Skocz do zawartości

Ograniczony dostęp - Wyświetlany sprzęt inny od rzeczywistego


falu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry!

 

Problem z ktorym nie potrafie sobie poradzic, ani zaden program "fix it". Mmozna powiedziec,ze to deja vu lub drugie oblicze z jakim się zmagałem i nic z tego mi nie wyszlo. Musiałem zrobić format ale nagrałem chyba jeszcze raz windowsa, twardziel co prawda juz sie nie zmniejsza, ale miejsca straconego nieodzyskalem. Teraz problemem jest ograniczony dostep do niektórych folderow np. documents and settings, czy nawet dostępu do przeglądu niektórych zdjęć jak i usuwaniu programow podobnie do korzystania z nich m.in. nie mogę używać funkcji skanowania Norton Insight. Na zaawansowanych ustawieniach opcji folderow wyglada jakbym zalogowal sie na konto "lalalala", a nie na FalubaZ. Zmieniałem na taka nazwe, ale przed utworzeniem kopii zapasowej na plycie. Jednak utworzylem ją po uzyciu nieszczesnego Combofix`a. Gdy zobaczylem, ze utworzyl sie na dysku C: folder Qoobox, a nim OTL. Postanowiłem więc usunąc cały folder!! NAJWIEKSZY BŁĄD jaki popełniłęm. Komputer uruchomił się ponownie, a w kwarantannie tego folderu moje konto!! Uruchomiłem więc OTL, na standardowy skan i dałem sprzątanie. Folder został usunięty, i niemoglem sie zalogowac. Probowalem przywrocic system lub go naprawic z dysku Windowsa, nieudanie. W trybie awaryjnym probowalem powrócic do kopi zapasowaj, nieudanie. Wiec przywróciłem tą ze zrobionej na płycie, udało sie. spróbowałem wiec cofnąć sie jeszcze dalej, też się udało. Wykrywa mi duzo sprzetu jakiego niemam i profili, faktyczne sa zrootowane.

 

To chyba wszystko, wiecej niepamietam.

 

Do tej pory użyłem:

OTL, GMER, pechowy COMBO FIX, REANIMATOR, DR.WEB, unhackme, MicrosoftFixit.wu.Run, MicrosoftFixit.WinFileFolder.Run, MicrosoftFixit50123

użyłem skryptu w OTL DIR /A /S D:\ /C txt

OTL4.Txt

Extras1.Txt

post-3113-0-12038100-1325293778_thumb.jpg

post-3113-0-20083600-1325293808_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Mmozna powiedziec,ze to deja vu lub drugie oblicze z jakim się zmagałem i nic z tego mi nie wyszlo. Musiałem zrobić format ale nagrałem chyba jeszcze raz windowsa, twardziel co prawda juz sie nie zmniejsza, ale miejsca straconego nieodzyskalem.

 

Nie zgłosiłeś się z wynikami analizy ze SpaceSniffer w owym czasie. Co do problemu z miejscem "po formacie" = a czy istnieje katalog Windows.old? I SpaceSniffer nadal można użyć do diagnostyki gdzież to brakuje miejsca.

 

 

Teraz problemem jest ograniczony dostep do niektórych folderow np. documents and settings, czy nawet dostępu do przeglądu niektórych zdjęć jak i usuwaniu programow podobnie do korzystania z nich m.in. nie mogę używać funkcji skanowania Norton Insight.

 

Na czym polega defekt "dostępu do przeglądu niektórych zdjęć jak i usuwaniu programow podobnie do korzystania z nich m.in. nie mogę używać funkcji skanowania Norton Insight"? Rozwiń to. Natomiast tu nie ma żadnego problemu:

 

Zakłódkowane Documents and settings, w C:\Users All Users + Default User oraz ich podskładowe wyróżnione nakładkową ikoną strzałki (Cookies | Dane aplikacji | Menu Start | Moje dokumenty| NetHood | PrintHood | Recent | SendTo | Szablony | Ustawienia lokalne) tak się zachowują na każdym systemie Windows 7. To nie są foldery tylko tzw. linki symboliczne, których cel to symulacja starej struktury folderów "jak z XP" (zauważ, że nazwy są jak w starszych systemach), by przekierować aplikacje nie mające zgodności na nowy system ścieżek. One są tożsame z innymi rzeczywistymi nowymi lokalizacjami Windows 7. Przykładowo kilka łączników z obrazków:

 

C:\Documents and settings (link) = C:\Users (folder do którego prowadzi link)

C:\Users\All users = C:\ProgramData

C:\Users\Default User = C:\Users\Default

C:\Users\Twoje konto\Cookies = C:\Users\Twoje konto\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies

 

Linki te są celowo zablokowane przed dostępem, próba wejścia w nie zwraca "Odmowę dostępu" i jest to naturalne. Tu z mojego systemu:

 

symlink.th.png

 

Zestaw linków w systemie można podglądnąć m.in. za pomocą programu Junction Link Magic. Na forum linki symboliczne wystąpiły też w takim kontekście: KLIK.

 

 

Gdy zobaczylem, ze utworzyl sie na dysku C: folder Qoobox, a nim OTL. Postanowiłem więc usunąc cały folder!! NAJWIEKSZY BŁĄD jaki popełniłęm. Komputer uruchomił się ponownie, a w kwarantannie tego folderu moje konto!! Uruchomiłem więc OTL, na standardowy skan i dałem sprzątanie. Folder został usunięty, i niemoglem sie zalogowac.

 

Pytania: co dokładnie było w Qoobox + jaki błąd logowania był zwracany? Mam silne wątpliwości na temat tego co się stało oraz czy prawidłowo zinterpretowałeś zawartość kwarantanny Qoobox. W Qoobox zawsze jest tworzona replika struktury katalogów, z których jest kasowany jakiś obiekt. Jeśli obiekt leży w katalogu konta, wtedy w Qoobox jest katalog o nazwie konta z powtórzonym układem ścieżek aż do końca gdzie siedzi dany plik (np. C:\Qoobox\Quarantine\C\Users\Konto\Folder1\plik1.exe.vir). To nie znaczy, że skasowano folder konta. O skasowaniu folderu konta w całości może świadczyć tylko i wyłącznie zawartość katalogu "konta" w Qoobox stanowiąca replikę 1:1 z folderem konta w Users.

A wątpliwości mam, ponieważ objawy nie są spójne z objawami rzeczywistego usunięcia całego katalogu konta. Byłeś zdolny przejść przez fazę "Komputer uruchomił się ponownie, a w kwarantannie tego folderu moje konto!!" (a tu już powinien być pierwszy problem = system logowałby przez profil tymczasowy), dojść do użycia kolejnego narzędzia "Uruchomiłem więc OTL, na standardowy skan i dałem sprzątanie.", ba, Ty nawet wykonałeś operację:

 

 

Na zaawansowanych ustawieniach opcji folderow wyglada jakbym zalogowal sie na konto "lalalala", a nie na FalubaZ. Zmieniałem na taka nazwe, ale przed utworzeniem kopii zapasowej na plycie. Jednak utworzylem ją po uzyciu nieszczesnego Combofix`a.

 

Czyli manipulowałeś na koncie już po użyciu ComboFix. I to najbliżej się kojarzy z utratą dostępu do konta. Na czym polegała "zmiana nazwy", jak zrobiona / gdzie?

 

 

 

Probowalem przywrocic system lub go naprawic z dysku Windowsa, nieudanie. W trybie awaryjnym probowalem powrócic do kopi zapasowaj, nieudanie. Wiec przywróciłem tą ze zrobionej na płycie, udało sie. spróbowałem wiec cofnąć sie jeszcze dalej, też się udało. Wykrywa mi duzo sprzetu jakiego niemam i profili, faktyczne sa zrootowane.

 

Ale nie wyrażasz się jasno co się nie zgadza, czyli: jaki sprzęt, którego nie ma i gdzie to sprawdzasz oraz jakie profile których nie ma być. Pod kątem "wykrywa mi dużo ... profili": z podanych tu obrazków widać tyle folderów ile należy, czyli: folder Twojego konta oraz seria specjalnych obiektów obecnych na każdym Windows 7 (Publiczny, Default = matryca konta używana przy zakładaniu nowych kont, Default User + All Users = linki symboliczne omówione wyżej).

 

Przypuszczam, że przynajmniej części obiektów nie widziałeś wcześniej na oczy, mimo że były, bo skąd nagle zdziwienie na temat "Odmowy dostępu" na symlinkach oraz ilości katalogów w C:\Users, podczas gdy to wszystko to standardowy składnik systemu (domyślnie jednak niewidoczny). Piję do braku widoczności wszystkich plików, opcje widoku są dwie: w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > Pokaż ukryte pliki i foldery + Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. To ta pogrubiona opcja odpowiada za widzialność wszystkich, które tak Cię dziwią. Opcja ta jest przestawiana m.in. poprzez użycie skanu OTL.

 

 

 

użyłem skryptu w OTL DIR /A /S D:\ /C txt

 

A jakiż to miało cel? To jest tylko tworzenie rekursywnego spisu plików na partycji D. Nie widzę nic wspólnego z problemem....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie zgłosiłeś się z wynikami analizy ze SpaceSniffer w owym czasie. Co do problemu z miejscem "po formacie" = a czy istnieje katalog Windows.old? I SpaceSniffer nadal można użyć do diagnostyki gdzież to brakuje miejsca.

 

Tak, wiem. Problem wtedy polegał na tym, ze program niechcial sie zaintalowac. Teraz dziala. Zalaczam log i zdjecie z dysku C:

Katalog Windows.old nie istnieje.

 

 

Na czym polega defekt "dostępu do przeglądu niektórych zdjęć jak i usuwaniu programow podobnie do korzystania z nich m.in. nie mogę używać funkcji skanowania Norton Insight"? Rozwiń to

 

Pokaze na zdjeciu, problem ten rowniez poruszylem w firmie Symantec. Czas pokaze, czy cos wymysla.

 

Pytania: co dokładnie było w Qoobox + jaki błąd logowania był zwracany? Mam silne wątpliwości na temat tego co się stało oraz czy prawidłowo zinterpretowałeś zawartość kwarantanny Qoobox. W Qoobox zawsze jest tworzona replika struktury katalogów, z których jest kasowany jakiś obiekt. Jeśli obiekt leży w katalogu konta, wtedy w Qoobox jest katalog o nazwie konta z powtórzonym układem ścieżek aż do końca gdzie siedzi dany plik (np. C:\Qoobox\Quarantine\C\Users\Konto\Folder1\plik1.exe.vir). To nie znaczy, że skasowano folder konta. O skasowaniu folderu konta w całości może świadczyć tylko i wyłącznie zawartość katalogu "konta" w Qoobox stanowiąca replikę 1:1 z folderem konta w Users.

A wątpliwości mam, ponieważ objawy nie są spójne z objawami rzeczywistego usunięcia całego katalogu konta. Byłeś zdolny przejść przez fazę "Komputer uruchomił się ponownie, a w kwarantannie tego folderu moje konto!!" (a tu już powinien być pierwszy problem = system logowałby przez profil tymczasowy), dojść do użycia kolejnego narzędzia "Uruchomiłem więc OTL, na standardowy skan i dałem sprzątanie.", ba, Ty nawet wykonałeś operację:

 

 

W folderze Qoobox na poczatku byl OTL i jakis 1 dll, niestety niepamietam dokladnie. Jak zobaczylem, ze jest tam OTL to chcialem usunac ten folder, nie udalo sie i PC uruchomil sie ponownie. Wtedy zalogowalem sie normalnie jeszcze i wlaczylel OTL na standardowy scan, pozniej dalem "sprzataj". Standardowo po sprzataniu jest uruchomienie ponowne i juz sie zalogowac nie moglem. Komunitaku dokladnie niepamietam, Pisalo tylko, ze niemozna odnalezc konta i sciezka w stylu %win32% i tyle.

 

 

Czyli manipulowałeś na koncie już po użyciu ComboFix. I to najbliżej się kojarzy z utratą dostępu do konta. Na czym polegała "zmiana nazwy", jak zrobiona / gdzie?

 

Tak przed uruchomieniem, Zmienielem nazwe konta poprzez: Panel sterowania\Konta użytkowników i Filtr rodzinny\Konta użytkowników\Zmienianie nazwy

 

Ale nie wyrażasz się jasno co się nie zgadza, czyli: jaki sprzęt, którego nie ma i gdzie to sprawdzasz oraz jakie profile których nie ma być. Pod kątem "wykrywa mi dużo ... profili": z podanych tu obrazków widać tyle folderów ile należy, czyli: folder Twojego konta oraz seria specjalnych obiektów obecnych na każdym Windows 7

 

Chdzi o profile sprzetowe, ale chyba dotego doszedlem, co jest przyczyna. Aktualizacja ktorej niemoge odinstalowac, zmienia mi architekture procesora na AMD64, a mam INTEL. Dziwne, bo procesor identyfikuje jako INTEL, a jego architekture jako AMD64.

 

 

Narazie to tyle.

Pozdrawiem

SpacSnif.txt

post-3113-0-05671600-1325847877_thumb.jpg

post-3113-0-05969500-1325847899_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Tak, wiem. Problem wtedy polegał na tym, ze program niechcial sie zaintalowac. Teraz dziala. Zalaczam log i zdjecie z dysku C:

 

Program jest portable (nie wymaga instalacji), dlatego jest dla mnie niejasne o co wtedy mogło chodzić, ze nie chciał się uruchomić. Co do teraźniejszości:

 

1. Obrazek ze SpaceSniffer jest nie do końca precyzyjny. Zaś ten log tekstowy SpaceSniffer to nie jest log właściwy, a treści w nim pokazane nie są istotne (to normalne). Pełny log tekstowy (będzie potężny) jest tworzony w następujący sposób: kończysz skan dysku (musi być na statusie "Master status: Ready"), z menu File > Export > klik w lewym górnym narożniku na zębatą ikonę "Export to file" > zapisujesz do pliku TXT > plik (będzie gruby) hostujesz gdziesz i podajesz link do pobierania. Poza tym: czy program startowałeś przez "Uruchom jako Administrator"? Jeśli nie, uczyń tak, bo to zmienia postać rzeczy i liczy rzeczy do których uprzednio nie było dostępu, i zrób log.

 

2. Przedstaw czego się spodziewasz, jaki próg miejsca na dysku jest przez Ciebie oczekiwany, by stało się jasnym czy poprzeczka jest wykonalna. Tu statystyki z raportu OTL na temat proporcji partycji:

 

Drive C: | 234,37 Gb Total Space | 161,64 Gb Free Space | 68,97% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 231,29 Gb Total Space | 211,06 Gb Free Space | 91,26% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Konsumpcja mnie nieszczególnie zadziwia. Około 70 GB zajętego nie wygląda tu dziwnie w sytuacji gdy widzę: system 64-bit (kosztuje więcej na dysku niż 32-bit), na partycji systemowej instalujesz programy, machają do mnie wielgachne płachty zainstalowanych gier. Wstępnie z obrazka SpaceSniffer widać, że 25.5 GB poszło na samo Program files (x86) + 4.6 GB na ProgramData + 6.4 GB na C:\Games. Kalkulując w mocnym przybliżeniu to tu połowa w tył na same aplikacje doinstalowane wtórnie, pozostaje gdzieś z ~35 GB na system (minimalne wymagania instalacyjne to 20GB).

 

Rzuca mi się tu w oczy spory folder C:\Intel\Logs, a w nim plik IntelChipset.log o wadze ponad 1GB. Aczkolwiek, jako że obrazek ze SpaceSniffer jest mało czytelny, poczekam na pełny raport.

 

 

Pokaze na zdjeciu, problem ten rowniez poruszylem w firmie Symantec. Czas pokaze, czy cos wymysla.

 

Czy ten błąd występuje tylko przy użyciu funkcji Insight (i z którego miejsca)? Jaki był sposób instalacji NIS: to produkt zintegrowany z obrazem Windows czy instalowany przez Ciebie ręcznie? Jaka wersja Symantec i czy próbowałeś podstaw (reinstalacja przy użyciu innej wersji niż posiadana)?

 

Odskakując, mówiłeś też o "dostępie do przeglądu niektórych zdjęć jak i usuwania programow" = co to znaczy, z czym tu jest problem?

 

 

Chdzi o profile sprzetowe, ale chyba dotego doszedlem, co jest przyczyna. Aktualizacja ktorej niemoge odinstalowac, zmienia mi architekture procesora na AMD64, a mam INTEL. Dziwne, bo procesor identyfikuje jako INTEL, a jego architekture jako AMD64.

 

1. Z profilami sprzętowymi nadal nie rozumiem co masz na myśli, czego rzekomo nie ma być. Na obrazku przedstaw.

 

2. Wygląda na jakieś nieporozumienie z "architekturą procesora", a "Aktualizacja (...) zmienia mi architekture procesora" to dla mnie czeski film. Pokaż mi gdzie to sprawdzasz i skąd takie wnioski. "AMD64" to normalna nomenklatura wewnętrzna Windows 64-bit (niezależnie od tego czy operujesz na Intel czy AMD), symbol i rodzaj umowy historycznej. Do wglądu: SYSTEM_INFO structure. PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 oznacza zarówno Intel jak i AMD.

 

Na systemie 64-bit:

- komponenty 64-bitowe mają oznaczenia "amd64" w nazwach katalogów / manifestach, a ich 32-bitowi partnerzy "x86".

- w logach z narzędzi typu SFC komponenty 64-bit posiadają identyfikację PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64, zaś 32-bitowe PROCESSOR_ARCHITECTURE_INTEL. W jednym i tym samym systemie 64-bit są oba typy oznaczeń.

- Zmienne środowiskowe brzmią podobnie do tego:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment]

"PROCESSOR_ARCHITECTURE"="AMD64"

"PROCESSOR_IDENTIFIER"="Intel64 Family 6 Model 23 Stepping 10, GenuineIntel"

 

3. Jaka aktualizacja (KBXXXXX?), co się dzieje podczas próby deinstalacji, jaki błąd, dlaczego przeprowadzasz deinstalację?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Czy ten błąd występuje tylko przy użyciu funkcji Insight (i z którego miejsca)? Jaki był sposób instalacji NIS: to produkt zintegrowany z obrazem Windows czy instalowany przez Ciebie ręcznie? Jaka wersja Symantec i czy próbowałeś podstaw (reinstalacja przy użyciu innej wersji niż posiadana)?

 

Tak blad dotyczy tylko tej funkcji, wystepuje gdy chce sprawdzić rzeczy ktore sciagnalem. Obojetnie na jakim pliku, folderze chce uzyc tej funkcji wyskakuje mi ten sam blad. Robilem juz reinstalacje, problemu jednak to nierozwiazalo. Robilem to na 2 roznych kluczach, raz nagrywalem go z plyty i aktualizowalem z witryny, drugim razem caly program sciagnalem z Norton Management. Problem pozostal. Norton Internet Security 2012. Jak skonczy sie ten klucz, to przejde na Norton 360.

 

 

 

http://speedy.sh/ENS...rt-SpecSnif.txt

http://speedy.sh/MkC...st-SpecSnif.txt

 

 

2. Wygląda na jakieś nieporozumienie z "architekturą procesora", a "Aktualizacja (...) zmienia mi architekture procesora" to dla mnie czeski film. Pokaż mi gdzie to sprawdzasz i skąd takie wnioski. "AMD64" to normalna nomenklatura wewnętrzna Windows 64-bit (niezależnie od tego czy operujesz na Intel czy AMD), symbol i rodzaj umowy historycznej. Do wglądu: SYSTEM_INFO structure. PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 oznacza zarówno Intel jak i AMD.

 

Na systemie 64-bit:

- komponenty 64-bitowe mają oznaczenia "amd64" w nazwach katalogów / manifestach, a ich 32-bitowi partnerzy "x86".

- w logach z narzędzi typu SFC komponenty 64-bit posiadają identyfikację PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64, zaś 32-bitowe PROCESSOR_ARCHITECTURE_INTEL. W jednym i tym samym systemie 64-bit są oba typy oznaczeń.

- Zmienne środowiskowe brzmią podobnie do tego:

 

 

Jezeli tak ma byc, to nic o tym nie wiedzialem, zwracam honor. My fault!!

 

kb2305420 ale z wusa juz poradzilem

post-3113-0-98540100-1325869472_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...