Skocz do zawartości

Nadmiar po aktualizacjach - zbędne procesy, usługi, programy (obciążony start)


SoundWave

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zainstalowałem 2 dnie temu XP z SP3 i włączyłem aktualizację Windows Update. Niestety zbyt optymistycznie podszedłem do tego tematu, ponieważ instalowałem absolutnie wszystkie łatki jak leci, łącznie z tymi opcjonalnymi. Efekt jest taki, że komputer wolniej się uruchamia, mam pełno nowych procesów po starcie a tylko 1GB RAMu, dlatego prosiłbym o pomoc w zrobieniu porządków na dysku bo kolejne stawianie systemu, aktualizacje i wgrywanie oprogramowania mnie przeraża.

 

1. Czy potrzebne są wszystkie .NET Framework? Utworzyło mi to dodatkowe konto z ograniczeniami chronione hasłem o nazwie ASP.NET Machine A... przez co przy uruchamianiu wyskakuje mi ekran wyboru kont tylko z moim kontem administratora i muszę na nie kliknąć, żeby załadował się pulpit. Można jakoś wróci do starego schematu, czyli żeby od razu ładował moje konto?

Doinstalowały mi się również jakieś inne zbędne programy typu Windows Search 4.0? Co mógłbym usunąć co nie jest potrzebne dla zwykłego użytkownika?

 

2. Pamiętam, że czytałem na forum temat, w którym Picasso "czyściła" dysk twardy ze zbędnych rzeczy. Mógłbym prosić o podobne porady bo wprawdzie katalogi z tamtego tematu mogę znaleźć podobne i u mnie ale potem jest zabawa jeszcze w rejestrze a tego bez nadzoru wolałbym nie robić. :D

 

3. No i jeszcze te nieszczęsne procesy, których w Menedżerze zadań mam teraz multum a RAMu tylko 1GB. Chciałbym się dowiedzieć co można wyłączyć. Sam nawet w akcie desperacji w Bootvis zacząłem grzebać. :/

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.28

Windows XP Service Pack 3 x86

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

COMODO Internet Security

Antivirus up to date!

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Malwarebytes' Anti-Malware

CCleaner

Java™ 7 Update 1

Adobe Flash Player 11.1.102.55

Adobe Reader X (10.1.1)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Comodo Firewall cmdagent.exe

Comodo Firewall cfp.exe

``````````End of Log````````````

 

 

 

OTL.Txt

Extras.Txt

AutoRuns2.txt

bootlogXP.txt

 

 

bootlogxpbmp.th.png Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Comodo Firewall (cmdagent.exe) nieco Ci ściemnia.

Windows Search 4.0 możesz, zdaje się, odinstalować poprzez dodaj/usuń programy, to usunie też kilka uaktualnień.

ctfmon.exe klik

 

Do przejrzenia artykuły.

136[/snapback] Optymalizacja usług w Windows XP

156[/snapback] Optymalizacja i odchudzanie Windows XP

234[/snapback] Zabezpieczenia: Robaczywe ataki / Posłaniec

Odnośnik do komentarza

Comodo Firewall (cmdagent.exe) nieco Ci ściemnia.

Windows Search 4.0 możesz, zdaje się, odinstalować poprzez dodaj/usuń programy, to usunie też kilka uaktualnień.

ctfmon.exe klik

 

To może napiszę co udało mi się do tej pory zrobić, może komuś się przyda w przyszłości.

 

a) Windows Search 4.0 odinstalowałem z Trybu awaryjnego,

b.) ctfmon wyłączyłem,

c) znalazłem w jednym z podanych artykułów sposób na to logowanie bez ekranu wyboru konta (problem w związku z .NET Framework 1.1 - dodatkowe konto ASP.NET)

d) wyłączyłem parę procesów w zakładce Logon w programie Autoruns,

e) przeczyściłem dysk CCleaner i TFC - Temp Cleaner,

f) zdefragmentowałem wszystkie partycje w trybie normalnym oraz boot time Puran Defrag Free Edition,

g) wykasowałem całą zawartość z C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download,

 

Efekty jak na razie są obiecujące ale wczytam się jeszcze dokładniej w przytoczone artykuły Picasso.

 

1) Na chwilę obecną pozostaje aktualne pytanie o konieczność posiadania wszystkich .NET Framework? Nie wystarczy samo .NET Framewok 3.5 z SP 1?

 

2) Mam sporo chyba zbędnych??? procesów od Realtek, nie wiem czy jest konieczność ich ładowania przy stracie i działania, m.in.

- RTHDCPL.exe - Realtek HD Audio Control Panel,

- SkyTel.exe - Realtek Voice Manager,

- Alcmtr.exe - Realtek Azalia Audio - Event Monitor,

- AzMixerSel.exe - Azalia Mixer Selector,

- szczególnie dziwny jest proces RtkBtMnt.exe (COMODO w Defense+ wiąże go z procesem RTHDCPL.exe) ścieżka do niego prowadzi do katalogu z tymczasowymi

(C:\Documents and Settings\iku\Ustawienia lokalne\Temp) to jest normalne, że w tym miejscu się uruchamia za każdym razem?

Może jakieś wskazówki do tego zagadnienia, co potrzebne, co zbyteczne?

Odnośnik do komentarza

Podaj producenta i model płyty głównej. Domyślam się, że masz zintegrowaną kartę dźwiękową. Możesz sobie pomóc jakimś programem wskazanym z dziale sprzętowym https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/ np. HWiNFO32. Możesz pobrać wersję portable (bezinstalacyjną), wypakować, uruchomić...

Odnośnie procesów Realtec'a, mogą być ze sobą powiązane. Wyłączenie jednego może spowodować niestabilność działania, w skrajnym przypadku brak dźwięku.

RtkBtMnt.exe przypisywany jest do softu Realtek HD Audio Data Rerouter (nigdy nie miałem z nim styczności), który ponoć można odinstalować. Nie widzę go jednak w logu extras.

Alcmtr.exe jest/był traktowany jest jako spyware (przynajmniej dla Realtek'a AC97), ponoć można to wyłączyć. Z tego co pamiętam bywały przypadki, że wyłączenie tego powodowało pad dźwięku. To trzeba samemu przetestować.

 

.NET FRAMEWORK

Proponuję przejrzeć lekturkę forum. pamiętam, że m.in. mycha69 z tym walczyła.

http://www.google.pl/search?client=opera&rls=en&q=site:fixitpc.pl&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#sclient=psy-ab&hl=pl&client=opera&hs=XvF&rls=en&channel=suggest&source=hp&q=site%3Afixitpc.pl%20.net%20framework&pbx=1&oq=&aq=&aqi=&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=70bc04ca439f5d35&biw=1909&bih=1063&pf=p&pdl=3000

Osobiście, skoro już to zainstalowałeś to proponowałbym zostawić. Ja zawsze instaluję jak muszę... Ostatnio, może nie tyle tyle przy instalacji systemu XP co sterowników, byłem zmuszony zainstalować wersję 3.5 - takiej (minimum) wymagał instalator. Dzis pewno zainstalowałbym tylko ostatnią.

 

Część procesów możesz powyłączać w opcjach programów. Np. automatyczne aktualizacje acrobat reader'a, javy, flash'a. Potem być może trzeba będzie odfajkować także wpisy w msconfig

Start > Uruchom...

msconfig

OK. Po odfajkowaniu w zakładce Startup (Uruchamianie) i restarcie pojawi się okienko, w którym zaznaczasz fajkę i potwierdzasz.

 

Np. w przypadku Java:

jqs.exe klik - tego możesz nie mieć na liście, ale możesz deaktywować... także ikonę java w tray'u, a na zakładce Upadate wyłączyć automatyczne aktualizacje. I oczywiście pilnować ich samemu. W tym przypadku w msconfig trzeba wyłączyć też wpis jusched.exe.

 

BTW

Pokaż screen z menedżera urządzeń, jeśli są tam problematyczne wpisy tj. żółte znaki zapytania, żółte trójkąciki z wykrzyknikiem itp.

Odnośnik do komentarza

Podaj producenta i model płyty głównej. Domyślam się, że masz zintegrowaną kartę dźwiękową.

 

Laptopa Acer Extensa 5513 NWLMi

a) płyta główna - producent (Acer), model (Grapevine)

b ) karta dźwiękowa - Realtek High Definition Audio

c) Intel Core 2 Duo T5500 1,66 GHz 667 MHz FSB 2 MB L2 cache

d) 1 GB DDR2 (PC2-5300)

e) Intel Graphics Media Accelerator 950

 

Odnośnie procesów Realtec'a, mogą być ze sobą powiązane. Wyłączenie jednego może spowodować niestabilność działania, w skrajnym przypadku brak dźwięku.

Wyłączyłem wszystkie procesy Realtek w zakładce Logon w Autoruns

- RTHDCPL.exe - Realtek HD Audio Control Panel,
- SkyTel.exe - Realtek Voice Manager,
- Alcmtr.exe - Realtek Azalia Audio - Event Monitor,
- AzMixerSel.exe - Azalia Mixer Selector,
- RtkBtMnt.exe

i dźwięk jest, nie ma żadnych problemów ze stabilnością systemu, żadnych BSoD, nasuwa się zatem pytanie czy da się zainstalować sam "czysty sterownik" bez tych wszystkich procesów?

 

RtkBtMnt.exe przypisywany jest do softu Realtek HD Audio Data Rerouter (nigdy nie miałem z nim styczności), który ponoć można odinstalować. Nie widzę go jednak w logu extras.

W Bootvist i BootLogXP widać, że ten proces jest ładowany mniej więcej między 32 a 34 sekundom 4 razy pod rząd (każde załadowanie ma inny ID), do tego plik wykonywalny mieści się w C:\Documents and Settings\iku\Ustawienia lokalne\Temp.

Dla mnie to dziwne jakoś?

 

Alcmtr.exe jest/był traktowany jest jako spyware (przynajmniej dla Realtek'a AC97), ponoć można to wyłączyć. Z tego co pamiętam bywały przypadki, że wyłączenie tego powodowało pad dźwięku. To trzeba samemu przetestować.

Wyłączyłem i jak na razie wszystko działa, łącznie z dźwiękiem.

 

.NET FRAMEWORK

Osobiście, skoro już to zainstalowałeś to proponowałbym zostawić. Ja zawsze instaluję jak muszę... Ostatnio, może nie tyle tyle przy instalacji systemu XP co sterowników, byłem zmuszony zainstalować wersję 3.5 - takiej (minimum) wymagał instalator. Dzis pewno zainstalowałbym tylko ostatnią.

Mi cały czas chodzi po głowie aby wszystko odinstalować i tylko .NET Framework 3.5 SP 1 zostawić. Zastanowię się jeszcze nad tym.

 

Część procesów możesz powyłączać w opcjach programów. Np. automatyczne aktualizacje acrobat rerader'a, javy, flash'a. Potem być może trzeba będzie odfajkować także wpisy w msconfig

Java i flasha zrobiłem w ustawienia programu, jusched.exe wyłączyłem w Autoruns ale do Readera nie znalazłem ustawień, czasami wiedzę, że ładuje się jakiś reader_sl.xxx (nie pamiętam dokładnie nazwy) i znika po jakimś czasie.

 

Pokaż screen z menedżera urządzeń, jeśli są tam problematyczne wpisy tj. żółte znaki zapytania, żółte trójkąciki z wykrzyknikiem itp.

Nie ma takich problemów.

Odnośnik do komentarza

Wyłączyłem wszystkie procesy Realtek w zakładce Logon w Autoruns

- RTHDCPL.exe - Realtek HD Audio Control Panel,
- SkyTel.exe - Realtek Voice Manager,
- Alcmtr.exe - Realtek Azalia Audio - Event Monitor,
- AzMixerSel.exe - Azalia Mixer Selector,
- RtkBtMnt.exe

i dźwięk jest, nie ma żadnych problemów ze stabilnością systemu, żadnych BSoD, nasuwa się zatem pytanie czy da się zainstalować sam "czysty sterownik" bez tych wszystkich procesów?

Zdaje się, że tym samym wyłączyłeś sobie m.in. panel Realtek'a, gdzie możesz zmieniać ustawienia dźwięku... jeśli Ci to nie przeszkadza... Na 100% nie jestem pewien czy da się zainstalować sam sterownik, ale zawsze możesz spróbować analogicznie jak w poniższym temacie, gdzieś od połowy postu #36 37998[/snapback] klik (idea w każdym bądź razie podobna).

 

Co do adobe reader'a, uruchom go i w jego ustawieniach wyłącz automatyczne aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zdaje się, że tym samym wyłączyłeś sobie m.in. panel Realtek'a, gdzie możesz zmieniać ustawienia dźwięku... jeśli Ci to nie przeszkadza...

Nie tylko nie przeszkadza jest wręcz pożądane. :D

 

Ze sterownikiem jednak nie będę kombinował, samo wyłącznie procesów wystarczy.

 

Wracając do wykrzykników w Menedżerze urządzeń to są dwa w sterownikach ale nie wiem o co chodzi.

 

sterowniki.th.jpg

 

 

Mam jeszcze dziwny katalog, pewnie po aktualizacjach. Można go usunąć?

C:\86659e59314870526001e78365ed76\amd64 [3.6Mb]

C:\86659e59314870526001e78365ed76\i386 [2.4Mb]

 

Czy zawartość tego katalogu można kasować do zera po instalacji różnych programów?

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji [250.9Mb]

Odnośnik do komentarza

Wracając do wykrzykników w Menedżerze urządzeń to są dwa w sterownikach ale nie wiem o co chodzi.

 

sterowniki.th.jpg

Parport = sterownik portów równoległych, można zignorować.

Serial = sterownik portów szeregowych, też do zignorowania.

 

Mam jeszcze dziwny katalog, pewnie po aktualizacjach. Można go usunąć?

C:\86659e59314870526001e78365ed76\amd64 [3.6Mb]

C:\86659e59314870526001e78365ed76\i386 [2.4Mb]

To są foldery tymczasowe aktualizacji, można skasować.

 

Czy zawartość tego katalogu można kasować do zera po instalacji różnych programów?

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji [250.9Mb]

Co do kasowania tego to taki pewien nie jestem, bo tam jest np. folder Microsoft\User Account Pictures, a tego folderu raczej nie chciałbyś skasować (ikonki kont użytkowników).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Do testowania RAM użyj memtesta. Test długi lub do pierwszego błędu

 

Ściągnąłem Hiren'sBootCD 15.1, tam jest Memtest86+ ale nie działa mi na laptopie. W stacjonarnym kompie program działa bez zarzutu a w laptopie pojawia się tylko ekran z programem i nic się nie dzieje. Na obrazku zaznaczyłem na czerwono, gdzie powinien być postęp i informacje a niestety ich brak. Trzeba coś/ gdzieś dodatkowo ustawić aby ruszył?

 

dsc00397ck.th.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rozkręciłem laptopa i chciałem sprawdzić czy Memtest pójdzie na pojedynczych kościach ale to też nic nie daje.

 

Po kolei:

a) pierwsza kość w pierwszym slot - program nie idzie obrazek jak w poście #11,

b.)pierwsza kość drugi slot - program nie idzie ale daje informacje, że typ pamięci to DDR1 a powinno być 2 i jeszcze jakieś dziwne takty?? (podkreślone na czerwono na obrazku)

dsc00397nh.th.jpg

 

Ogólnie komputer funkcjonuje prawidłowo bez zacięć, mulenia czy BSoD dlatego nie wiem czemu SIW raportuje jakieś błędy w RAM a Memtest nie chce w ogóle ruszyć.

 

Jedyne co zdołałem zauważyć w slotach to:

a) w dolnym slocie wcięcie na kości i ten "wystający" plastik w slocie idealnie do siebie pasują co do milimetra

natomiast

b )w górnym slocie zostaje jakieś 2 mm wolnej przestrzeni na wcięciu, tak jakby nie dało się dopchnąć kości do końca, próbowałem nawet siłowo ale do końca nie chce dojść

Czy to jest normalne takie niedopasowanie? obie kości to ten sam model Samsunga po 512 MB.

Edytowane przez SoundWave
Odnośnik do komentarza

Zacznijmy po kolei;

-

Zainstalowałem 2 dnie temu XP z SP3 i włączyłem aktualizację Windows Update. Niestety zbyt optymistycznie podszedłem do tego tematu, ponieważ instalowałem absolutnie wszystkie łatki jak leci, łącznie z tymi opcjonalnymi

- pytanie czy zainstalowales sterowniki (przynajmniej podstawowe czyli Chipset) . Znalazlem taka strone http://support.acer-...ok/ex_5510.html i nie jestem w stanie znalezc dla 5513 (acer, acer) chociaz jakies dane techniczne udalo mi sie zahaczyc http://www.laptopy.a...i_lx.e510x.099/ . W tych i innych (sklepowych) jak byk stoi, ze masz DDR2 wiec cos tu nie do konca pasuje.

- czy mozesz zrobic zdjecie obu kosci i zamiescic scrina (widocznego). Jest malo prawdopodobne, ze masz misz/masz z DDR i DDR2. Logi OTL wykazuja 1GB i sam pisales, ze nie bylo problemow.

- jesli chipset glupieje to moze byc problem z lutami na nim, lub sterami wlasnie. Jesli to pierwsze to lapek do serwisu jesli to drugie to mozna powalczyc

- pobiez starsza wersje memtesta obslugujaca I945GM czyli ta -Enhancements in v2.01 : ze strony http://www.memtest.org/

memtest201.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

wypal botujaca plyte i uruchom test. Jesli dalej beda glupoty, a ty masz fizycznie dwie kosci DDR2 to jest problem byc moze z plyta

- jesli uporasz sie z RAM i sprzet wstanie to moja propozycja jest taka;

- sprawdzenie dysku MHDD

- instalacja Win podstawowa

- stery lan

- aktualizacja tylko podstawowa

- stery chipsetu i reszty

- aktualizacja co tam dusza zapragnie na full

Czyli wszystko z glowa i po kolei.

Odnośnik do komentarza

MarekB wyedytowałem przed chwilą swój wcześniejszy post - sprawdź (akurat pewnie wtedy jak ty pisałeś swój) bo laptop ruszył, widocznie coś w stykach było nie tak teraz znów działa ale przy włożonych dwóch kościach..

 

- pytanie czy zainstalowales sterowniki (przynajmniej podstawowe czyli Chipset)

Tak zainstalowałem wszystkie potrzebne sterowniki stąd Notebook -> Extensa -> Extensa 5510 (tak pisze na matrycy) dla Win XP Professional 32 bit

http://www.acer.pl/a...content/drivers

przy czym zaktualizowałem sterowniki ze strony Intela http://downloadcente...om/default.aspx do:

a) grafiki z 6.14.10.4704 do 6.14.10.4926

b ) wifi z 10.1.1.3 do 13.4.0.139

 

dane techniczne udalo mi sie zahaczyc http://www.laptopy.a...i_lx.e510x.099/ . W tych i innych (sklepowych) jak byk stoi, ze masz DDR2 wiec cos tu nie do konca pasuje.

Nom z tego linku to mój lapek z jedną małą różnicą mianowicie na naklejce jest napisane Extensa 5513 NWLMi przy czym nie wiem co oznacza to dodatkowe N.

 

- pobiez starsza wersje memtesta obslugujaca I945GM czyli ta -Enhancements in v2.01

Memtest86+ w tej wersji poszedł i sprawdza teraz ale jest inny mały hit poniżej mianowicie....

 

czy mozesz zrobic zdjecie obu kosci i zamiescic scrina (widocznego). Jest malo prawdopodobne, ze masz misz/masz z DDR i DDR2. Logi OTL wykazuja 1GB i sam pisales, ze nie bylo problemow.

Myślę, że zdjęcia nic nie dadzą, obie kości są identyczne Samsunga, zaraz dokleję screeny z CPUZ z zakładki SPD bo wieslaw531 pisał, że Memtest nie jest w stanie tego odczytać.

 

.... program CPUZ w zakładce SPD kompletnie zawiesza/zamraża mi komputer, nic się nie da zrobić tylko twardy reset. Na innych zakładkach działa bez problemowo, czyli coś musi być nie tak z tym SPD.

Tak na marginesie co to w ogóle jest? Czy dostraczyć jeszcze jakieś info?

Odnośnik do komentarza

Zaciagnij program z tego linka http://www.fixitpc.p...rmacje-podawac/ HWinfo32 i daj zakladke system summary. Zrob loga z Save raport do Text, albo HTML i zlinkuj tutaj.

 

w górnym slocie zostaje jakieś 2 mm wolnej przestrzeni na wcięciu, tak jakby nie dało się dopchnąć kości do końca, próbowałem nawet siłowo ale do końca nie chce dojść

Czy to jest normalne takie niedopasowanie? obie kości to ten sam model Samsunga po 512 MB.

dla mnie to nie normalne, ale chcialbym to zobaczyc na zdjeciu.
Odnośnik do komentarza

Skoro:

Myślę, że zdjęcia nic nie dadzą, obie kości są identyczne Samsunga,

.... program CPUZ w zakładce SPD kompletnie zawiesza/zamraża mi komputer, nic się nie da zrobić tylko twardy reset.

 

Oraz:

Jedyne co zdołałem zauważyć w slotach to:

a) w dolnym slocie wcięcie na kości i ten "wystający" plastik w slocie idealnie do siebie pasują co do milimetra

natomiast

B) w górnym slocie zostaje jakieś 2 mm wolnej przestrzeni na wcięciu, tak jakby nie dało się dopchnąć kości do końca, próbowałem nawet siłowo ale do końca nie chce dojść

Czy to jest normalne takie niedopasowanie? obie kości to ten sam model Samsunga po 512 MB.

 

Zdecydowanie zrób to o co Cię prosi MarekB:

 

- czy mozesz zrobic zdjecie obu kosci i zamiescic scrina (widocznego).

 

Upps Marek

Pisalim cuzamen.

Odnośnik do komentarza

Memtest86+ przeszedł 2 razy w 2 godziny i żadnych błędów nie znalazł, wiem że to krótko dlatego zostawi jeszcze później na noc ale coś dziwnego było w działaniu tego programu mianowicie czas w WallTime (nie wiem czy dobrze zapamiętałem) szedł nienaturalnie szybko tzn. na 60 sek w realu program dawał przyrost w czasie koło 85 sek.

 

Na razie HWiNFO32 później wrzucę zdjęcia.

systemsummary.jpg

 

 

Pierwsze zdjęcie - widać, że na górnym slocie wcięcie na kości nie dochodzi do końca.

 

p1030065e.th.jpg

 

Drugi zdjęcie - kość tylko w slot 2 ładnie się dopasowuje do krawędzi.

 

p1030060drugislotok.th.jpg

ORG-18CE65CEBD9.txt

Edytowane przez SoundWave
Odnośnik do komentarza

Nie widac problemow z RAM, obie kosci jednakowe wg programu HWinfo. (czekamy jednak na foty). Bios masz z tego co widze aktualny. Kilka informacji o GPU nie wyswietlonych, ale mysle, ze z powodu sterow

przy czym ze zaktualizowałem sterowniki ze strony Intela http://downloadcente...om/default.aspx do:

a) grafiki z 6.14.10.4704 do 6.14.10.4926

, ale czemu

jezeli masz nowsze sterygrafiki.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Do tego nie potrafie sie ustosunkowac

ale coś dziwnego było w działaniu tego programu mianowicie czas w WallTime (nie wiem czy dobrze zapamiętałem) szedł nienaturalnie szybko tzn. na 60 sek w realu program dawał przyrost w czasie koło 85 sek.

natomiast zawsze jest lepiej testowac pojedynczo kosci RAM. Napisales, ze takie testowanie nie moglo sie odbyc. Nie mam tego lapka wiec musze Ci wierzyc.

Napisalem w poscie nr 14, co bym zrobil jak temat hardware zostalby wyczyszczony z obiekcji. Nie nastapilo to jednak do konca, a dziwne objawy np.przy SPD moga byc pochodna softu. Kolko sie zamknelo.

@edit

Na zdjeciach potwierdzenie RAM-u - ok. Teraz male lusterko jesli nie mozna zajrzec normalnie i szukaj co fizycznie moze blokowac jedna kosc. Musi byc jakies wytlumaczenie. Moze te zatrzaski sa powyginane, albo nalezy je wlasnie odsunac , ? jakis sposob musi byc.

Zachodzi jeszcze taka mozliwosc, ze wszystko jest ok i tak ma byc. Teraz bym zainstalowal OS-a od poczatku, a wczesniej sprawdzil HDD przez MHDD. Wyciagnij dysk i zapakuj do blaszaka jak masz taka mozliwosc. To oczywiscie dla pewnosci i spokoju ducha. Twoja decyzja.

Jeszcze jedno pytanie; przestawiales cos w BIOS-e oprocz botowania z DVD? wiem, ze nie bardzo jest co, ale ...

Odnośnik do komentarza

Bios masz z tego co widze aktualny. Kilka informacji o GPU nie wyswietlonych, ale mysle, ze z powodu sterow

MarekB podałeś wersje sterowników dla Windows Vista, ja mam XP Pro tam trzeba sobie rozwinąć listę i wybrać system. W zakładce BIOS jest nowsza wersja V3.60 ja mam starsza V3.50. Aktualizować?

 

natomiast zawsze jest lepiej testowac pojedynczo kosci RAM. Napisales, ze takie testowanie nie moglo sie odbyc. Nie mam tego lapka wiec musze Ci wierzyc.

Spróbuje jeszcze na pojedynczych kościach starszą wersją Memetesta 2.01.

 

Jeszcze jedno pytanie; przestawiales cos w BIOS-e oprocz botowania z DVD? wiem, ze nie bardzo jest co, ale ...

Nie, tylko bootowanie.

 

Teraz bym zainstalowal OS-a od poczatku, a wczesniej sprawdzil HDD przez MHDD.

Co do instalacji OS założę nowy temat bo przeglądając aktualizację sterowników wpadł mi do głowy pewien plan tylko nie wiem czy to w ogóle się powiedzie. :D

Odnośnik do komentarza

Powtórzę tutaj co napisałem w innym temacie, ponieważ tyczy się tego co było mówione wcześniej.

 

Wrócę jeszcze do problemów z RAM, odczytanie SPD,działaniem Memetest86+ i zdjęć z niedopasowanym slotem.

 

Przyjrzałem się teraz dokładniej obu slotom i wychodzi na to, że w górnym który nie dopasowuje się do krawędzi kości ten "dziubek" z plastiku który wystaje poza slot i wchodzi we wcięcie kości jest po prostu krótszy niż w dolnym slocie, gdzie jest wszystko idealnie dopasowane.

Przy czym ten element nie jest ułamany, ukruszony itd. jest po prostu krótszy i tyle. Dla mnie to dziwne jakoś. Budowa obu powinna być chyba identyczna.

Oczywiście w związku z tym nowa kość w górnym slocie nie jest idealnie dopasowana. Są te same błędy co wcześniej, czyli SIW raportuje błędy, nowa wersja Memtest86+ 4.20 nie jest w stanie odczytać SPD, dopiero starsza wersja 2.01 sobie radzi i nie stwierdza żadnych błędów.

Wynikałoby z tego, że oba komplety kości są sprawne a problemy sprawia budowa tego slotu, chyba?

 

ramcorsair.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...