Skocz do zawartości

Media Player Classic - Komunikat o nieaktualnych bibliotekach DirectX


Gość BelHeI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przeinstalowałem sobie system z WinThin PC na Win7 x64 SP1 i zainstalowałem sobie kodeki K-Lite Codec Pack x64 + Media Player Classic x64.

Problem w tym, że odtwarzacz wyświetla taki o to komunikat:

 

przechwytywaniefn.th.png

 

Skoro jest Win7, to i jest najnowszy Directx, więc nie rozumiem tego komunikatu.

 

Dodatkowo, pliki video nie są skojarzone z Media Player Classic x64, muszę uruchomić najpierw program, a potem przeciągnąć do odtwarzacza.

Jak mogę skojarzyć pliki video z MPC x64?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

http://download.chip...tX_6672516.html zainstaluj to i zniknie problem z komunikatem. Po czystej instalce nie ma najnowszej wersji DirectX w 7. Ta instalka ciągnie wszystkie uaktualnienia które wyszły do 2011 roku wlącznie.

Skojarzenia zrobisz w opcjach programu :). jak nie da rady to przeinstaluj MPHC http://mpc-hc.sourceforge.net/ przy instalce się pyta co z czym skojarzyć.

 

Osobiście nie widzę sensu instalowania kodeków x64. 32-bitowe działają jak należy. ;)

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

W kodekach x64 i odtwarzaczu x64 drzemie duży potencjał, gdyż u mnie na netbooku, który nie tryska wydajnością, to odczułem mega wzrost wydajności w oglądaniu filmów ;)

Wcześniej miałem system 32 bitowy, tak samo jak kodeki i odtwarzacze, teraz mam 64 bitowy system i do tego odpowiednie kodeki i odtwarzacz i jest mega wzrost, także gorąco polecam ;)

Odnośnik do komentarza

Tak gwoli ścisłości panowie to siódemka nie zawiera domyślnie dx 9 natomiast zawiera dx 11 (wstecznie obsługujące też dziesiątkę).

Dla samego MPC nie trzeba zresztą instalować całej paczki, wystarczy do katalogu z programem wrzucić D3DX9_43.dll, jeżeli natomiast będziesz chciał na tym systemie też zagrać to pełny zestaw się przyda (inna sprawa, że większość w miarę świeżych gier zainstaluje go sama w bonusie).

 

Jeżeli zalezy ci na wydajności (i jakości) to polecam zamiast paczki k-lite czy innych takich multi-zestawów zainstalować ten pakiet:

http://forum.doom9.o...ad.php?t=156191

 

Jest to bardzo dobrze zoptymalizowany pakiet pochodzący w całości od jednego programisty umiący wykorzystać nowoczesny sprzęt (łącznie z dekodowaniem sprzętowym na kartach nvidii).

Zawiera własny splitter jak i kodeki audio i video rozpoznające większość formatów jakie można spotkać na co dzień.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

piotreek: dzięki, komunikat już nie wyskakuje ;)

 

maggreg: próbowałem te kodeki z tego linku, ale jak je zainstalowałem to filmy wolniej chodziły. Dokładniej chodzi o film w jakości HD, podczas przesuwania to obraz nie nadążał za obrazem, obraz przycinał się itd...

K-Lite Codec Pack x64 mi póki co w zupełności wystarcza ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko dodam:

 

maggreg: próbowałem te kodeki z tego linku, ale jak je zainstalowałem to filmy wolniej chodziły. Dokładniej chodzi o film w jakości HD, podczas przesuwania to obraz nie nadążał za obrazem, obraz przycinał się itd...

K-Lite Codec Pack x64 mi póki co w zupełności wystarcza

 

K-Lite x64, o ile nie zmieniano parametrów instalacji, automatycznie montuje serię LAV podaną przez maggreg, ustawiając też dekoder + splitter LAV jako domyślny dla wybranych formatów.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...