Skocz do zawartości

Odzyskiwanie Windows 7 na laptopie


McKrecio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Zostałem poproszony o pomoc przy laptopie, ale nie daje rady, więc proszę Was.

Laptop:

Toshiba Ellite C650 PSC08E

Windows 7

Dysk twardy HDD2H83 MK3265GSX

 

Był problem z systemem (nie wiem dokładnie co sie działo) Próbowano z płyty odpalić przywracanie systemu, ale teraz juz zupełnie nie uruchamia sie w zaden sposób. Przy włączaniu "Brak BOOTMGR"

Wszelkie narzędzia przywracania systemu nie działają. Podczas instalacji pod koniec rozpakowywania wyskakują błedy:

0x80070570

0x80070015

Wiem już, ze prawdopodobnie źle jest wypalona płyta instalacyjna (nagrywana samemu, tylko klucz wykupiony, czy tam dostali przy zakupie laptopa).

-Dysk C nie sformatował sie do konca, nie udalo sie utworzyc systemow plikow.

Pytanie jest takie:

-Czy istnieje teraz mozliwość przywrócenia systemu z ukrytej partycji (recovery disk)? Jak to zrobić?

-Co tu robić, zeby udało sie zainstalowac W7? Z tej samej plytki byl wczesniej na innych komputerach instalowany.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
-Czy istnieje teraz mozliwość przywrócenia systemu z ukrytej partycji (recovery disk)? Jak to zrobić?

 

W ogóle nie wiadomo jaka jest aktualna zawartość dysku, ile partycji z jakim statusem oraz jaka jest ich zawartość. W pierwszej kolejności przedstaw te dane. Na tej podstawie będzie można określić czy na dysku jeszcze istnieje system "Recovery".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Są 2 widoczne partycje: C: system, D: Podstawowy.

Dysku C nie udało się do końca sformatować: jest już pusty, ale nie "działający" nie ma formatu plików(?).

W narzędziach odzyskiwania (po odpaleniu systemu z płyty) nie widać teraz, ani przed formatowaniem żadnego systemu.

DOS znajduje 3 partycje: C: D: i X: od niej zaczyna. Na partycji Boot(X:) mam takie rzeczy:

setup.exe

Program Files

sources

Users

Windows

 

Po wpisaniu 'C:' jak i 'cd.. C:\' - komunikat "urządzenie nie jest gotowe"

 

Po odpaleniu setup.exe z dysku X przechodze do normalnej instalacji windowsa, ktora się konczy jak i bezpośrednio z płyty: na wyborze dysku.

 

W sumie to wszystko tez widze w windowsowych okienkach, gdy moge załadować sterowniki (podczas wyboru dysku do instalacji).

Gdy wybieram obie partycje (C i D) dostaje komunikat: "Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Dysk moze wkrótce ulec awarii. Jesli sa dostepne inne dyski twarde, zainstaluj system Windows w innej lokalizacji." Czy moze to być wina sterowników, czy dysk całkowicie padł? Jeszcze dzien wcześniej instalacja przechdziła przez ten punkt, tylko wywalało ją pod koniec rozpakowywania. Próbowałem znaleść sterowniki, ale to, co znalazłem na stronie Toshiby to tylko program do analizowania.

http://eu.computers.....jsp?service=EU

 

Nie mozna sformatowac wybranej partycji: blad 0x80070057 - przy formatowaniu C

Przed formatowaniem 3 na 4 próby przechodziło przez wybór dysku.

Komenda CHKDSK C: nic nie udalo sie wskórać: "Nie można otworzyć woluminu do bezpośredniego dostępu"

Komenda CHKDSK D: Typ systemu plików to UDF

Deskryptor mapy bitowej miejsca w bloku - jest uszkodzony lub nie mozna go odczytać

Wolumin Windows 7 ma format UDF w wersji 1.02.

 

 

Przepraszam, za powtarzanie się.

Odnośnik do komentarza

Nie podałeś jaka jest zawartość D, bo w obliczu listy to tylko tu ewentualnie jest coś od Recovery. C częściowo sformatowana, a X poza zainteresowaniem:

 

Na partycji Boot(X:) mam takie rzeczy:

setup.exe

Program Files

sources

Users

Windows

 

To jest płyta instalacyjna Windows 7.

 

 

Gdy wybieram obie partycje (C i D) dostaje komunikat: "Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Dysk moze wkrótce ulec awarii. Jesli sa dostepne inne dyski twarde, zainstaluj system Windows w innej lokalizacji."

 

I może to należy odebrać dosłownie (a tłumaczyć to może wydarzenia z padem systemu + niemożnością instalacji z DVD). Wykonaj skan dysku + SMART za pomocą narzędzia MHDD.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...