Skocz do zawartości

CLPS.EXE czy to faktycznie keylogger?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
ps. aha logów nie daje bo może sam proces jest znany.

 

Nic z tego mój drogi. Logi muszą być, by była wiadoma dla mnie na 100% ścieżka do procesu i sygnatura producenta. Ty jej nawet nie potrafisz mi podać, jedynie nazwę przedstawiasz, a to marne dane. Nazwa procesu nie jest decydującym argumentem (może istnieć 5 różnych procesów o tej samej nazwie a w żadnym wypadku nie jest to to samo), to jego ścieżka jest istotna.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

I wszystko jasne:

 

========== Processes (SafeList) ==========

 

PRC - [2011-05-26 04:43:20 | 000,986,936 | ---- | M] (COMODO) -- C:\Program Files\COMODO\COMODO GeekBuddy\CLPS.exe

PRC - [2011-05-26 04:43:20 | 000,154,424 | ---- | M] (COMODO) -- C:\Program Files\COMODO\COMODO GeekBuddy\CLPSLS.exe

 

Picasso przepraszam bardzo bo chcialem podać ścieŻkę ale nie mogę naawet w menadżerze zadań w kolumnie opis jest pusto dlatego chcę się poprawić

 

Menedżer zadań nie udostępnia przecież opcji ścieżki dostępu w kolumnie, a opis to nie to.

 

 

PS. W logu widać w Google Chrome śmiecia startsear.ch (zamontowany przez vShare):

 

========== Chrome  ==========

 

CHR - default_search_provider: Web Search (Enabled)

CHR - default_search_provider: search_url = "http://startsear.ch/?aff=1&q={searchTerms}"

CHR - default_search_provider: suggest_url =

CHR - plugin: vShare.tv plug-in (Enabled) = C:\Users\JA\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\kpionmjnkbpcdpcflammlgllecmejgjj\1.3_0\chvsharetvplg.dll

CHR - plugin: vShare.tv plug-in (Enabled) = C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\npvsharetvplg.dll

 

Wejdź do opcji Google Chrome do zarządzania wyszukiwarkami, przestaw na domyślną np. Google, zaś "Web Search" usuń. Zaś kompletne usunięcie wtyczek vShare z Google Chrome wymaga edycji pliku Preferences (KLIK) + usunięcia z dysku plików.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Została jeszcze jedna wtyczka w Google Chrome:

 

CHR - plugin: vShare.tv plug-in (Enabled) = C:\Users\JA\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\kpionmjnkbpcdpcflammlgllecmejgjj\1.3_0\chvsharetvplg.dll

 

Czy na pewno w pliku Preferences usuwałeś oba wystąpienia? Ponadto, należy skasować z dysku folder C:\Users\JA\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\kpionmjnkbpcdpcflammlgllecmejgjj (o ile nadal jest).

 

2. I drobne szczątki usuń. W OTL w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej co poniżej i klik w Wykonaj skrypt.

 

:OTL
SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (AdobeARMservice)
O3 - HKU\.DEFAULT\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {7AC3E13B-3BCA-4158-B330-F66DBB03C1B5} - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-18\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {7AC3E13B-3BCA-4158-B330-F66DBB03C1B5} - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-21-3455257864-3559882727-3838934481-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {7AC3E13B-3BCA-4158-B330-F66DBB03C1B5} - No CLSID value found.

 

Po tym użyj Sprzątanie. Logów oglądać nie muszę ponownie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...