Skocz do zawartości

Zbędny skrót w Panelu sterowania


krzych20

Rekomendowane odpowiedzi

Jak usunąć zbędny skrót pozostały po odinstalowaniu programu. Instalowałem 2 dni temu program jDownloader 0.9581 i podczas instalacji instalowała się java. Program nie zainstalował się poprawnie natomiast Java tak. Postanowiłem ją usunąć poprzez "Odinstaluj lub zmień program" z panelu sterowania i się nie udało. Wpis pozostawał tak jak i folder w Program Files. Uciekłem się do najgłupszej metody i usunąłem ręcznie folder javy, a wpis w "Odinstaluj lub zmień program" programem "Windows install clean up". Pozostał nieszczęsny skrót tak ja na załączonym screen'ie. Przeglądałem różne tematy i szukałem plików z rozszerzeniem *.cpl, oraz w rejestrze też przeglądałem ten klucz ale nie wiem co pasuje do javy (co usunąć). Niby pliki z tym rozszerzeniem odpowiadają za wyświetlanie w Panelu sterowania skrótów. Znacie jakiś sposób na ten skrót ?

post-2-0-66873000-1322918636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Przeglądałem różne tematy i szukałem plików z rozszerzeniem *.cpl, oraz w rejestrze też przeglądałem ten klucz ale nie wiem co pasuje do javy (co usunąć).

 

Na Windows 7 aplet Java nie jest instalowany przez plik CPL, a przynajmniej nie na najnowszej z dostępnych Java linii 6. Rozszerzenie jest rozpisane za pomocą NameSpace w rejestrze.

 

Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator i wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

 

Wśród {klas} tam zlokalizowanych wyszukaj tę, która ma opis "Java", z prawokliku skasuj. U mnie jest to klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\{4299124F-F2C3-41b4-9C73-9236B2AD0E8F}

 

Po skasowaniu klucza rejestru wystarczy ponownie otworzyć Panel sterowania, rozszerzenie nie powinno być obecne.

 

 

Uciekłem się do najgłupszej metody i usunąłem ręcznie folder javy, a wpis w "Odinstaluj lub zmień program" programem "Windows install clean up".

 

Na przyszłość: aplikacja została usunięta przez MS ze względu na skutki uboczne. Nowoczesnym odpowiednikiem dla Windows Installer CleanUp pod najnowsze platformy jest Program Install and Uninstall troubleshooter.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...