Skocz do zawartości

Reset komputera po wczytaniu ekranu windowsa - mruga BSODem


ayla

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Postanowiłam, że z dwóch zwłok zrobię jeden działający zestaw i wszystko pięknie, tylko po uruchomieniu komputera i wczytaniu ekranu windy (xp) mruga BSODem i się resetuje, próba odpalenia w trybie awaryjnym skutkuje tym samym.

 

Do płyty Soltek nVidia nForce 2 MCP z Athlonem 1700+ wmontowałam trzy kości ramu po 512 ze starego komputera (każda z innej parafii, a jedna to w ogóle nic mi nazwa nie mówi) i dwa stare dyski, oba WD (160 i 250 GB), plus starą kartę graficzną i sieciową. Dyski są wykrywane poprawnie, ten z systemem jako PM, ten drugi jako PS, dvd jako SM i flopka jako flopka.

 

Oczywiście po włączeniu kompa pojawił się komunikat

CMOS checksum error - defaults loaded

CPU has been changed or overclock fail. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit.

 

Weszłam do BIOSu, zapisałam i komp ruszył, pokazał ekran powitalny windy, mrugnął BSODem i się zresetował.

 

I co teraz?

Oczywiście w tej sytuacji nie ma jak zrobić raportów, chyba, że znacie cudowny sposób zrobienia tychże za pomocą podłączonego laptopa...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tamta płyta była na chipsecie VIA VT8235 pod AMD Athlon 1,25 GHz.

 

Z tym systemem to problem, bo tam dane ważne są, a toto z tych, co dopiero będą robić backupy ;)

Ale! Spróbuję uruchomić go z tym dyskiem co tam był, a nuż poleci. I wtedy będzie trochę zabawy, ale jakoś się to pokopiuje.

 

Edit: No i bum! I działa, czyli jest tak jak mówiłeś (albo podobnie). Na początku przemknęło mi przez myśl, że to może być z tym związane, że to inny dysk, ale kiedyś robiłam podobną podmiankę i ruszyło bez problemu. Teraz już będę pamiętać, że nie zawsze musi tak być... teraz została zabawa z przeniesieniem danych, ale to już pikuś będzie...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...