Skocz do zawartości

Komputer nie loguje się do systemu - czarny ekran


kiS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem otóż jestem chwilowo w posiadaniu netbooka z win 7 starter, którego nie mogę włączyć tzn po naciśnięciu przyciska power dochodzi do moment kiedy jest ten pasek windowsa po którym powinien się zalogować do system no ale tak nie jest. Po tym przewijaniu sie paska ekran staje się czarny. Po wyjęciu i ponownym włożeniu baterii spróbowałem włączyć kolejny raz to wtedy wyskoczył komunikat Launch Startup Repair (recommended), no i po tym system próbuje naprawić ten problem no ale po paru minutach wyskakuje komunikat kolejny Startup repair cannot repair this computer automatically.

 

PS Netbook jest ze stanów czyli win jest po angielsku . A i przepraszam jeśli napisałem w złym dziale.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na podstawie tego opisu nie można wywnioskować usterki. Jest tylko wiadome, że system przechodzi pasek (w tym momencie m.in. następuje ładowanie sterowników) i następuje ciemność. Taki efekt może mieć różne podłoże: wirusy, sterowniki grafiki czy brak uprawnień startujących kluczowych usług.

 

Na pendrive podstaw narzędzie FRST, następnie wymuś "Launch Startup Repair (recommended)", doczekaj aż narzędzie zakumunikuje, że nici z interesu, ale zamiast doprowadzić do restartu, wejdź do menu zaawansowanego z opcjami, uruchom "Wiersz polecenia", w nim narzędzie FRST zgodnie z opisem. Przedstaw log wynikowy.

Odnośnik do komentarza

Nic określonego się nie nasuwa z tego zestawienia. Najbardziej obstawiałabym Symantec (przestarzały) jako przeszkodę dla prawidłowego logowania. Można próbnie zdeaktywować jego usługi i wpis startowy przez skrypt puszczony via FRST, i zobaczymy czy będą rezultaty.

 

Na pendrive obok narzędzia FRST stwórz plik tekstowy fixlist.txt o następującej zawartości:

 

DisableService: ccEvtMgr
DisableService: ccSetMgr
DisableService: LiveUpdate
DisableService: SmcService
DisableService: SNAC
DisableService: "Symantec AntiVirus"
DisableService: COH_Mon
DisableService: eeCtrl
DisableService: EraserUtilDrv11120
DisableService: EraserUtilRebootDrv
DisableService: NAVENG
DisableService: NAVEX15
DisableService: SPBBCDrv
DisableService: SRTSP
DisableService: SRTSPL
DisableService: SRTSPX
DisableService: SymEvent
DisableService: SYMREDRV
DisableService: SYMTDI
DisableService: Teefer2
DisableService: WPS
DisableService: WpsHelper
HKLM\...\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe" [115560 2009-02-12] (Symantec Corporation)

 

Wchodzisz do "Wiersza polecenia", uruchamiasz FRST i klik w Fix. Na pendrive powstanie log, który zaprezentujesz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tekst "applaying update operation" sugeruje, że wykonuje się aktualizacja Windows. Zapomniałam zapytać (nigdzie nie widzę tej informacji): czarny ekran jest również przy próbie wejścia w Tryb awaryjny?

 

Nie pomogło wyłączenie usług Symantec, to może zaprezentuj kompletny rejestr do wglądu. Przekopiuj na pendrive katalog C:\Windows\system32\config oraz plik C:\Users\Konto\NTUSER.DAT. Wszystko zapakuj do ZIP, shostuj gdzieś i prześlij na PW do analizy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hmm może to być dziwne i śmieszne :) przynajmniej jak dla mnie no ale .. więc tak przed chwilą próbowałem włączyć komputer no i oczywiście próba zakończyła się czarnym ekranem , wiec wyłączyłem go i podczas odkładania go na biurko niechcący wysunąłem baterię no to go włożyłem na swoje miejsce i chciałem sprawdzić czy dobrze to zrobiłem to odpaliłem ponownie kompa i co widzę .. że normalnie zalogował się tzn brak czarnego ekranu tylko normalnie działa tak jak powinno :) Tak więc chyba problem rozwiązany chyba że to nie jest rozwiązanie i za moment znowu się pojawi ten sam problem. No ale w każdym razie dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Symantec jest teraz wyłączony, usuń go do końca i tak nieco sfatygowany.

 

 

wiec wyłączyłem go i podczas odkładania go na biurko niechcący wysunąłem baterię no to go włożyłem na swoje miejsce i chciałem sprawdzić czy dobrze to zrobiłem to odpaliłem ponownie kompa i co widzę .. że normalnie zalogował się tzn brak czarnego ekranu tylko normalnie działa tak jak powinno

 

Czy ja dobrze tu czytam, że ruszenie baterii "wspomogło" usunięcie czarnego ekranu? Jeśli nie ma tu żadnych przekłamań opisowych (choć bateria była wg opisu i wcześniej wyciągana), to może to jest problem czysto sprzętowy?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Czy ja dobrze tu czytam, że ruszenie baterii "wspomogło" usunięcie czarnego ekranu? Jeśli nie ma tu żadnych przekłamań opisowych (choć bateria była wg opisu i wcześniej wyciągana), to może to jest problem czysto sprzętowy?

 

Kilka miesiecy temu miałem te same objawy. Najpierw system ładował sie z oporami, mielił na ekranie Zapraszamy. Potem już nie dochodził do Zapraszamy, tylko zatrzymywał na ekranie Trwa ładowanie systemu Windows a potem pyk i widze ciemność. Pomagało wyjęcie baterii. Ale problem nie ustępował. Odinstalowałem antywirusa. Nic. Zrobiłem log wydajnościowy. Fatalny rezultat. Sekcja wydajności wskazywała na problemy z USB i nakazywała aktualizacje biosu. Jedyne urządzenie, które było podłaczone do lapka to modem. Wcześniej nie było żadnych problemów.

Po aktualizacji biosu spokój.

Odnośnik do komentarza

Czy ja dobrze tu czytam, że ruszenie baterii "wspomogło" usunięcie czarnego ekranu? Jeśli nie ma tu żadnych przekłamań opisowych (choć bateria była wg opisu i wcześniej wyciągana), to może to jest problem czysto sprzętowy?

 

W opisie nie ma żadnych przekłamań napisałem wszystko tak jak było. Wcześniej owszem wyciągałem i wkładałem baterie ale to nic nie dało pózniej po operacji którą mi kazałaś zrobić nie logował się do systemu do momenty kiedy została wysunięta przez przypadek bateria.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...