Skocz do zawartości

Nie moge uruchomić Menadzera zadań


atasuke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem uruchomić menadżera zadań a tu zonk.

Żaden skrót klawiaturowy (ctrl+shift+esc) nie działa.Gdy daje prawym na pasek zadań i wybieram opcje (MZ) wyskakuje taka informacja:

 

Zrobiłem logi w OTL:

OTL:

 

Extras:

 

 

Jeżeli chodzi o Gmer dodam jak skończy działanie.

 

Wczoraj system działał normalnie jedyne co robiłem co mogło by wpłynąć na złe działanie systemu to aktualizacja VirtualBoxa do nowszej wersji ale nie wiem czy to może mieć związek.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pierwsze co się kojarzy z takim błędem braku pliku taskmgr.exe, podczas gdy plik taskmgr.exe jest na dysku (to wnioskuję po Twojej reakcji), to proces debugujący dla menedżera. I to tu mamy, resztówka po skasowanym Process Explorer jako "nakładka" na menedżer:

 

O27 - HKLM IFEO\taskmgr.exe: Debugger - "C:\USERS\MACIEJ\DESKTOP\PROCEXP.EXE" File not found

 

Uruchom regedit i machnij klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\taskmgr.exe

 

 

PS. I jeszcze po infekcji Brontok martwy wpis startowy:

 

O4 - HKU\S-1-5-21-2573467481-1186772834-2409750574-1000..\Run: [Tok-Cirrhatus]  File not found

 

Zadziałasz w kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

 

A log z GMER nie uważam za konieczny.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Bawiłem się możliwościami process explorera a później go usunąłem z pulpitu i pojawił się problem.

Co do brontoka pewnie przylazł na którymś z pendrivów. Ale antywirus zareagował patrzyłem w raportach :

 

 

wykryto Robak W32/Brontok.O.worm 2011-12-14 20:09:36 Usunięty. Lokalizacja: C:\Users\Maciej\AppData\Local\inetinfo.exe

 

wykryto Robak W32/Brontok.O.worm 2011-12-14 20:09:36 Usunięty. Lokalizacja: C:\Users\Maciej\AppData\Local\services.exe

 

wykryto Robak W32/Brontok.O.worm 2011-12-14 20:09:36 Usunięty. Lokalizacja: C:\Users\Maciej\AppData\Local\csrss.exe

 

wykryto Robak W32/Brontok.O.worm 2011-12-14 20:09:36 Usunięty. Lokalizacja: C:\Users\Maciej\AppData\Local\svchost.exe

 

wykryto Robak W32/Brontok.O.worm 2011-12-14 20:09:36 Usunięty. Lokalizacja: C:\Users\Maciej\AppData\Local\br6129on.exe

 

wykryto Robak W32/Brontok.O.worm 2011-12-14 20:09:36 Usunięty. Lokalizacja: C:\Users\Maciej\AppData\Local\lsass.exe

 

wykryto Robak W32/Brontok.O.worm 2011-12-14 20:09:36 Usunięty. Lokalizacja: C:\Users\Maciej\AppData\Local\smss.exe

 

 

 

i myślałem że wszystko usunął ale jednak. W sumie chyba wpis z rejestru nie groźny bo nie miał do czego się odwołać.

Temat można zamknąć dziękuje za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...