Skocz do zawartości

Start systemu opóźnienie w uruchamianiu usług


piotreek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Komputer z Windowsem XP, problem wygląda następująco. System się ładuje, pojawia się pulpit, ładuje się avast i stoi około 1-2 minut. Następnie coś rusza i ładuje się dalej zapora systemu windows, HP monitor od drukarki etc.

W trakcie tego przestoju nie można np. otworzyć Mój Komputer (właściwości) czy mojego komputera. Firefox się otwiera i można przeglądać strony (sieć działa).

Wirusy wykluczam bo system był oczyszczany 2 dni temu przez naszą ekipę ;).

Osobiście podejrzewam że problemem są sterowniki od HP. Załączam analizę boot loga.

Mam czas do wtorku ;) żeby to rozwiązać potem muszę oddać kompa znajomemu mam nadzieje że coś wymyślimy ;)

 

Edit.

Załączam system log windowsa. Wyraźnie widać po alercie o TCP/IP jest 2 minutowy przestój.

boot.txt

system_log.txt

post-3168-0-66127600-1323027294_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ctfmon.exe klik

jqs.exe klik - BTW, możesz deaktywować także ikonę java w tray'u, a na zakładce Upadate wyłączyć automatyczne aktualizacje. I oczywiście pilnować ich samemu. W tym przypadku w msconfig trzeba wyłączyć też wpis jusched.exe.

Podobnie acrobat reader.

 

Generalnie spróbuj metodą "czystego rozruchu" wyeliminować problematyczne procesy, włączając je po kolei... Na pewno Avast nieco ściemnia, więc od tego powinieneś zacząć.

 

Do przejrzenia artykuły:

136[/snapback] Optymalizacja usług w Windows XP

156[/snapback] Optymalizacja i odchudzanie Windows XP

234[/snapback] Zabezpieczenia: Robaczywe ataki / Posłaniec

Odnośnik do komentarza

Dobra pobawię się autorun-sem ;)) Sterowników od HP wywalić nie mogę ;) update ich pomógł o tyle że usługa się nie wiesza co działo się poprzednio.

 

@Edit Wyłączyłem

HP Software Update	hpwuSchd Application	Hewlett-Packard	c:\program files\hewlett-packard\hp software update\hpwuschd2.exe
hpqSRMon	HpqSRmon	Hewlett-Packard	c:\program files\hp\digital imaging\bin\hpqsrmon.exe

Sony Ericsson PC Suite	Application Launcher	Sony Ericsson Mobile Communications AB	c:\program files\sony ericsson\mobile2\application launcher\application launcher.exe

I śmiga :cheer:

 

@Koledzy i koleżanki ;) macie jakiś pomysł jak zaszczepić system ala spyware blaster?? (bo to na pewno zapodam). Znajomy się zna na kompach jak ja na fryzjerstwie ;) i chce maksymalnie kompa zabezpieczyć pasywnie.

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...