Skocz do zawartości

Błąd 0xc000000f podczas rozruchu


stinx

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mało informacji: kod 0xc000000f = co jest pod nim napisane (powinna być podana przyczyna), co było ostatnią akcją przed wystąpieniem problemu (czy było coś odinstalowywane?), na czym polega niedziałanie Recovery Samsunga?

 

Wstępnie: możesz skorzystać z Przywracania systemu wywołanego z poziomu WinRE (płytę możesz pobrać stąd: KLIK).

 

EDIT: Dodałeś obrazek, czyli błąd to "0xc000000f Informacje: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostepne". Ponawiam pytanie: co było robione tuż przed awarią?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
zainstalowalem sbybot bo mialem keylogera, potem uruchomilem ponownie i padl

 

Jakiego "keyloggera" i skąd ta wiedza? Czy Spybot coś przypadkiem usuwał, może usunął jakiś plik Windows? Zaś Spybot jako taki to archaizm, mówiłam Ci kiedyś chyba nawet o tym.

 

Skoro "tylko tyle zrobione", to spróbuj Przywracania systemu, jak podałam.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
i nie wiem co dalej

Co się robi po włożeniu płytki repairdisc?

 

Czy Ty choć spojrzałeś w link o nazwie "WinRE"? Tam jest opisane jak wygląda start z płyty, jakie są opcje i jak się nimi posługiwać.

 

 

spybot wykrył sporo i usuną wszystko

 

Jak mówię, wyniki należy obejrzeć, by potwierdzić co to były za wykrycia. To dziwny zbieg okoliczności, że usuwałeś programem > restart > pad Windows.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dobrą mam x64 teraz reinstall robie bo chyba nic z tego nie bedzie

teraz mi nawet o nowa nie chce sie zainstalowac windows pojawilo sie setup is startin... i nie idzie dalej

 

 

 

 

 

 

edit

 

 

Dobra problemow nie koniec, zainstalowalem jakos xp ale padl na naastepny dzien jak chcialem odzyskac jakies dane z tej partycji co padl mi windows 7.(musialem odzyskiwac bo przez przypadek wybralem najpierw by tam sie instalowal xp i zformatowalo go troche chyba 20%)

teraz ni stad mi zowad udalo mi sie uruchomic samsung recovery z sys. ktory dostalem podczas kupna laptopa. no i znowu problemy

-strasznie wolno chodzi

-moj kompoter chyba minute sie otwiera potem tak jakby sie odwiesza

jesli chodzi o chlodzenie to przy okazji wyczyscilem go i zmienilem paste pod prockiem na nowa

Teraz skanuje dyski ta aplikacja do wykrywania błędów w sektorach moze cos pomoze

 

Mi sie wydaje ze sie dysk zajeździł co wy na to?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaki rozmiar mają u Ciebie partycję, ale to co widać na kawałku skanu kwalifikuje się conajmniej na remapowanie. Aczkolwiek najlepszym sposobem na usunięcie badów (x UNC) i wolnych sektorów (m.in. >500ms) jest zerowanie (co kasuje bezpowrotnie dane), a następnie remapowanie. Z tym, że jeśli S.M.A.R.T. sygnalizuje wykorzystanie puli sektorów które zostały relegowane odradzane jest stosowanie tych zabiegów.

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

 

Tak więc zanim cokowiek postanowisz z tym zrobić przejrzyj S.M.A.R.T.

Odnośnik do komentarza

Atrybut #3 mógłby wskazywać na problemy z podsystemem elektomechanicznym lub na zwykłe starzenie sie dysku, ale nie wskazuje to bepośrednio na awarię dysku.

Atrybut #191 (większy od 0) mógłby wskazywać na to, że laptop zbyt delikatnie traktowany nie był (wstrząsy, przeciążenia). Ale w przypadku laptopów trudno jednoznacznie stwierdzić z czego może to wynikać. Bywa, że to feler dysku.

Atrybut #197 (jeden z krytycznych) to całkiem spora kolejka niestabilnych sektorów czekających na relokowanie. Degradacja tego parametru może wskazywać bezpośrednio na awarię dysku, aczkolwiek z innych atrybutów to nie wynika. Wskazany jest backup danych.

 

Remap jak twierdzisz niewiele Ci dał, więc generalnie pozostaje Ci próba zerowania (utrata danych!!) + remap. Potem ponownie skan powierzchni celem sprawdzenia efektów + odczyt S.M.A.R.T.

Co ważniejsze dane możesz spróbować skopiować z użyciem LiveCD.

Odnośnik do komentarza

Recovery oczywiście wyparuje. Z drugiej strony nie masz gwarancji, że zerowanie rozwiąże problem. Trochę podejrzane jest to "zacięcie" przy remapowaniu. Tak duża liczba sektorów oczekujących na relokowanie też nie bierze się znikąd... Jeśli masz możliwość, wymień dysk (do czego być może będziesz zmuszony).

 

Możesz zrobić backup całej partycji recovery (co może być trudne przy takim stanie dysku). Po postawieniu systemu możesz też stworzyć własną partycję recovery.

https://www.fixitpc.pl/topic/936-wlasna-ukryta-partycja-recovery/

Ale generalnie w kwestii partycji recovery zaczekaj na opinię innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...