Skocz do zawartości

Utracony dostęp do plików pomocy


taddek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Windows 7 Home Premium 64-bit SP1. Utraciłem dostęp do plików pomocy programów, usługi "Pomoc i obsługa techniczna" w menu Start oraz opcjach okien aplikacji systemowych. Klikanie menu "Pomoc" bez reakcji. Tylko w przypadku WMP informacja zwrotna - błąd podczas konfigurowania pomocy i Windows Defender - klasa niezarejestrowana kod 0x80040154. Okoliczności i czas awarii nie są mi znane. System czysty, działa poprawnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Utraciłem dostęp do plików pomocy programów, usługi "Pomoc i obsługa techniczna" w menu Start oraz opcjach okien aplikacji systemowych. Klikanie menu "Pomoc" bez reakcji.

 

1. Sprawdź poprawność plików systemowych. Uruchom komendę sfc /scannow, przefiltruj CBS.LOG do wystąpień znaczników [sR], zaprezentuj końcowy raport: KLIK.

 

2. Dostarcz pełne dzienniki zdarzeń do analizy: KLIK

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Istotnie, w naprawianych plikach były m.in. uszkodzone pliki pomocy:

 

2011-12-01 16:37:17, Info   CSI	000002e1 [sR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:28{14}]"\??\C:\Windows"\[l:12{6}]"hh.exe" from store

2011-12-01 16:37:17, Info CSI 000002e3 [sR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:28{14}]"\??\C:\Windows"\[l:24{12}]"HelpPane.exe" from store

 

Ze względu na ujawnienie grupy uszkodzonych plików, na wszelki wypadek wykonaj sobie jeszcze sprawdzanie błędów na dysku.

 

Temat rozwiązany, zamykam.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...