Skocz do zawartości

BSOD W7 tylko podczas pierwszego rozruchu: 3B,19,1A


cubasaozora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum.

 

Dwa tygodnie temu złożyłem komputer w którym występują tylko i wylącznie podczas pierwszego włączenia opisane niżej BSOD:

3b

19

1A

na początku pojawiał się też: 0X0000000A

 

...po restarcie komputer odpala się prawidłowo. Bardzo rzadko, ale spotykam się z 3-5 sekundowym zamrożeniem, podczas normalnej pracy.

 

-Sprawdziłem od deski do deski kwestie które podpowiadały pliki zrzutu - NIC

-Zweryfikowałem wszystkie sterowniki narzędziem wbudowanym w system (niekompatybilny był tylko od emulacji napędu "daemona" więc został odinstalowany)

-Napięcia są ok

-Dysk też jest ok "tune hd" (po za tym system był instalowany dwukrotnie na dwóch różnych dyskach)

-BIOS najnowszy

-Napięcie DDR ustawione jak zalecił producent 1,65V przy czym dodam że nie podnosiłem wyżej, gdyż wiem z czym to się wiąże. (zalecenia INTEL i ASUS)

 

Pamięć zweryfikowana memtestem, każda kość z osobna jest w porządku. Przy czym po włożeniu dwóch pamięci naraz memtest pokazuje ok 33 błędów we wszystkich konfiguracjach (single-channel jak i dual-channel) A1-A2, A1-B1, A2-B2.

Zauważyłem też bardzo dziwną rzecz. Po włożeniu tylko jednej kości w kanał 2 (slot B1,B2), Memtest pokazuje mi czasy 6-6-6-20, przy czym oryginalnie płyta w biosie ma ustawione 9-9-9-20. Na kanale 1 memtest pokazuje wszystko dobrze (9-9-9-20). W systemie też jest widoczne 9-9-9-20.

 

 

Przeszukałem google i nic nie znalazłem. Może ktoś ma jakiś pomysł. Dzisiaj jeszcze będę testował inny zasilacz, żeby wyeliminować kolejną rzecz.... :confused:

 

Intel Core i5 2500K

Asus P8H67-V R3.0

OCZ DDR3 Dual Channel 2048MB 1333MHz CL9.0 BOX Gold Edition Low Voltage

WINDOWS 7 64BIT SP1

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zupelnie nie rozumiem tego ;

3b

19

1A

Czy to oznacza koncowke bledu za zerami ??

Bledy losowe w wielu przypadkach powoduje RAM. Piszesz, ze jeden slot dziala nie prawidlowo wg Twojego testu.

Pamięć zweryfikowana memtestem, każda kość z osobna jest w porządku
testowana w kazdym slocie osobno i kazda kosc???

O czym zatem dyskutowac plyta do wymiany lub calkowite ignorowanie tego slotu ktory nie dziala i nie obsadzanie koscmi pamieci.

Napięcie DDR ustawione jak zalecił producent 1,65V przy czym dodam że nie podnosiłem wyżej, gdyż wiem z czym to się wiąże. (zalecenia INTEL i ASUS)

Bardzo pieknie, ale wklej zakladke Memory i SPD z CPU-Z + log sprzetowy jak wymagaja zasady dzialu.

Przyczyn BSOD-a moze byc wiele np. taka http://support.microsoft.com/kb/979444 , ale to tylko gdybanie przy nie sprawnym RAM-ie jako takim (slot). Jak uporasz sie z tym problemem i dalej beda BSOD-y to mozna szukac dalej.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za chęć pomocy.

Logów nie wklejałem gdyż przeanalizowałem je bardzo skrupulatnie i wszystko w logach było ok.

Przyszłościowo wypadało by, abym opisał rozwiązanie problemu sypania opisanych wyżej błędów, przez memtest przy konfiguracji dwóch pamięci.

Problemem był zasilacz ....choć wystarczający 450Watt, napięcia też były ok w programach diagnostycznych, ale po podłączeniu innego wszystkie problemy zniknęły. (tak coś czułem)

MarekB czy mógłbyś mi coś polecić z Agito do 270zł tylko nie OCZ?

 

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza

Pamięć zweryfikowana memtestem, każda kość z osobna jest w porządku. Przy czym po włożeniu dwóch pamięci naraz memtest pokazuje ok 33 błędów we wszystkich konfiguracjach (single-channel jak i dual-channel) A1-A2, A1-B1, A2-B2.

Zauważyłem też bardzo dziwną rzecz. Po włożeniu tylko jednej kości w kanał 2 (slot B1,B2), Memtest pokazuje mi czasy 6-6-6-20, przy czym oryginalnie płyta w biosie ma ustawione 9-9-9-20. Na kanale 1 memtest pokazuje wszystko dobrze (9-9-9-20). W systemie też jest widoczne 9-9-9-20.

Zaraz tam płyta!! zmienić pamięci być może sie gryzą. Do tego aktualizacja BIOS-u mocno wskazana.

Wsadź no w ten wadliwy slot jedną kość i zobacz w BIOS-ie jak ustawia timingi. Ewentualnie wymuś mu ręcznie poprawne i zobacz co się bedzie działo.

Nie zauważyłem że juz oK ;)

Odnośnik do komentarza

A cóż to za low voltage gdzie zalecane napięcie jest 1.65V :lol: O ile mi wiadomo to te moduły wymagają zasilania 1.5V . A tak poza tym to przecież OCZ, zaliczają same wpadki, z ramami jak zwykle, z SSD to już też jak zwykle, na stałe dochodzą zasilacze.

Z zasialczy XFX ale do 270 to zostaje "Corsarz" CX500V2

 

Errata

jeśli to są małe moduły to zasilanie powinno być 1.35V o ile to jest właśnie LOW VOLTAGE. Ale wszystko powinno być zapisane w spd, które sam możesz sobie oglądnąć. Ty zdaje się masz zwykłe Gold Edition.

Odnośnik do komentarza

Taaa faktycznie masz rację to są te moduły, patrzyłem nie na te dane, ale jest jedno ale, pamiętam taka tabelę referencyjną intela, wynikało z niej, że dla pamięci 1333MHz V default (zalecane) było coś około 1.45V do 1.6V po OC, zaś 1.65V tyczyło pamięci 1600MHz i wyżej, tak więc wg nomenklatury intela 1,65V nie jest low voltage dla pamięci o taktowaniu 1333MHz.

To tak na marginesie luźne dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...