Skocz do zawartości

Bardzo wolne uruchamianie systemu


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

problem polega na bardzo wolnym lub "niemożliwym" starcie systemu. Pojawia się ekran "Trwa uruchamianie systemu Windows" i tak sobie stoi 10 min. Na 10 prób 1 kończy się sukcesem i system uruchomi się normalnie. W awaryjnym startuje bez problemu.

 

Skanowałem go Malwarebytes, TDSSKliller, Kaspersky Rescue Disk i nic nie znalazło. Testowałem też dysk MHDD, wygląda na to że dysk jest sprawny, jedynie pojawiły się dwa ostrzeżenia powyżej >500ms.

 

Odpinałem po kolei urządzenia, napędy, zamiana kości pamięci, w dalszym ciągu to samo.

 

Komputer ma około 5 lat, płyta główna to ASUS A8N-E, system Windows 7 Professional 32-bit, zamierzam zrobić aktualizację BIOS, może to coś da.

 

Miałem zamiar użyć polecenia bootrec /fixboot jednak po podłączeniu dysku pod inny komputer 10 na 10 uruchomień. Sam już nie wiem co to może być.

 

W systemie brakowało sterowników do ACPI/PNPB006 oraz ACPI/ATK0110, po zainstalowaniu ich system uruchomił się 5 razy bez problemu, za szóstym razem zaczęło się dziać to samo. Normalnie ręce opadają.

 

Proszę o porady co jeszcze można zrobić w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawdziłem dosłownie prawie wszystko, został mi dokładny test płyty + bios i zasilacz. Niestety musiałem kompa oddać, bo był potrzebny. Jak się zdecydują będę go miał z powrotem w przyszłym tygodniu. Jednak zgodzę się z tym, że to wina sprzętu. A zasilacz? Cóż, zasilacz z tych z czarnej listy niestety, MODECOM Feel. Na razie proszę tematu nie zamykać.

Odnośnik do komentarza

Testowałem też dysk MHDD, wygląda na to że dysk jest sprawny, jedynie pojawiły się dwa ostrzeżenia powyżej >500ms.

Tak z ciekawości... W obrębie czy poza partycją systemową? Ale to raczej nie ma znaczenia, bo jeśli już to byłyby BSOD-y, jak sądzę.

 

Natomiast zasilacz należałoby testowo podmienić i będzie jasne więcej. Tym bardziej, jeśli zachowanie kompa możesz określić jako przysypianie, niekoniecznie pod jakimś szczególnie dużym obciążeniem. Najczęściej trafiało się to na Tracerach, z którymi miałem okazję się zapoznać. Poza tym 5-letni komp to może jeszcze się kwalifikować do obejrzenia kondensatorów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...