników rego routera albo obeznanych w sprawie o pomoc.

Za wszelkie rady dzięki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W zakładce Firewall przy ustawieniach Web Filter mam zaznaczone jedynie 2 ostatnie opcje, bo na domyślnych miałem problemy z łącznością. Ja się nie wypowiem na temat czy ma być włączony czy nie, aczkolwiek wg mnie warto mieć sprzętowego firewalla włączonego.

 

Nigdy nie odblokowywałem portów. Ale w zakładce Forwadding ustawia się zezwalanie na połączenia przychodzące.

 

W Local IP Address wpisujesz jedynie ostatnią liczbę (w sumie tylko taką można), która jest charakterystyczna dla Twojego komputera (np. router przydzielił ci 192.168.0.16 to wpisujesz 16), Start Port to po prostu port początkowy, czyli od którego mają być zezwolone połączenia przychodzące, a End Port analogicznie - port, do którego mają być zezwolone połączenia. Protocol tu chodzi o to jaki protokół Internetowy mają te porty wykorzystywać (both to obie opcje).

 

Są również opcje prekonfigourowane, które automatycznie, po zatwierdzeniu dla danego adresu IP, określą porty które mają być odblokowane. Wybierasz np. BitTorrent, wpisujesz końcówkę 16 i klikasz add, a następnie na dole apply :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...