Skocz do zawartości

Nie mogę uruchomić recovery laptopa MEDION MD 40700


cenart

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Od starszej osoby otrzymałem laptopa MEDION SpeedMaster MD40700 model RAM 2000.

Jest na nim zainstalowany XP Home Sp2 -> wersja niemmiecka, laptop dostała za darmo od znajomych z Niemiec.

Brak jest płyty recocery Mediona i nie działa stacja DVD.

Jest nalepka COA z kluczem produktu -> XP Home.

Laptop był potężnie zawirusowany -> została pousuwana cała masa trojanów co widać w logu MalwareBytes -> ktoś coś tam próbował działać.

System jest niestabilny i wiele rzeczy nie działa: przywracanie systemu, IE6, nie można zarejestrować biblotek dll, system jest bardzo ociężały, etc. ale o dziwo internet działa i można wejść w tryb awaryjny.

 

Na laptopie są 3 partycje:

- C -> boot, system

- D -> backup: tam foldery ze sterownikami i programami typu Acrobat, Power DVD czy AOL

- E -> recovery: tam 3 pliki o nazwach factory.002 + factory.003 + factory.PQI -> we właściwościach nie widać czy to obrazy ISO, Gohsta, WIM czy jaieś inne, poprostu jest to nieokreślone..

 

Partycja recovery jest odkryta i widziana z poziomu Windowsa -> skanowałem ją Kaspersky Removal Tool i jest czysta.

Niestety próby uruchomienia recovery przyciskami typu F są bezskuteczne -> laptop tylko piszczy i dodam, że na ekranie POST brak wskazania typu "uruchom recovery F3".

Na partycji C, D i E nie znajduję jakiegoś oprogramowania, które umożliwiałoby uruchomienie recovery.

Kolejna niepokojąca sprawa to to, że w BIOS - sekcja boot nie można przestawić np. na bootowanie z CD czy USB -> mogę jedynie dać " - HDD" (normalnie jest + HDD).

 

Pomyślałem sobie, że skoro jest partycja recovery to może istnieje możliwość odtworzenia systemu z tej partycji tylko potrzebuję do tego porady i pomocy.

Co prawda stacja DVD nie działa i ciężko coś zabootować ale mam pendrive więc może w ten sposób coś dałoby radę zrobić?

 

Rozważam też taką opcję: skoro jest COA z kluczem to może zciągnąć obraz XP Home De 1:1 i zainstalować z tym kluczem ale czy to zadziała i będzie legalne? Czy może wtedy ruszy recovery?

 

Bardzo proszę o porady i pomoc w sprawie naprawy tego systemu. Jeśli będą potrzebne dodatkowe dane to je podam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Partycja recovery jest odkryta i widziana z poziomu Windowsa -> skanowałem ją Kaspersky Removal Tool i jest czysta.

Niestety próby uruchomienia recovery przyciskami typu F są bezskuteczne -> laptop tylko piszczy i dodam, że na ekranie POST brak wskazania typu "uruchom recovery F3".

 

A czy w zarządzaniu dyskami partycja Recovery jest ustawiona jako aktywna? Bez tego nie ruszy.

 

 

Pomyślałem sobie, że skoro jest partycja recovery to może istnieje możliwość odtworzenia systemu z tej partycji tylko potrzebuję do tego porady i pomocy.

Co prawda stacja DVD nie działa i ciężko coś zabootować ale mam pendrive więc może w ten sposób coś dałoby radę zrobić?

 

Rozważam też taką opcję: skoro jest COA z kluczem to może zciągnąć obraz XP Home De 1:1 i zainstalować z tym kluczem ale czy to zadziała i będzie legalne? Czy może wtedy ruszy recovery?

 

Jeśli masz możliwość ściągnąć wersje niemiecką XP Home, to instalacja z pendriva bedzie dobrym i legalnym rozwiązaniem.

 

Jest na nim zainstalowany XP Home Sp2 -> wersja niemmiecka, laptop dostała za darmo od znajomych z Niemiec.

 

Przygotuj od razu SP3 (niemiecki) od 2 lat Microsoft nie wspiera SP2.

Odnośnik do komentarza

1. Jak mogę odczytać albo czym, czy recovery to aktywna partycja? Czy zrobię to z poziomu windowsa?

2. Co do ewentualnego zciągnięcia niemieckiej wersji xp home to nie pozostaje mi nic innego jak poszukanie po torrentach

 

Wolałbym jednak skorzystać z recovery. Ponoć ten obraz systemu został zrobiony programem PowerQuest Drive Image -> ma on odczytywać i tworzyć pliki PQI. Tylko skąd go wytrzasnąć?

Odnośnik do komentarza

1. Jak mogę odczytać albo czym, czy recovery to aktywna partycja? Czy zrobię to z poziomu windowsa?

 

Tu masz identyczny temat http://www.fixitpc.p...zyszczeniu-mbr/

 

2. Co do ewentualnego zciągnięcia niemieckiej wersji xp home to nie pozostaje mi nic innego jak poszukanie po torrentach.

Wolałbym jednak skorzystać z recovery. Ponoć ten obraz systemu został zrobiony programem PowerQuest Drive Image -> ma on odczytywać i tworzyć pliki PQI. Tylko skąd go wytrzasnąć?

 

Poczytaj poradnik http://www.fixitpc.p...tycja-recovery/

do zrobienia kopii Recovery nie musisz stosować firmowego narzedzia.

Skąd wytrzasnąć PowerQuest Drive Image? Z google http://www.google.pl...iw=1600&bih=708

Odnośnik do komentarza

1. W windowsowym zarządzaniu dyskami recovery E jest widoczna i opisana jako wolna od błędów. Prawoklik powoduje, że mam wybór: otwórz, formatuj, etc

Mógłbym użyć GParteda ale jak pisałem wcześniej nie działa stacja DVD a w BIOS nie widzę opcji przestawienia bootowania na np. USB czy DVD/CD

2. No znalazłem ten program w sieci ale w wersji Sherware opisany jako R-Drive Image 4.7( http://powerquest-dr...image.fyxm.net/) więc to chyba to samo. Niestety wszystko nim można zrobić oprócz zrobienia kopii i odtworzenia partycji.

Dowiedziałem się także, że firma produkująca ten soft została wchłonięta przez Symanteca i Norto Gohst 8 niby czyta te rozszerzenia PQI -> może coś od Symanteca się znajdzie?

Mam na płycie bootowalnego Hirens Boot z Ghostem no ale tego nie użyję.

 

 

No dobra dodaję info do tego posta: chyba znalazłem w pełni funkcjonalną wersję trial na 15 dni tutaj: http://www.qweas.com/download/system/disk_tools/r_drive_image.htm

Odnośnik do komentarza
1. W windowsowym zarządzaniu dyskami recovery E jest widoczna i opisana jako wolna od błędów. Prawoklik powoduje, że mam wybór: otwórz, formatuj, etc

 

A nie ma opcji Ustaw jako aktywną?

 

Mógłbym użyć GParteda ale jak pisałem wcześniej nie działa stacja DVD a w BIOS nie widzę opcji przestawienia bootowania na np. USB czy DVD/CD

Bootowanie mozesz ustawić z HDD powinno ruszyć pendraka. A Gparted możesz nagrać na pena http://www.pendrivel...-using-windows/

Odnośnik do komentarza

A nie ma opcji Ustaw jako aktywną?

 

 

 

Bootowanie mozesz ustawić z HDD powinno ruszyć pendraka. A Gparted możesz nagrać na pena http://www.pendrivel...-using-windows/

 

1. Mam tak:Poszukiwanie, Zmień literę dysku i ścieżki, Format, Usunięcie dysku logicznego, Właściwości i Pomoc -> to się nie uruchamia jak i inne pliki pomocy na tym laptopie

2. Zaraz zrobię pena z GPartedem

3. Wypróbowałem R-Drive Image 4.7 -> nie czyta PQI

5. Zciągnąłem Nrton Ghosta 15 w wersji Trial -> zastanawiam się czy można go użyć spod istniejącego Windowsa i przywrócić obraz z Recovery -> nie bardzo rozumiem instrukcję po ang

6. niestety lipa -> nie mogę zrobić bootowalnego pendrive z GParted bo po jego formacie wyrzuca mi błąd " An error(1) occurred while executing syslinux. Your USB drive won't be bootable"

Odnośnik do komentarza

Na laptopie są 3 partycje:

- C -> boot, system

- D -> backup: tam foldery ze sterownikami i programami typu Acrobat, Power DVD czy AOL

- E -> recovery: tam 3 pliki o nazwach factory.002 + factory.003 + factory.PQI -> we właściwościach nie widać czy to obrazy ISO, Gohsta, WIM czy jaieś inne, poprostu jest to nieokreślone..

 

Partycja recovery jest odkryta i widziana z poziomu Windowsa.

 

Na partycji recovery masz tylko 3 pliki i nic więcej?

trochę dziwne, że numery archiwum zaczyna się od 002

Ile mają łącznie pliki: factory.002 + factory.003

 

a kliknij prawym myszy na plik factory.PQI i daj otwórz za pomocą notatnika wstaw tu zawartość pliku (podejrzewam, że się da :P )

 

wstaw fote z zarzadzania dyskami

Odnośnik do komentarza

1. nie da się otworzyc notatnikiem ponieważ podaje komunikat: plik jest za duży aby użyć notatnika; użyj innego edytora

2. pliki mają odpowiednio: factory.002 - 677 MB; factory.003 - 146 MB a factory.PQI - 677 MB

3. załączam zrzut zarządzania dyskami: http://www.wrzucaj.com/882347

4. stworzyłem bootowalnego pena wg. tego posta: http://forum.purepc....ve-t254005.html ale nie nagrywałem na niego jeszcze GParteda. Czy to się robi tak jak np. w Ashampoo nagrywa się bootującą płytę z obrazu?

Odnośnik do komentarza

To może wypróbujesz PowerQuest Drive Image

http://rapidshare.co...gaaaarfield.rar

 

Kurczę, no nie wiem co dalej. No zciągnąłem sobie ten PowerQuest i za diabła Pana nie wiem co mam dalej robić.

Czy tym programem zrobię przywracanie z poziomu Windowsa?

Czy trzeba jakoś nagrać bootujący dysk, tylko co mi po tym jak narazie DVD nie działa. Czytam manuala i słabo to rozumiem.

 

No dobra...edytuję: nie mogę go zainstalować ani w trybie normalnym ani awaryjnym -> błąd 1607.

 

Rozumiem, że muszę zrobić coś bootowalnego czyli w moim przypadku Pena.

Nie bardzo wiem jak.

Odnośnik do komentarza

Na partycji recovery masz tylko 3 pliki i nic więcej?

trochę dziwne, że numery archiwum zaczyna się od 002

Ile mają łącznie pliki: factory.002 + factory.003

 

a kliknij prawym myszy na plik factory.PQI i daj otwórz za pomocą notatnika wstaw tu zawartość pliku (podejrzewam, że się da :P )

 

wstaw fote z zarzadzania dyskami

 

Rafaelu, w zasadzie niewiele zobilem z moim problemem bo placze sie po omacku i temat jest nadal aktualny.

Nie za wiele moge zainstalowac na tym lapku ale zciagnalem PQIBrowser i skopiowalem nim factory.PQI na partycje D.

Potem otwarlem ja. Stworzylem folder 27.11.2011-Boot. Do tego folderu zrobilem Restore wszystkiego co bylo w factory.PQI,

Jest tam taki ciekawy folder jak Sysprep a w nim: cleandrm,txt, factory.exe, WinPE Network Installer, Setupcl.exe, sysprep.exe, unattend.txt, WINBOM.txt, WINBOM.000.

 

1. cleandrm zawiera:

**** Beginning CleanDRM procedure

**

[Clean registry]

Failed to delete machine id.

Failed to delete Signatures.

Deleted Data Path.

[Clean DRM folder]

Cleaning C:\Dokumente und Einstellungen\All Users\DRM...

drmv2.lic : deleted

drmv2.sst : deleted

[Clean indiv files]

no indiv key files found

no indiv dll files found

[Register DRM libraries]

Register drmclien.dll: DllRegisterServer returned -2147467259.

This tool must be run with admin privleges.

Register drmv2clt.dll: DllRegisterServer returned 0.

**

**** Ending CleanDRM procedure.

2. unattend zawiera:

;Dies ist die Standarddatei für die unbeaufsichtigte Installation.

;Zielpfad sollte ein neues Verzeichnis sein.

;Administratorkennwort ist leer.

 

[unattended]

Unattendmode = FullUnattended

OemPreinstall = Yes

TargetPath = *

Filesystem = LeaveAlone

OemSkipEula = YES

FactoryMode = YES

OemFilesPath="\\Mmserver1\OPK\cfgsets\NB Deutsch Speedmaster SP1"

 

[userData]

FullName = "Ihr Benutzername"

OrgName = "Name Ihrer Firma"

; modified by Antonio: old value=*

ComputerName = "Computername"

; added by Antonio

ProductKey=RHVCR-99HD3-QYQR8-24PPB-W8PDT

 

[GuiUnattended]

TimeZone = "110"

AdminPassword = *

AutoLogon = Yes

OEMSkipRegional = 1

OEMSkipWelcome = 1

 

[LicenseFilePrintData]

AutoMode = "PerServer"

AutoUsers = "5"

 

[Display]

BitsPerPel = 4

XResolution = 800

YResolution = 600

VRefresh = 70

 

[branding]

BrandIEUsingUnattended = No

IEBrandingFile = install.ins

 

[Networking]

 

[identification]

JoinWorkgroup = Arbeitsgruppe

 

3. WINBOM zawiera:

Die folgende WinBOM.ini-Datei wird verwendet: A:\WINBOM.INI

ERROR: Herstellerstatus "Festlegung der Bildschirmauflösung" ist fehlgeschlagen.

ERROR: Herstellerstatus "Vorbereitung für automatische Anmeldung" ist fehlgeschlagen.

ERROR: Der visuelle Stil "C:\WINDOWSResources\themes\Luna\Luna.msstyles" kann nicht im angegebenen Design geöffnet werden, Fehlernr. 0x80070002.

ERROR: Herstellerstatus "Shelleinstellungen werden angepasst" ist fehlgeschlagen.

ERROR: Erzeugung des Prozesses "\\mmserver1\opk\Apps\German\DOTNETFX\DOTNETFX.EXE" /q:a /c:"install /q /l" fehlgeschlagen!

ERROR: Erzeugung des Prozesses "\\mmserver1\opk\Apps\German\DOTNETFX\RUNPROG.EXE" /copytemp"[apppath]NDPSP.msp"[winsys]msiexec.exe|/qn /p"[temp]NDPSP.msp" /l*v "[temp]ndspsp.log"REBOOT=ReallySuppress fehlgeschlagen!

ERROR: MSI ist mit Beendigungscode:[1620] beim Versuch, die Anwendung "Backup" einzubinden, fehlgeschlagen.

ERROR: Anwendung "Backup" konnte nicht eingebunden werden.

ERROR: MSI ist mit Beendigungscode:[1620] beim Versuch, die Anwendung "Installation der Online-Hilfe auf D:\Tools\Ihr PC" einzubinden, fehlgeschlagen.

ERROR: Anwendung "Installation der Online-Hilfe auf D:\Tools\Ihr PC" konnte nicht eingebunden werden.

ERROR: Erzeugung des Prozesses "\\mmserver1\opk\Apps\German\SBSI\Setup.exe" -SMS -S -f1"\\mmserver1\OPK\Apps\German\SBSI\Silent.iss" fehlgeschlagen!

ERROR: Erzeugung des Prozesses "\\Mmserver1\OPK\Patches\BlueTooth\DEU\Q323183_WXP_SP2_X86_DEU.EXE" /z /u fehlgeschlagen!

ERROR: Erzeugung des Prozesses "\\mmserver1\opk\Apps\DX9a\DX9NTopk.exe" /Q fehlgeschlagen!

ERROR: Erzeugung des Prozesses "\\Mmserver1\OPK\Patches\Update\MM2\DEU\Setup.exe" /Q:A /R:N fehlgeschlagen!

ERROR: Erzeugung des Prozesses "\\Mmserver1\OPK\Patches\Update\WMP9\DEU\MpSetup.exe" /Q:A /R:N /c:"setup_wm.exe /Q /R:N /NoPID /DisallowSystemRestore /P:#e" fehlgeschlagen!

Die folgende WinBOM.ini-Datei wird verwendet: A:\WINBOM.INI

ERROR: Herstellerstatus "Festlegung der Bildschirmauflösung" ist fehlgeschlagen.

ERROR: Herstellerstatus "Vorbereitung für automatische Anmeldung" ist fehlgeschlagen.

Die folgende WinBOM.ini-Datei wird verwendet: C:\sysprep\WINBOM.INI

ERROR: Herstellerstatus "Festlegung der Bildschirmauflösung" ist fehlgeschlagen.

ERROR: Herstellerstatus "Vorbereitung für automatische Anmeldung" ist fehlgeschlagen.

Die folgende WinBOM.ini-Datei wird verwendet: C:\sysprep\WINBOM.INI

ERROR: Herstellerstatus "Festlegung der Bildschirmauflösung" ist fehlgeschlagen.

ERROR: Herstellerstatus "Vorbereitung für automatische Anmeldung" ist fehlgeschlagen.

Die folgende WinBOM.ini-Datei wird verwendet: C:\sysprep\WINBOM.INI

ERROR: Herstellerstatus "Festlegung der Bildschirmauflösung" ist fehlgeschlagen.

ERROR: Herstellerstatus "Vorbereitung für automatische Anmeldung" ist fehlgeschlagen.

Die folgende WinBOM.ini-Datei wird verwendet: A:\WINBOM.INI

ERROR: Herstellerstatus "Festlegung der Bildschirmauflösung" ist fehlgeschlagen.

ERROR: Herstellerstatus "Vorbereitung für automatische Anmeldung" ist fehlgeschlagen.

ERROR: Der visuelle Stil "C:\WINDOWSResources\themes\Luna\Luna.msstyles" kann nicht im angegebenen Design geöffnet werden, Fehlernr. 0x80070002.

ERROR: Herstellerstatus "Shelleinstellungen werden angepasst" ist fehlgeschlagen.

Anwendung ".Net Framework" hat den Beendigungscode 0 zurückgegeben.

Anwendung ".Net Framework Sevice Pack 2" hat den Beendigungscode 3010 zurückgegeben.

Anwendung "SBSI Deutsch" hat den Beendigungscode 0 zurückgegeben.

Anwendung "Blue Tooth Patch" hat den Beendigungscode 0 zurückgegeben.

Anwendung "Directx 9a" hat den Beendigungscode 0 zurückgegeben.

Anwendung "MovieMaker2" hat den Beendigungscode 0 zurückgegeben.

Anwendung "WindowsMediaPlayer9" hat den Beendigungscode 0 zurückgegeben.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: WinBOM.ini konnte auf keinem Wechselmedium oder dem Systemlaufwerk gefunden werden.

ERROR: Es wurde mindestens eine ungültige oder keine Befehlszeilenoption an FACTORY.EXE übergeben.

 

Pomyslalem sobie, ze moze daloby rade z tego cos sklecic i uruchomic recovery albo wrecz zrobic nowe?

Mam innego lapka do dyspozycji wiec mozna by sprawdzic czy zadziala a w miedzyczasie zmontuje jakis naped.

Martwi mnie to ze w BIOS nie moge w zaden sposob ustawic bootowania z pena czy DVD - BIOS Phoenix, Wersja ME02, Data wydania 09/05/2003-Urzadzenia startowe Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM-Mozliwosci Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, BBS, Smart Battery- Obslugiwane standardy DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP-Mozliwosci rozbudowy ISA, PCI, AGP, PCMCIA, USB.

Co Ty/Wy na to?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to Ci pomoże w kwestii bootowania z USB, ale spróbuj wg procedurki Run from the Windows boot menu (NT, 2K, XP, VISTA and Win7) = http://www.plop.at/en/bootmanager.html#runwin

 

Gparted jest także w zestawie Parted Magic, a tam chyba znajdziesz opis jak zrobić z tego USB. http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads

Inny sposób jak sprawdzić która partycja ma statu aktywna = https://www.fixitpc.pl/topic/1260-blad-haldll-plik-nie-zostal-znaleziony-lub-jest-uszkodzony/page__view__findpost__p__9704 (też wymaga LiveCD).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...