Skocz do zawartości

Signature startuprepairoffline


Bor3wicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj mój komputer chodził cały dzień dobrze, po następnym uruchomieniu system nie chciał się włączyć, oraz po sprawdzeniu błędu wyskoczył taki komunikat:

 

Problem signature:

Problem Event Name: StartupRepairOffline

Problem Signature 01: 6.1.7600.16385

Problem Signature 02: 6.1.7600.16385

Problem Signature 03: unknown

Problem Signature 04: 21200972

Problem Signature 05: AutoFailover

Problem Signature 06: 6

Problem Signature 07: NoRootCause

OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Locale ID: 1033

 

Tryb awaryjny nie działa, również nie mogę zrobić reinstalacji. Po przeczytaniu forum, ściągnąłem program do diagnostyki OTL i starałem się robić wszystko według podanych instrukcji instrukcji. Posiadam Windowsa 7 32 bit Ultimate. Plik z logiem:

 

EDIT: hmmm dziwne, problem jakby sam się naprawił, OTL naprawił ten błąd ? Po ponownych uruchomieniu komputera system działa bez zarzuty, więc problem (chyba) rozwiązany....

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
i starałem się robić wszystko według podanych instrukcji

 

Chyba nie do końca bo zabrakło loga extras z OTL. Podczas skanu opcja Rejestr - skan dodatkowy" ma być ustawiona na "Użyj filtrowania". W logu podstawowym nic wielkiego nie ma poza nieznanym strumieniem na folderze Windows i to pójdzie na usuwanie.

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand] --  -- (VGPU)
@Alternate Data Stream - 24 bytes -> C:\Windows:740CF51F503F17B0
 
:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL. Przypominam o logu ekstras.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
gdzie znajdę log ekstras ?

 

Log Extras jest tworzony w tym samym miejscu co log główny, ale tylko pod warunkiem, że opcja "Rejestr - skan dodatkowy" została ustawiona na "Użyj filtrowania". Ale podajesz log z OTLPE a nie log z OTL spod uruchomionego systemu. OTLPE nie tworzy logów tożsamych z logami z OTL spod Windows, Extras jest uboższy, m.in. w ogóle nie zostaną wyciągnięte błędy z Dziennika zdarzeń, gdyż w środowisku zewnętrznym nie działają usługi niezbędne do wyekstraktowania tych informacji.

 

Co do samej operacji ze skryptem OTL, oba tu podane logi nie wykazują by cokolwiek się wykonało, ale to ma nikłe znaczenie. To rzeczy poboczne i nie powinny mieć związku z problemem głównym.

 

 

Niestety ten błąd o którym pisałem wyżej znowu się przytrafił... Zmieniłem płytę główną i procesor.

 

Wymiana płyty głównej i procesora nastąpiła przed czy po pierwszym wystąpieniu problemów? Jeśli przed, to być może jest wymagane przeinstalowanie całego systemu, by zostały załadowane sterowniki zgodne z nowym sprzętem.

 

 

Tryb awaryjny nie działa, również nie mogę zrobić reinstalacji.

 

O jakiej "reinstalacji" mowa?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...