Skocz do zawartości

Spowolniony rozruch systemu


Nights

Rekomendowane odpowiedzi

Posługuję się programem Soluto. Wynika z niego jasno, że jeszcze kilka dni temu rozruch trwał ~~49 sekund. Teraz natomiast nie trwa on krócej niż trzy i pół minuty (między tymi punktami w programie zapisane są tylko punkty odinstalowywania programów takich jak Rainmeter, sandboxie itp.). Długo pozostaje w okienku powitalnym. Aplikacje startują po kilka razy (lub może po prostu soluto tak pokazuje - nie wiem, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, więc nie mam punktu odniesienia). W czasie pracy chcąc utworzyć nowy folder na pulpicie nieraz po kliknięciu PPM pulpit się zawiesza (inne programy działają bez zarzutu, po kilku minutach pojawia się dopiero wywołane menu). Logi podałem w załącznikach, jednak mam problem z odinstalowaniem sterowników sptd. Po uruchomieniu SPTDinst (x86) wyświetla się komunikat: "Higher SPTD version is already present. Run its setup for maintainence" - pobierane z przyklejonego tematu tutaj na forum.

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Teraz natomiast nie trwa on krócej niż trzy i pół minuty (między tymi punktami w programie zapisane są tylko punkty odinstalowywania programów takich jak Rainmeter, sandboxie itp.). Długo pozostaje w okienku powitalnym.

 

Przypuszczalna przyczyna dla bardzo długiego startu:

 

Error - 2011-11-17 15:43:12 | Computer Name = x-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7022

Description = Usługa Usługa buforowania czcionek platformy Windows Presentation

Foundation, wersja 3.0.0.0 zawiesiła się podczas uruchamiania.

 

Zawieszeniu ulega wymieniona na błędzie usługa, lecz powodów dla tego zachowania nie można wyczytać z raportów (przypuszczalnie: cache czcionek jest uszkodzone). Przetestuj czy pomoże zresetowanie cache czcionek tej usługi.

 

1. Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > na liście wyszukaj Usługa buforowania czcionek platformy Windows Presentation Foundation, wersja 3.0.0.0, usługę zatrzymaj.

 

2. Przejdź do folderu C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local. Ze środka skasuj plik FontCache3.0.0.0.dat.

 

3. Zresetuj system.

 

 

W czasie pracy chcąc utworzyć nowy folder na pulpicie nieraz po kliknięciu PPM pulpit się zawiesza (inne programy działają bez zarzutu, po kilku minutach pojawia się dopiero wywołane menu).

 

Przetestuj czy problemem są rozszerzenia powłoki Windows Explorer. Uruchom ShellExView, posortuj za pomocą kolumny producenta tak by w jednym bloku wspólnie ułożyć wszystkie różowe, zbiorowo je zaznacz i wyłącz, restart komputera. Wyniki?

 

 

Po uruchomieniu SPTDinst (x86) wyświetla się komunikat: "Higher SPTD version is already present. Run its setup for maintainence" - pobierane z przyklejonego tematu tutaj na forum.

 

A jaka to wersja SPTDinst i kiedy ją pobierałeś?

 

 

PS. Drobna rzecz, szczątek po śmieciu Conduit:

 

FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT2786678&SearchSource=3&q={searchTerms}"

 

W pasku adresu Firefox wklep about:config, wyszukaj browser.search.defaulturl i z prawokliku zresetuj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Heh, wystarczyło usunąć plik FontCache3.0.0.0.dat z folderu Local. Usługi zatrzymać wcześniej nie mogłem, jednak wszystko jest już okej. Rozruch trwa 50 sekund. Zawieszanie się pulpitu na razie ustało, jeśli w najbliższym czasie znowu się to powtórzy to napiszę tutaj. Z SPTD się uporałem. Jednak, czy ten cały zabieg nie wpłynął na czcionki?

Odnośnik do komentarza
Jednak, czy ten cały zabieg nie wpłynął na czcionki?

 

Nie. To jest tylko cache, które po usunięciu samo się przebudowuje (o ile nastąpi taka potrzeba, nowy plik się utworzy). Ta usługa nawet nie jest krytyczna i nie musi być uruchomiona (czyli istniejące już cache też przestaje działać lub nie jest tworzone). U mnie w systemie w ogóle brak takiego pliku (mimo, że usługa nie jest wyłączona), widocznie nie zaistniała sytuacja używania tego elementu w mojej konfiguracji.

Edytowane przez picasso
Nic tu więcej nie komentujesz. Temat zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...